Już co czwarty mieszkaniec Niemiec ma zagraniczne pochodzenie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy osiągnęły wielki sukces w zastępowaniu rodowitych mieszkańców obcokrajowcami. Jak wynika z danych rządowych, już jedna czwarta mieszkańców Niemiec posiada zagraniczne pochodzenie.

 

Raport Federalnego Urzędu Statystycznego głosi, że w 2018 roku, 20,8 miliona ludzi miało pochodzenie migracyjne. Liczba ta była rekordowa i stanowiła wzrost o 2,5% względem 2017 roku. Władze uznają zagraniczne pochodzenie imigrantów oraz osób, których jedno z rodziców od urodzenia nie było obywatelem Niemiec.

 

Cudzoziemcy pochodzą nie tylko z Afryki i Bliskiego Wschodu, ale też z krajów europejskich. Wśród 20,8 miliona obcokrajowców, 13% stanowią Turcy, 11% Polacy, a 7% Rosjanie. Z raportu wynika również, że w 10% z 24 milionów gospodarstw domowych nie używa się języka niemieckiego.

Eksperci wskazują, że liczba imigrantów w Niemczech faktycznie jest rekordowa, ale będzie ich jeszcze więcej. Otwarte granice powodują, że cudzoziemcy chętnie przyjeżdżają do Niemiec, osiedlają się, sprowadzają swoje rodziny lub decydują się na dzieci.

 

Masowa imigracja to pomysł rządu Angeli Merkel na rozwiązanie kryzysu demograficznego. Niemcy stają się coraz bardziej wielokulturowe, a to może prowadzić do konfliktów społecznych na tle kulturowym i religijnym. Co więcej, Niemcy już w kolejnych dekadach mogą stać się mniejszością w swoim własnym kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Biskup Olo

 "Władze uznają zagraniczne

 "Władze uznają zagraniczne pochodzenie imigrantów oraz osób, których jedno z rodziców od urodzenia nie było obywatelem Niemiec."

O! To dobrze, ze do dziadkow nie dotarli. To znaczy, ze jak maly Helmut urodzil sie z ojca Niemca i matki Szwedki to ma "zagraniczne pochodzenie". 

Ale k***a manipulacja.

Skomentuj