Już 25 aktywnych wulkanów w Indonezji

Kategorie: 

Wulkan Merapi - totallycoolpix.com

Według oficjalnych informacji pochodzących ze źródeł rządowych w Indonezji w stanie aktywności skutkującej odpowiednim klasyfikowaniem niebezpieczeństwa znajduje się już 25 miejscowych wulkanów.

 

Dwadzieścia pięć aktywnych wulkanów to bardzo dużo pracy dla służb opracowujących plany awaryjne i ewentualne migracje ludności w niezagrożone erupcją obszary ładu. Zwrócono uwagę, że na zachodniej Sumatrze znajdują się dwa wulkany, które należy szczególnie bacznie obserwować a są to Merapi i Talang. W ich przypadku nadal utrzymano poziom alarmu.

 

Poza nimi indonezyjskie władze zwracają uwagę szczególnie na wulkany Papandayan na zachodniej Jawie, Karangetan i Lokon w północnym Sulawesi, Ijen we wschodniej Jawie, Gamalama w północnym Maluku, Krakatau w Banten i Lampung  oraz Lewoloto w Tenggara. 

 

Praktycznie w obrębie wszystkich z wymienionych wyżej wulkanów rejestrowana jest aktywność sejsmiczna. Naukowcy sugerują, że eskalacje zjawisk wulkanicznych mogą następować bardzo szybko, bo trzęsienia ziemi często wyzwalają eksplozywne erupcje.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj