Julian Assange, założyciel WikiLeaks, twierdzi, że może zostać zamordowany

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Espen Moe/CC BY 2.0

Znany dziennikarz i twórca demaskatorskiego portalu WikiLeaks, Julian Assange, znalazł się w bardzo niekomfortowej sytuacji. Może zostać praktycznie w każdej chwili wydalony z ambasady Ekwadoru w Londynie, co będzie równoznaczne z jego aresztowaniem przez brytyjską policję, a nawet ekstradycją do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie na niego czekać bardzo wysoki wymiar kary. On sam twierdzi, że może zostać zamordowany!

 

Julian Assange ukrywa się w ekwadorskiej ambasadzie już od siedmiu lat. Australijski dziennikarz otrzymał tam azyl ze względu na zarzuty o przestępstwa seksualne, które wystosowała Szwecja. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że Stanom Zjednoczonym najbardziej zależy na zdyskredytowaniu i uciszeniu założyciela WikiLeaks, który wielokrotnie ujawniał ważne tajemnice rządowe i stoi za największym wyciekiem informacji w historii USA.

W październiku 2018 roku, Julian Assange podczas przesłuchania stwierdził między innymi, że nieznani ludzie próbowali wtargnąć do ambasady i z tego powodu zaczął obawiać się o swoje życie. Oskarżył również rząd Ekwadoru o nawiązywanie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią celem „sprzedania go” i przekazania w ręce Brytyjczyków, a potem Amerykanów. W grudniu, dziennik New York Times ujawnił, że prezydent Ekwadoru Lenín Moreno chce „sprzedać” Assange'a Stanom Zjednoczonym w zamian za umorzenie długów. Natomiast 4 lutego roku bieżącego, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, za aprobatą USA, przyznał Ekwadorowi 4,2 miliarda dolarów pożyczki.

 

Teraz organizacja WikiLeaks, powołując się na źródła w rządzie Ekwadoru twierdzi, że Julian Assange już wkrótce może zostać wydalony z ambasady w Londynie. Kwestia ta zaczęła mieć również ścisły związek z wyciekiem informacji o przestępstwach finansowych prezydenta Ekwadoru, Lenína Moreno. Choć akurat za tym przeciekiem nie stoi ani WikiLeaks, ani sam Julian Assange, a organizacja jedynie wspomniała o rozpoczętym śledztwie korupcyjnym, rząd w Ekwadorze zaczął najwyraźniej szukać pretekstu, aby wydalić azylanta z ambasady i oddać go w ręce brytyjskiej policji.

 

Sam Julian Assange narzeka na bardzo złe warunki życia i pracy. Dziennikarz twierdzi, że jest tam traktowany niczym więzień i żyje w całkowitej izolacji. Natomiast władze Ekwadoru uważają, że Assange regularnie narusza warunki przyznania azylu politycznego i zamierzają wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Organizacja WikiLeaks wskazuje, że Ekwador najwyraźniej już dogadał się ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią i szuka teraz pretekstu do wydalenia Assange'a.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ekwadoru oświadczyło, że nie planuje wyrzucać azylanta z ambasady w Londynie, choć ten rzekomo łamie zasady przyznania schronienia, jest „niewdzięczny i nie ma szacunku” dla państwa, które udzieliło mu pomocy. Jednak WikiLeaks, powołując się właśnie na źródła w Ekwadorze, sugeruje, że decyzja już zapadła i Julian Assange zostanie wydalony, a Wielka Brytania jest już przygotowana do jego aresztowania.

 

Cała ta sytuacja z założycielem WikiLeaks pokazuje nam, jak w rzeczywistości wygląda „wolność słowa” i co czeka nieposłusznych dziennikarzy. Julian Assange ujawnił między innymi amerykańskie zbrodnie wojenne, które zostały popełnione w Afganistanie i Iraku. Dziwnym zbiegiem okoliczności, człowiek ten niemal natychmiast został oskarżony o gwałt i choć znalazł schronienie w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, jego życie jest wciąż zagrożone – Stany Zjednoczone chcą go osądzić jak największego zbrodniarza, choć to właśnie on i założona przez niego organizacja WikiLeaks te zbrodnie przedstawiła światu.

 

Źródła:

https://www.nytimes.com/2018/12/03/us/politics/manafort-assange-wikileaks-ecuador.html

https://defend.wikileaks.org/2019/04/03/ecuador-twists-embarrassing-ina-papers-into-pretex...

https://www.thegatewaypundit.com/2019/04/exclusive-leaked-assange-court-transcript-sheds-l...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

ważny mega news !!

ważny mega news !! eurokołchoz szwabsko iluminacki agendy 2030 i antychrześcijański politróków filantropowskich uchwalił kolejną bardzo szkodliwą rzecz żeby nas zniszczyć !  "Unia energetyczna bardzo niekorzystna dla Polski. Utrata miejsc pracy i wygaszanie przemysłu. Raport przewiduje łączną utratę miejsc pracy w elektrowniach opalanych węglem i w kopalniach w całej Unii do roku 2025 r. na poziomie 77 tys., a w roku 2030 ma to być już 160 tys.Najwięcej miejsc pracy ubędzie w Polsce - 41 tys. Głównie chodzi o Śląsk.Trzy regiony w Czechach, Rumunii i Bułgarii stracą prawdopodobnie ponad 10 tys. miejsc pracy. Regiony o największej liczbie zagrożonych miejsc pracy znajdują się w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Niemczech i Grecji.Transformacja energetyczna wpłynie na życie wielu obywateli UE, W pierwszej kolejności jednak dotknie 41 regionów górniczych. To one, jak zaznaczono w raporcie, będą musiały „wiele poświęcić” dla unijnej polityki klimatycznej.Zgodnie z Agendą Zrównoważonego Rozwoju 2030, będzie wygaszany przemysł w niektórych krajach, by nie stanowił konkurencji dla innych, bardziej zaawansowanych i ograniczana produkcja, by pozbyć się konkurencji o surowce."

mamy kupować technologięod szkopów zamiast sami sięutrzymywać z naszych zródeł energii !!! tylko konfederacja może przełamać zdradzieckie poczynania polskojęzycznych iluminatów lucyfera !!!! módlmy się za kofederacje do Jezusa Miłosiernego !!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika &

Polska, taki inteligentny

Polska, taki inteligentny naród powinien już d awno zrozumieć i dać swiatło reszcie Europy, że w narodzie jest siła, a państwo jest brzemieniem. Ale co tam, biorą z Europy wszystko, co ona z siebie wyrzuca.

Portret użytkownika Medium

Moim zdaniem Assange jest pod

Moim zdaniem Assange jest pod specjalną ochroną nie władz Ekwadoru, którzy tylko posłusznie wykonują cudze polecenia, a większych mocodawców. Nawet, gdy pójdzie w świat informacja o jego aresztowaniu (czy morderstwie), będzie to tylko przykrywka dla nowego życiorysu Assange'a. Coś wzorem naszego biznesmena Kulczyka, o którym z Egiptu donoszą świadkowie.

Portret użytkownika Epiornis

Taka cena walki z systemem...

Taka cena walki z systemem... Ile wiedział a ile zrobił? A może ktoś mu kazał, bo sam z siebie tego nie robił?

Chociaż... jak by chcieli, to by to dawno już zrobili.

A nie zrobili - więc jaki jest motyw? Wink A może nie zrobią tego, bo za dużo ludzi go zna? Język

A ktoś go ostatnio widział żywego? Albo ktoś zna kogoś, kto zna?

I tak dalej Smile

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj