Już wkrótce każdy będzie mógł kupić latający spodek

Kategorie: 

Źródło: Internet

Producentem pierwszego latającego spodka, który będzie można kupić w cenie drogiego samochodu zapowiedziała amerykańska firma Aerobat Aviation. Przedsiębiorstwo został stworzone w celu opracowania samolotu o okrągłych skrzydłach.

 

Innowacyjny pojazd nazywa się "GeoBAT", a firma zakończyła niedawno pierwszy pełnowymiarowy egzemplarz. Ma on średnicę 2 metrów i jest to typowy proof of concept. W każdym razie GeoBAT ma już technologię budowy mniejszych bezzałogowych dronów budowanych w oparciu o koncepcję latającego skrzydła.

 

Bezzałogowce są jednak tylko jednym z fragmentów rynku awiacji, wraz z postępami w budowie mniejszych produktów wielkości coraz bliżej jest do przedstawienia swojego najnowszego produktu -  klasy ultralekkich samolotów, które będą oferowane na rynku globalnym.

Samolot firmy Aerobat zostanie wyposażony w sterowanie radiowe, zdolność przesyłania danych potrzebnych do połączeń wideo w trybie rzeczywistym, a w niektórych wersjach będzie zdolny do samodzielnego lotu. Taka konfiguracja, typu latające skrzydło, zapewnia solidną i bardzo stabilną konstrukcję samolotu, który jest łatwy do pilotażu, a na dodatek pozostaje w jednym kawałku w wielu sytuacjach zderzeniowych, które symulowano na modelach.

 

Autorzy tego projektu snują wizję podniebnych autostrad pełnych autonomicznych ultra samolotów, które będą nas przewoziły z miejsca na miejsce bez dużej asysty ze strony pasażerów. Aby jednak doszło do realizacji tak śmiałego pomysłu, potrzebne jest przełamanie wielu barier, który wydają się być teraz nieusuwalne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj