Już 3 miliardy ludzi na Ziemi ma dostęp do Internetu

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Liczba użytkowników Internetu stale rośnie. Tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu agendy ONZ, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Według opublikowanego właśnie dokumentu juz ponad 3 mld ludzi na całym świecie ma dostęp do sieci Internet.

 

Według danych, liczba abonentów wzrosła o 6,6% w porównaniu do poprzedniego roku, ale mimo to analitycy twierdzą, że to wciąż nie jest ostateczna penetracja i potrzeby są znacznie większe. Zwraca się uwagę na to, że ponad 4 mld ludzi nadal nie ma żadnego dostępu do Internetu.

 

Aż 90% ludzi z tych, którzy nie mogą korzystać z Internetu, żyje w tak zwanych krajach rozwijających się. Oznacza to, że na normalny dostęp do sieci mogą sobie pozwolić tylko osoby mieszkające w bardziej zaawansowanych technologicznie krajach, na przykład takich jak Polska.

 

Specjaliści z ITU opublikowali plan podłączenia 1,5 miliarda abonentów Internetu w ciągu najbliższych 5 lat. Zdaniem ekspertów z ONZ można to osiągnąć poprzez budowę sieci bezprzewodowych, które mogłyby korzystać z tych samych masztów, które są wykorzystywane do nadawania sygnału telewizyjnego.

 

Wygląda jednak na to, że są to plany zbyt trudne w realizacji w związku z oczywistymi problemami ze znalezieniem finansowania dla tak gigantycznego projektu. Dużo bardziej realne wydaje się być zrealizowanie któregoś z równolegle prowadzonych projektów dużych międzynarodowych korporacji, mających na celu dostarczanie Internetu na całym świecie. Jak wiemy, pracują nad tym giganci branży IT tacy jak Google, Facebook czy SpaceX.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika DostawcySprzedajaLudzi

Zauważyliście może że osoby

Zauważyliście może że osoby należące do prawicy lub są im szkodliwe i głoszą prawdę. Od jakiegoś czasu żydostwo pedalskie zmienia poprzez dostawcę sieci adres IP wam ze zmiennego na stałe. Aby bardziej was inwigilować przez ich trojany, ponieważ zmienne IP psuje im trochę snifowanie waszej sieci i trudniej im wysyłać na wasz komputer szkodliwe oprogramowanie i wirusy. Zresztą przekierowanie waszego całego ruchu sieciowego przy ciągłym zmienianiu IP wszystko im utrudnia. Dlatego osoby które im zagrażają słowem pisanym nawet jak nie wykupiły płatnego adresu IP dostali je za darmo, aby być pod stałą nie zmienną obserwacją. Mamy prawo niezwłocznie zrezygnować z takich fałszywych zakłamanych dostawców. Jak sprzedają nas okupantom, to mam gdzieś ich firmę by im płacić za oszustwo w umowie.

Portret użytkownika Kazek12

Łączenie się ludzi przez

Łączenie się ludzi przez Internet jest gwarantem tego, że elitom nie uda się zrealizować ich planów, bo w swojej masie społeczeństwo populacji jest o wiele mądrzejsze od ekit wyposażonych w najlepszą nawet  technologie śmierci, co zostało udowodnione empirycznie, przez tych wysługujących się elitom naukowców, szemranych naukowców.

Portret użytkownika tiktak

World Wide Web powstała by

World Wide Web powstała by szybko  łączyć ludzi dzięki przekazowi informacji w różnej formie(obraz,dźwięk, tekst...). Obecnie  wiele procesów zachodzących w GOSPODARCE (giełdy,firmy,produkcja,kontrola urządzeń,elektrownie...) ,POLITYCE czy OBRONIE KRAJU  (policja,monitoring-"bezpieczeństwo",siły zbrojne) polegają lub są w dużej mierze zależne od dostępu do sieci.Dostęp do niemal wszystkich aspektów dzałalności człowieka daje olbrzymią władzę głównie tym samym szczycie.
To co się dzieje od dłuższego czasu to to iż prawdziwa (zakulisowa) władza przekuła największy wynalazek XX w.  w bardzo skuteczne narzędzie do inwigilacji i zbierania danych (maile,rozmowy tel,kontakty,geolokalizacja,upodobania,preferencje,finanse,transakcje).
W przyszłości te dane mogą być wykorzystane to tego  by określić czy dana jednostka "współpracuje" z systemem czy nadaje się do eliminacji.
W niezauważalny dla wielu sposób dokonuje się uzależnienia życia (funkcjonowania) w społeczeństwie na zasadzie wykluczenia wyboru.Na razie internet za "darmo" (opłata miesięczna za dostęp) bez limitu lecz wkrótce pętla zacznie się zaciskać po tym jak większa ilość zostanie wręcz uzależniona od dostępu (użytkowania) do neta.  Ci którzy nas kontrolują chcą by sieć była dla nas jak tlen be z którego nie da się żyć. Smart fon (jak i Karta płatnicza-plastikowy pieniądz)to szczebel pośredni prowadzący do chipa pod skórę.Programy typu BIG BROTHER miały za zadanie przekonać was że bycie podglądanym to nic takiego.Dziś kamery (również mikrofony) wbudowane są w telefony,smart fony,tv,monitory,laptopy i nie zwracamy na to uwagi a jest to potężne zagrożenia dla prywatności.
Oto czego możecie się spodziewać w całkiem niedalekiej przyszłości (5-15 lat).
1. Wzrost CENZURY w sieci.
2. Wprowadzenia opłat za korzystanie z stron www.i każdy Gb
3.Wyeliminowanie gotówki i zastąpienie "pieniądzem"elektronicznym
4.Konieczność dokonywania transakcji jaki i dokonywanie spraw urzędowych lub prawnych jedynie drogą elektroniczną.
5.Spotęgowania działań typu ACTA
6.Znacznego ograniczenia(kontroli) wymiany plików typu BitTorrent

Pomimo wielu zalet sieci www należy pamiętać o możliwych zagrożeniach ponieważ w swojej ignorancji i hedonizmie dajemy się nieświadomie zagnać do "bydlęcych wagonów".
 

Strony

Skomentuj