Julian Assange aresztowany! Policja wyprowadziła go z ambasady Ekwadoru w Londynie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Spełnił się właśnie czarny scenariusz, przed którym ostrzegała organizacja WikiLeaks, stojąca za wyciekami tajnych informacji amerykańskiego rządu. Julian Assange, który przez ostatnie lata ukrywał się na terytorium ekwadorskiej ambasady w Londynie, w czwartek rano został siłą wyprowadzony przez policję i zabrany do aresztu.

 

Media piszą, że władze Ekwadoru postanowiły odebrać mu prawo do azylu politycznego. Prezydent Lenín Moreno twierdzi, że Julian Assange wielokrotnie złamał prawo, „wtrącając się” w wewnętrzne sprawy państw. Wcześniej władze wyraźnie dały do zrozumienia, że zamierzają ukarać dziennikarza, który rzekomo nie docenia wsparcia politycznego, jakiego udzielił mu Ekwador.

 

Co ciekawe, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jeszcze niedawno oświadczyło, że Julian Assange nie zostanie wyrzucony z ambasady w Londynie. Legendarny założyciel WikiLeaks faktycznie nie został wydalony, ale Ekwador zaprosił do środka brytyjskich policjantów, którzy sami go wyprowadzili z budynku. Okazało się, że brytyjski rząd rzeczywiście prowadził rozmowy w tej sprawie z Ekwadorem. Służby zabrały go na posterunek policji w Londynie i wkrótce zostanie postawiony przed sąd za to, że nie stawił się w 2012 roku, gdy Szwecja domagała się jego ekstradycji za rzekome przestępstwa na tle seksualnym.

W najgorszym przypadku, Julian Assange może zostać odesłany do Stanów Zjednoczonych, które zresztą nieustannie domagają się jego ekstradycji. Teraz jest ku temu doskonała okazja, ponieważ dziennikarz znajduje się obecnie w rękach Wielkiej Brytanii. USA chcą osądzić go za największy w historii kraju wyciek tajnych informacji rządowych.

Wielka Brytania jeszcze nie powiadomiła, co zrobi z Julianem Assange'em. Jednak prawdopodobieństwo odesłania go do USA jest wysokie. Amerykanie z pewnością wymierzą mu „sprawiedliwość” za to, że ujawnił ich zbrodnie wojenne, których dopuścili się w Afganistanie i Iraku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika czas wyciągnąć wtyczkę

No nie dziwne , stał się

No nie dziwne , stał się niewygodny bo "za dużo wiedział" to się nim "wielkie oko" zajęło. A niestety jest prawie jak we filmie ,przebudzonych rozumiejących co się dzieje jest niewielu ,za to uśpionych broniących systemu nogami i rękami całe masy.

Portret użytkownika hevy

Nie znam się i nie wiem czy

Nie znam się i nie wiem czy kontaktował się z innymi ambasadami ale obecnie tylko rosyjska, chińska i irańska dają bezpieczeństwo. Inne można przekupić, nastraszyć albo wystarczy tupnąć nogą jak w w przypadku krajów europy wschodniej.

Portret użytkownika Hejt hop

Nic się nie bój julek zginie

Nic się nie bój julek zginie nagle od samobójczych strzałów z łuku w plecy ilości 6 sztuk a władze uk ogłoszą ze zginął w wyniku powikłań choroby na katar albo wersja druga Putin wysłał agentów którzy go otruli jak skripala. Jude nazi działa 

Portret użytkownika R

Pytanie czyje służby

Pytanie czyje służby specjalne dały mu te materiały, łącznie z samym USA, a teraz wydały polecenie Ekwaderowi żeby go oddać. Myślę że USA i Izrael mają tylko taką możliwość żeby wydawać polecenia innym państwom jak Ekwador, kiedy mogą kogoś "chronić" a kiedy wydać

Strony

Skomentuj