Już ponad połowa Brytyjczyków chce zaprzestania Brexitu. Czy to zasługa miliardów dolarów Sorosa?

Kategorie: 

Źródło: Eyebe913, wikimedia

Mimo wielu miesięcy od głosowania, nie ustają dyskusje na temat Brexitu. Część mediów chwali decyzję rządu Wielkiej Brytanii, część martwi się społecznymi i ekonomicznymi problemami, nawołując do protestów przed finalizacją wyjścia z UE. Wygląda na to, że skutecznie - według ankiety przygotowanej przez Sky News blisko połowa Brytyjczyków chce ponownego głosowania!

Zostało tylko 8 miesięcy do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teresa May musi przygotować odpowiedni plan i umowy ze wszystkimi krajami, z którymi mają powiązania ekonomiczne. Sky News, powołując się na swoją ankietę, oświadcza, że nawet ⅔ obywateli boi się konsekwencji źle przygotowanych przez premier, szkodzących krajowi umów. Zapytani o wybór między Umową May, brak umowy lub ponowne głosowanie o wyjście, połowa ludzi preferuje kolejne referendum.

Wydaje się, że głównym prowodyrem nagłej zmiany opinii publicznej będą działania rządu, który może się wydawać tak samo nieudolny, jak poprzedni - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jednak już pół roku temu na jaw wyszły informacje, że to George Soros przeznaczył spore fundusze na kampanię mającą na celu zatrzymanie Brexitu. Biznesmen temu nie zaprzecza i z dumą bronił swoich działań.

 

Nie wiemy w jaki sposób sytuacja się rozwinie. Póki co, rząd będzie przygotowywał się do wyjścia - ale jak długo? Możliwe, że Brytyjczyków czeka kolejne referendum. Czy jednak tak ma działać demokracja? Ciągłe próby odwrócenia wyników, kampanie, kolejne głosowania, aż zadowolone będzie bliżej nieokreślone lobby?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika maraz

To jest nieprawda,że

To jest nieprawda,że Brytyjczycy nie chcą wyjścia z unii.  Każdy , którego pytam o to mówi - Dosyć tego gó... Jeszcze nie usłyszałem choćby od jednej osoby,że nie chce opuszczać struktur. Coś tu jest zakłamane.

Portret użytkownika Maxxx

Nie wiem jaki wpływ na zmianę

Nie wiem jaki wpływ na zmianę opinii Brytyjczyków miał Soros ale z tekstu wynika, że ludzie po prostu boją się, że obudzą się z ręką w nocniku a nie samego opuszczenia unii. Sama ankieta to przejaw manipulacji no bo co to za pytania?

Chcesz wyjść z unii na chujowych zasadach, wyjść z unii bez jakiego kolwiek planu; czyli burdel na kółkach; albo czy wolisz aby zostało tak jak jest bez obawy o przyszłość. 

Brakuje tu pytania o to czy chcą opuścić ten eurokołchoz na warunkach, które nie wywrócą im świata do góry nogami. I założę się że większość by zagłosowała właśnie na to ostatnie.

Portret użytkownika Londynczyk

Pytania są dobre bo nie ma

Pytania są dobre bo nie ma innych realnych opcji. Mieszkam w UK i wiem jak wyglada sytuacja. Każdy scenariusz Brexitu spowoduje ze w kraju sie pogorszy i będzie ogromna recesja. Takie są realne fakty. Łatwo jest gadac w teorii żeby opuścić UE, ale to się dzieje teraz naprawdę i trzeba być realista. 

Portret użytkownika Karamustafa

To nie miliardy Sorosa tylko

To nie miliardy Sorosa tylko rosnąca świadomość, że wiele gałęzi brytyjskiej gospodarki kręci się dzięki emigrantom z UE. Mówię tylko wyłącznie o ekonomi i o miliardach jakie zarobiła Wielka Brytania dzięki sile roboczej i dostępu do rynków UE. Brytole po prostu jak zawsze patrzą na interes i tym razem im się nie kalkuluje po przeliczeniu. Przez 8 lat pobytu tutaj obserwuje zachodzące zmiany i wiem jedno, że rodowici Brytyjczycy kompletnie się pogubili.

Skomentuj