Już wkrótce na rynku pojawią się ultraszybkie karty pamięci nowej generacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Karty pamięci już niebawem staną się znacznie szybsze, dzięki nowej specyfikacji microSD Express, zaprezentowanej podczas targów technologii MWC w Barcelonie. Nowe karty będą opierać się na interfejsach, wykorzystywanych w nowoczesnych dyskach SSD, co pozwoli im osiągnąć prędkość zapisu 985 MB/s.

Podczas targów MWC w Barcelonie firma SanDisk zaprezentowała pierwszą w historii kartę microSD o pojemności 1 terabajta. Producenci liczyli zapewne, że ich produkt skradnie show, lecz w tym samym momencie pokazano nową kartę w formacie microSD Express, zapisującą dane z prędkością 985 MB/s. Dla porównania karta firmy SanDisk, pomimo swojej gigantycznej pojemności, działa maksymalnie z prędkością 160 MB/s. 

 

Karta w nowej specyfikacji znacznie przebija osiągnięcia dotychczasowych produktów, które w najlepszym wypadku zapisywały około 300 MB danych na sekundę. Nowe karty microSD Express nadal będą wyposażone również w starsze interfejsy, które zapewnią im kompatybilność ze starszymi urządzeniami. Oczywiście należy mieć na uwadze, że wówczas karty nie będą pracować na maksymalnych obrotach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika JVK_2012

Prawdziwe wynalazki nie są

Prawdziwe wynalazki nie są dla nas dostępne. Czasem rzuci się coś mało istonego dla mas i niech się ludzie cieszą. Marzy mi się szybki internet ito bezpłatny, tak szybki, żeby wpisywanie tytułu filmu trwało dłużej niż jego pobieranie... A po polsku kompatybilny to zgodny, interfejs to wejście, podłączenie i żaden dysk, tylko nośnik danych. Trochę wysiłku i starania nie zaszkodzi, bo inaczej ten hamburgerowy żargon zeżre co niektórym umysły.

Skomentuj