Już dziś wieczorem kolejna w tym roku parada planet na nieboskłonie

Kategorie: 

wallpaper.diq.ru

Parada planet to rzadkie zjawisko astronomiczne, w którym wiele planet ustawia się w jednej linii. W nocy z 14 marca zostaną zebrane, Wenus i Jowisz oraz Merkury i Uran.

 

Paradę planet można oglądać gołym okiem.  Warto zauwazyć, że już w grudniu tego roku dojdzie do pełnej parady wszystkich planet naszego układu. Zjawisko takie zdarza się raz na 20 lat.  W jednej linii widoczne będą wszystkie planety w Układzie Słonecznym.

Wracając do aktualnej parady, Merkurego wypatrywać można mniej więcej godzinę po zachodzie. Widać go wtedy na tle łuny zachodzącego Słońca ponad 5 stopni nad zachodnim horyzontem. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić Merkurego z Wenus i Jowiszem. Te dwie ostatnie planety są jaśniejsze od Merkurego i świecą wyżej, bo 25-40 stopni nad horyzontem.

 

Grudniowa parada planet powoduje, że niektórzy wskazują na ponure proroctwa o 2012.  Jednak oficjalna nauka odrzuca tę teorię.  Naukowcy twierdzą, że wystąpienie dużej parady planet nie spowoduje katastrofy na naszej planecie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kapitan Planetarny

ihaaa! bedzie kozak. pewny

ihaaa! bedzie kozak. pewny jestem. Ja już opanowałem sztukę przywoływania i synchronizacji. takie akcje odwalam. no, a że jedno wynika z drugiego - musi być wyższy pożądek i cel. wyciągajmy wnioski i cieszmy się. ale to widoczne jest tylko dlatych, co chcą zobaczyć, a znam takich. nikogo do niczego nie zmuszać. miłego nowego świata bez ropy, przemocy i seksu za pieniądze!

Portret użytkownika Maloy

Jak się nie myle, to

Jak się nie myle, to koniunkcja to nie to samo co parada. Koniunkcja jest gdy planety "ustawiają się w kolejce jedna za drugą" naprzykład w stronę Ziemi. A parada to jak " rozłożona cała talia kart na stole" widać je wszystkie " jedna obok drugiej". Ale moge sie mylić.

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Strony

Skomentuj