Już ponad jedna trzecia ludzkości żyje w izolacji z powodu wybuchu pandemii koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: wikimedia commons

Obecnie ponad jedna trzecia światowej populacji jest odizolowana z powodu trwającej pandemii wirusa COVID-19. Według danych AFP co najmniej 2,6 miliarda ludzi podlega obecnie ograniczeniom i nie wychodzi z domu.

Obecnie jesteśmy w trakcie największego odizolowania w historii ludzkości. Ograniczenia dotyczą już Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Irlandii, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Czech, Polski, Francji, Belgii, Norwegii, Grecji, Słowenii, Izraela, Libanu, Kuwejtu, Jordanii, Indii, Indonezji, Chin, Salwadoru, Kolumbii, Australii, Nowej Zelandii i Afryki Południowej.

 

Kraje te wprowadziły różne restrykcje, jednak wszystkie państwa zgodnie zakazały masowych imprez oraz wprowadziły pewne ograniczenia dotyczące podróżowania. Na przykład w Wielkiej Brytanii rząd nakazał zamknięcie niemal wszystkich przedsiębiorstw i poprosił obywateli o opuszczenie domu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. We Francji ludzie muszą podpisywać formularz zezwolenia za każdym razem, gdy chcą opuścić swój dom.

 

Tymczasem w USA prezydent Trump nie ogłosił jeszcze żadnych ograniczeń, pomimo gwałtownego wzrostu liczby zarażonych w całym kraju. Ankieta przeprowadzona w dniach 20–22 marca wykazała, że ​​74% amerykańskich wyborców poparłoby wprowadzenie ograniczeń podobnych do tych, które obowiązują obecnie w Europie.

Po przeciwnej części globu sytuacja zaczyna się stabilizować. W tym tygodniu chińskie władze ogłosiły zniesienie części środków ostrożności dla prowincji Hubei oraz miasta Wuhan.

„Złagodzenie ograniczeń w Hubei, a wkrótce potem w Wuhan, daje nadzieję reszcie świata. Chiny dostarczyły cennych lekcji na temat tego, jakie środki można powziąć w razie wybuchu epidemii.” – skomentował profesor Andrew Tatem, profesor geografii i nauk o środowisku na Uniwersytecie w Southampton.

Obecnie na całym świecie potwierdzono ponad pół miliona przypadków zachorowań. Wśród nich odnotowano już ponad 23 tys. zgonów, a wyleczono 122 tys. pacjentów. Głównymi ogniskami choroby pozostaje Europa oraz Stany Zjednoczone.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika SARS

Wasze odczucia są tyle warte

Wasze odczucia są tyle warte co wy.... a te tyś  ofiar w Włoszech  Chinach  Hiszpani itd ... Takich jak wy faktycznie trzeba izolować by ograniczyć rozszerzanie  się głupoty na świecie . Nakręcacie się jak małe dzieci w piaskownicy .Taki portal dla .... ! szukacie dziury w całym  .Może i racja że w wyniku  innych chorób umiera znacznie więcej ludzi  ale wytłumaczcie  to ludziom w Lombardii Najczarniejszy dzień we Włoszech. W ciągu jednej doby zmarło prawie 800 osób . Oj ojtam  co to jest . Naprawdę trzeba być ślepym głupim może nawet i tępym  .....by pisać takie brednie . Ale życie jest jak popularna  gra Zuśka oby oby was nie spotkało to co ludzi którzy umarli lub cierpią z tego powodu.Co do Szczytna  przy takiej umieralności ludność Szczytna po miesiacu przestała by istnieć id.....Tyle w temacie .

Portret użytkownika minus

Ciekawe,co się stanie jak

Ciekawe,co się stanie jak wszystkich zagrypionych zaczną na gwałt ściągać do szpitali.Jedni infekują drugich.Starsze,najsłabsze osoby umierają.Szpitale to największa wylęgarnia syfu (antybiotykoodporne bakterie).

Ile trzeba,by zagrypiony staruszek,dojebany dodatkowo zakażeniem bakteryjnym wyzionął ducha?

Ważne,że za sprawą "gównotestów" znajdą w zwłokach pałeczkę coronawirusa (sarkazm) i już głosimy światu kolejnego nieszczęśnika zmarłego na...zgadliście...Covid19.

Pieprzyć to wszystko!

Portret użytkownika drako_tr

@ SARS z twojego nicku i

@ SARS z twojego nicku i wywodu wynika, że najbardziej nakręcony to ty jesteś.

ooo zobacz, a ja akuracik znam wiele osób ze Szczytna i wyobraź sobie, że ani jedna z nich nie widziała, ani nawet nie słyszała o żadnym zarażonym, ani w mieście, ani w okolicach...nikt też tam nie umarł, na to, czym tak straszą...łykasz wszystko jak pelikan ryby, niedługo do kibla nie wyjdziesz, żeby jakiegoś wirusa nie złapać...czy może już w pampersie siedzisz? Biggrin

Portret użytkownika Trup

hahaha - dobre 

hahaha - dobre 

ale jak by się tak zastanowić, to nawet nie doinformowane głupki myślą nadal poprawnie - bo myśleli o homocostam i nie chcą mieć nienormalnego dzieciaka tylko hetero - to świadczy tylko o tym że propaganda lbgt NIE DZIAŁA NAWET NA GŁUPKÓW.

 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Strony

Skomentuj