Już 21 grudnia na niebie pojawi się nowa "Gwiazda Betlejemska"

Kategorie: 

Źródło: Własne

W ciągu następnych dwóch tygodni, orbity Saturna i Jowisza zrównają się ze sobą. Po raz pierwszy od kilkuset lat, obydwie planety zbliżą się do siebie tak bardzo, że będzie je dzieliła zaledwie jedna dziesiąta stopnia. Będzie to najbliższe zrównanie Saturna i Jowisza, od 1226 roku.

 

Ta niezwykle rzadka koniunkcja, będzie miała miejsce 21 grudnia, w dzień przesilenia zimowego. Technicznie rzecz biorąc, największe planety naszego Układu Słonecznego nadal będą oddalone od siebie o miliony kilometrów. Obserwując te planety z Ziemi, obserwatorzy będą mogli dostrzec promienny punkt światła, który część astronomów nazwała Gwiazdą Bożonarodzeniową lub Gwiazdą Betlejemską.

Tak spektakularne ruchy ciał niebieskich nie uszły oczywiście uwadze astrologów. Taka koniunkcja będzie z pewnością okazją do oczekiwania czegoś doniosłego, co może mieć miejsce na skutektak  szczególnego ułożenia planet. W tym dziwnym roku 2020 może być dużo więcej osób, które widząc jasną gwiazdę na niebie, będą bardziej skłonni uwierzyć, że to jakiś znak, nie koniecznie dobry.

Astronomowie od dawna wysuwali teorię, że słynna gwiazda Betlejemska, mogła być w rzeczywistości rezultatem odpowiedniego ułożenia planet. Faktem jest, że około 2 roku p.n.e. nastąpiła rzadka koniunkcja Jowisza, Wenus i jasnej gwiazdy nazwanej Regulus. Naturalnie opinie na ten temat są mocno podzielone. Gazowe giganty, dadzą kolejny wyjątkowy pokaz dopiero za 60 lat, w marcu 2080 roku. Warto więc uzbroić się w teleskopy i obserwować nocne niebo, ponieważ nieprędko nadarzy się kolejna okazja tego typu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

I dlatego każde kłamstwo

I dlatego każde kłamstwo naszych czasów łącznie z rokiem Millenijnym będzie ujawnione gdyż jest zapisane w układzie planet . Kłamliwe psy typu naukowcy , politycy , historycy itd . mogą się wstydzić pomimo iż wstydu nie mają .

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Święta Mitry i rodzicielki Anahity, którą w Efezie nazywano Artemidą. Z Mitry zrobili Jezusa, a z Artemidy Maryję zawsze dziewice z SIEDMIORGIEM dzieci. Kościół Kat...olicki wymordował miliony ludzi, żeby zmusić całe narody do wiary w ich wersję historii o Jezusie z Nazaretu. Tak więc żegnajcie święta bez żalu. Ale koleś z Rovaniemi może zostać, bo biskup Mikołaj z Miry miał tyle wspólnego z dobroczynnością, co PIS z prawem i sprawiedliwością. To był straszny skąpiec i łgarz. Czyli taki koleś podobny do Redemptorysty z Torunia. A gwiazda betlejemska? To historia piękna, która mogłaby się wydarzyć, ale jedynie w bajkach Andersena lub braci Grimm. 

Portret użytkownika januszex

To wszystko wina Asów

To wszystko wina Asów (niesmiertelne pokolenie Adama i Ewy) dali się zwieść Czuwającym (Obserwatorom), mieli być przykładem dla ludów pierwotnych i zaprowadzić ich do Wszechojca (Głównego stwórcy), muszą zapłacić za swoje grzechy, a to wszystko z powodu buntu Czuwających którzy mieli służyć Asom, a ich oszukali. Zapragęnli żyć jak Asowie i miec potomstwo z kobietami, reszta historii w Biblii i mitologiach między wierszami. Dla ludzi nie ma grzechu tak naprawdę, zgrzeszyli Asowie i Czuwający butując się przeciwko Stwórcy, tylko ilu z ludzi to jeszcze ludzie. 

Skomentuj