Już od 2021 możliwe będzie kompostowanie zwłok zamiast pogrzebu

Kategorie: 

Źródło: RECOMPOSE

Oficjalnie potwierdzono, że wiosną 2021 roku zostanie otwarty pierwszy na świecie zakład kompostowania ludzi. Firma o nazwie Recompose, która ma swoją siedzibę w Seatllte, jako pierwsza zaoferuje przekształcanie ludzkich szczątków w organiczną glebę. Kontrowersyjna metoda utylizacji ciał zmarłych została zalegalizowana w maju tego roku w amerykańskim stanie Waszyngton.  

Już niebawem po śmierci będziemy mogli zostać nie tylko pochowani w ziemi lub skremowani. Kolejna alternatywa to kompostowanie ciała. Powolny proces będzie zachodzić w heksagonalnych kapsułach wielokrotnego użytku. Wypełniono je wiórami drewna, lucerną oraz sianem. Kapsuły są specjalnie napowietrzane oraz ogrzewane do temperatury 49-71 stopni Celsjusza, aby umożliwić rozwój bakterii. Tak wysoka temperatura niszczy jednocześnie czynniki chorobotwórcze.

 

Ciało ulega całkowitemu przekształceniu w glebę w ciągu 30 dni. Część z niej będą mogły zabrać ze sobą rodziny osób zmarłych. Resztą zostaną nawiezione rośliny rosnące w zakładzie. Gleba pozyskana z jednej osoby może wypełnić powierzchnię około 1 m3.

Nietypowy dom pogrzebowy to budynek o powierzchni 1720 m2. Otwarto go miesiąc po tym, jak ustawodawcy zmienili prawo, wprowadzając alternatywę dla dotychczasowych form postępowania z ludzkim ciałem po śmierci. Ustawa wejdzie w życie 1 maja 2020 roku.

 

Kompostowanie ciała nie stanowi najtańszej metody pochówku. Obecnie wyceniono je na 5500 dolarów – co w Stanach Zjednoczonych kosztuje więcej niż kremacja, ale mniej od pochowania zmarłego w trumnie. Choć usługi prowadzone przez Recompose póki co są legalne wyłącznie w Waszyngtonie, mogą korzystać z nich mieszkańcy innych stanów, a nawet krajów na całym świecie, którzy są w stanie zorganizować transport ciał zmarłych. Jedyne obostrzenie to okoliczności śmierci zmarłego. Jeśli umarł on w wyniku niebezpiecznej choroby zakaźnej, wówczas nie może kwalifikować się do kompostowania.

Dotychczas kompostowane ciała pochodziły od sześciu dobrowolnych dawców. Wstępne ustalenia badawcze sugerują, że kompostowanie ciał to najbardziej ekologiczna metoda pochówku. Naukowcy uważają, że jedno skompostowane ciało przełoży się na zaoszczędzenie tony dwutlenku węgla. W ten sposób minimalizowane są także odpady, a wody gruntowe nie są zanieczyszczane płynami balsamującymi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Noooo innowacja goni

Noooo innowacja goni innowację w tym marksistowskim świecie. Ciekawe tylko kiedy wychodują tam na tych gnijących ciałach jakąś zarazę. Ludzkość przez tysiące lat udoskonalała metody pochówku tak by ciało zmarłego nie było źródłem chorób, ale obecna cywilizacja jest jak widać zupełnie inna... Czymże jest plaga wobec nieodpartej pokusy modnego skompostowania się...

Portret użytkownika Gargulec

Elity po raz kolejny pokazują

Elity po raz kolejny pokazują "robactwu" czym jest i gdzie jest jego miejsce, a "robactwo" popuszcza w gacie z radości, że znowu będzie jeszcze bardziej innowacyjne i ekologiczne. Chyba faktycznie żyjemy w czasach ostatecznych i tuż za rogiem czeka zapowiadany wielokrotnie globany reset, bo poziom ludzkiego spi.rdolenia umysłowego już dawno przekroczył punkt krytyczny.

Portret użytkownika ytjreartrjykiulo

elity siedzą od przynajmniej

elity siedzą od przynajmniej 2011.03.11 w bunkrach nie wychylając nosa na powierzchnię ziemi - powód jest jasny - Jim Stone Fukushima sabotage na google wpisać wystarczy. Teraz to co robią te zwyrole to to by przyspieszyć umieranie ludzi na ziemi i ogólnie wszysktiego co żyje - bo to są psychiczni zwyrole na których nie ma już nawet gorszego określenia. 

Portret użytkownika Kmieć

Ja bym skompostował (w wapnie

Ja bym skompostował (w wapnie gaszonym, żeby nawet ślad DNA nie został) 12 mln sztuk międzynarodowych człowieków (tych od demokratycznych "praw człowieków"), to  7 miliardów Ludzi w końcu odetchnęlo by z ulgą, zresztą Matce Ziemi też by ulżyło.
I z wielbłądziej dupy naókofcy także stracili by inwestorów w pomysły z tej samej dupy wzięte!

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj