Już 10 lat minęło od śmierci papieża Polaka - Jana Pawła II

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Dokładnie 10 lat temu wszystkie logotypy stacji telewizyjnych w Polsce zaczerniły się. Cały świat wypatrywał wieści z Watykanu gdzie konał polski papież, Jan Paweł II. Po dekadzie od tego wydarzenia świat wygląda już zupełnie inaczej, a chrześcijanie są prześladowani na każdym kontynencie.

 

Gdy 16 października 1978 roku na papieża wybrano polskiego kardynała, Karola Wojtyłę, w Polsce rozpoczęło się wielkie święto. Po całej serii papieży Włochów nagle zarządzanie Watykanem powierzono kapłanowi z komunistycznej Polski. Pontyfikat ten rozpoczął złoty okres polskiego kościoła, który trwał jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku.

 

Panowanie Jana Pawła II jest oceniane różnie. Nam Polakom wpaja się do głowy tylko hagiograficzny wizerunek wielkiego rodaka. Tymczasem był on strażnikiem zgniłego kompromisu Soboru Watykańskiego Drugiego, który doprowadził do rozsadzenia tradycji katolickiej.

 

Jan Paweł II był wielkim zwolennikiem ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego. Z uwielbieniem wypowiadał się o Judaizmie a Żydów nazywał "starszymi braćmi w wierze". W mediach dominował wizerunek papieża, który się uśmiecha, który jest bliżej ludzi. Znakiem rozpoznawczym polskiego papieża były też pielgrzymki. Żaden z ojców świętych przed nim, ani po nim, nie zbliżył się nawet do takiej ilości pielgrzymek.

 

Pierwsza pielgrzymka do Polski z czerwca 1979 jest uważana za moment przełomowy, który dał fundament pod powstanie ruchu społecznego, który wyewoluował w Solidarność. Dwa lata później doszło do zamachu na Placu Świętego Piotra. Do papieża strzelał Turek, Ali Agca, który był kojarzony z organizacjami komunistycznymi. Na szczęście zamach nie powiódł się w 100% i ojciec święty wyzdrowiał.

 

Trzeba przyznać, że polski papież bardzo gorliwie zwalczał wszelkie próby mieszania wiary w Jezusa Chrystusa z komunizmem. Bardzo konsekwentnie zwalczał dlatego wszelkie herezje w stylu Teologii Wyzwolenia. Miewał nawet z tego powodu nieprzyjemności podczas pierwszej pielgrzymki do Nikaragui gdzie szaleli Sandiniści, wyznający tą dziwaczną ideologię.

 

Krytycy Jana Pawła II wypominają mu, że nie zrobił nic dla uporządkowania finansów Watykanu i właściwie pozostawił wolną rękę "bankierom boga". Za jego pontyfikatu tuszowano też skandale pedofilskie, ale nie ma jednoznacznych dowodów na to, że papież wiedział o wszystkich przypadkach.

 

Pod koniec życia wyniszczony chorobami Jan Paweł II był już tylko cieniem człowieka. Na dodatek często bywał odurzony lekarstwami. Coraz częściej mówiło się też o tym, że Watykanem kierują tak naprawdę wpływowi urzędnicy za spiżową bramą.

 

Panowanie Papieża Polaka dobiegło końca 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 czasu polskiego. Karol Wojtyła zmarł w wieku 85 lat. Jego następca, również wiekowy Josef Ratzinger, czyli Benedykt XVI, postanowił abdykować, aby nie spotkał go los swojego poprzednika.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dla wszystkich idiotów i

Dla wszystkich idiotów i tępych mułów do wiadomości podaję, że od kiedy ta wesz JP2 wraz bolkiem wałęsającym się Wałęsą obstalowała władzę, to Polska w gównie zydowskim zaczęła tonąć. Więc katole, barany przebrzydłe plujecie ( i słusznie) na to co się w Polsce dzieje, tylko pamiętajcie, żer zaaewdzięczacie to tym dwóm wszom co wymieniłem. Od tych padalców sprzedawczyków CAŁE ZŁO SIĘ W POLSCE WZIĘŁO!!!

Portret użytkownika JanuszR

Zenek - ty naprawdę wierzysz

Zenek - ty naprawdę wierzysz w to swoje bredzenie? Zrób sobie przeswietlenie głowy, czy masz jeszcze coś pod czaszką po tylu hektolitrach samogonu. Nawet za KGB najbardziej sprzedajne kundle tak nie bredziły, miały jakieś resztki godności, a teraz...dno. Tak z ciekawości - ty pewnie jesteś rasowym wyznawcą Aleksandra Dugina? Bo on tak nawoływał do niszczenia w Polsce katolicyzmu - masonerią i satanistami, LGBT i ateistami i New Age - a papież-Polak to był dla niego wróg nr 1 - i jest.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

a co "papież Polak" był

a co "papież Polak" był przyjacielem Polaków, czy żydów??
Myślę, a raczej wiem, że przyjacielem żydów, bo od jego potyfikatu "żyje im się lepiej" niż Polakom w tej POlajskiej Polsce....  
W końcu nie nazywał się tak naprawdę Wojdyłła, lecz Katz jego rodowe nazwisko cymbale...

Portret użytkownika Zenek ;)

jp2 w skrócie - żydowski

jp2 w skrócie - żydowski satanista, pedofil (to truchło pojono krwią niemowlaków by nie zdechło), czciciel ideologi "DRANG nach OST", systemowy niszczyciel Kościoła Chrystusa, pierwszy z 3 odstępczych papieży wedle Nostradamusa i co najważniejsze MORDERCA Polski - to ta łachudra MODLIŁA się o EMBARGO u regana by prostym Polakom zajrzało widmo głodu w oczy (były w sklepach słynne "PUSTE PÓŁKI"). A później bezrefleksyjnie wspierał swoim "autorytetem" niszczenie polskich firm w ramach żydowskiego skoku na polską kasę zwaną "prywatyzacja" ciesząc się z biedy Polaków i rosnącej liczby samobójstw posród nich.

A co najważniejsze "dusza" tego żydowskiego "sąsiada" była tak ochydna iż cały panteon piekielnych bestii przy niej to jak pokojowe pluszaki wyglądały. Była bo NIEODWRACALNIE ZDECHŁA i już się jej nie przywoła ani kabałą ani innymi kościelnymi czarami mimo ustawicznie czynionych prób przez głosicieli "światowej demokracji". Wink

Portret użytkownika Wlodi

Zwykle sowieckie gowno z

Zwykle sowieckie gowno z ciebie. Dobrze ze Jan Pawel II dzialal z cala moca i w duzej mierze dzieki niemu upadlo zsrr. Zdepnal jak wszy sowietow i z podwinietymi ogonami uciekali z Polski i innych panstw. Do dzis ten plebs nie moze tego przezyc. Tryumf Jana Pawla II nad scierwem rosja jest najwiekszym sukcesem XXw. Szkoda ze ten wspanialy czlowiek nie zyje, bo osobowosc jego pokroju zdepnelaby maly szczurzy putinowski lepek.
Po takich sobakach jak zenek widac ze sowieckie lajno nadal gdzies zalega. Chyba czas poczyscic troche nasz kraj z rosyjskiego gowna.

Strony

Skomentuj