Jordański wywiad udaremnił zamach na prezydenta Syrii

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Libańska gazeta al-Diyar poinformowała wczoraj, że syryjscy terroryści planowali zniszczyć samolot, na którym znajdował się prezydent Baszar al-Assad. Jordański wywiad pokrzyżował ich plany powiadamiając o tym syryjskich partnerów. Samolot Assada był już w powietrzu gdy musiał zawrócić.

 

Do zamachu miało dojść na lotnisku w Latakii, gdzie samolot miał zostać zniszczony w trakcie lądowania. Terroryści obserwowali teren a do zniszczenia samolotu miały zostać użyte wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych SAM-7. Kilka osób podejrzanych o współudział, w tym również mechanik lotniska, zostało aresztowanych.

 

Jak donosi libańska gazeta, wyrzutnie rakiet tego typu dostarczane są z Kataru poprzez Turcję. Brytyjska gazeta Financial Times opublikowała w maju dochodzenie które wykazało, że Katar w ciągu dwóch lat wydał miliardy dolarów na finansowanie syryjskich terrorystów. Gazeta dodaje również, że rosnące zaangażowanie w wojnę domową w Syrii staje się kwestią kontrowersyjną.

"Według Instytutu Badań nad Pokojem w Sztokholmie, który śledzi wsparcie dla syryjskiej opozycji, Katar jest największym eksporterem broni. Sfinansował ponad 70 lotów do sąsiedniej Turcji, które zawierały ładunki z bronią, w okresie od kwietnia 2012 do marca 2013 roku."

 

 

Źródło: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9202246628

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mordechaj

Znalazłem coś ciekawego: cyt.

Znalazłem coś ciekawego:
cyt. "Trasa dostaw broni dla syryjskich powstańców jest znana. Pieniądze z Kataru i Arabii Saudysjkiej płyną na rynki Turcji, a stąd broń idzie przez kontrolowaną przez powstańców granicę. Źródła broni znajdują się w sąsiadujących z Syrią Jordanii i Libanie. Oto, skąd płynie zagrożenie dla świata."
źródło: http://polish.ruvr.ru/2013_05_22/Czyja-bron-strzela-w-Syrii/
Wnioski takie, że ta broń z Kataru bardzo mocno pachnie czosnkiem.

Portret użytkownika SurvivorMan

"Jordański wywiad udaremnił

"Jordański wywiad udaremnił zamach na prezydenta Syrii " - należy dodać LEGALNIE WYBRANEGO, a przede wszystkim JEDNOGŁOŚNIE (97,2%)... Pogratulować Syryjczykom tej "jednomyśności"...
Swoją drogą zastanawiam się, jakby to było, gdyby po kolejnych wygranych przez PO wyborach, opozycja chwycia za broń... Też byliby z definicji terrorystami?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika boulibrat

Powiedz mi więc jak to jest?

Powiedz mi więc jak to jest? W ostatnich wyborach prezydenckich na Białorusi wygrał w 2010r Łukaszenko. Zdobył on prawie 80% głosów. Poza międzynarodową komisją wyborczą żaden niezależny obserwator ( byli z całego świata) nie miał żadnych zastrzeżeń. Komisja międzynarodowa nie miała żadnego dowodu na łamanie zasad demokratycznych wyborów. Wygląda zatem, że wybory nie były farsą a raczej faktycznie ludzie wybrali tego, który o nich dba. Białoruś sobie świetnie radzi mimo nałożonych blokad i embarga na różne towary i usługi. Więc co Ty myślisz, że jak ktoś zyska taki procent społeczeństwa tzn. że oszukiwał? Jakby w naszym kraju doszedł do władzy patriota, który by więcej zrobił dla narodu niż cała Unia Europejska razem wzięta, zapewniałby social itd. to i tak skorumpowany rząd jaki mamy obecnie byłby lepszy? Nie rozumiem. Nie nawidzimy tych, którzy są zagrożeniem dla świata bo dają ludziom więcej niż demokracja? Może to z zazdrości, że ktoś jest lepszy? Więc trzba takich zniszczyć żeby ludzie nie próbowali porównywać i myśleć? Aha wydaje mi się,  że terrorystą jest ta osoba, która w wyniku powiązania z siatką międzynarodową zostaje wysłany do innego kraju żeby w wyniku zastraszania społeczeństwa walczyć o swoje przekonania. W innym przypadku to są to rewolucjoniści!

Portret użytkownika SurvivorMan

Ty chyba nie zdajesz sobie

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, co się w tym kraju dzieje... Obserwator nic nie stwierdził i nigdy nie stwierdzi, bo ludzie faktycznie i jawnie głosują na swojego "wodza-patriotę"... Wiesz dlaczego? Bo gdyby tego nie robili, obserwator by sobie pojechał do domu, a oni zaraz mieliby w drzwiach swoich domów bezpiekę, która szybciutko znalazłaby na nich paragraf!!!
Nie wiem czy wiesz, ale w roku 2010 o którym wspominasz, zatrzymano 7 z 9 kandydatów na prezydentów!!! Pięciu z nich oskarżono o zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia, za co na Białorusi grozi do 15 lat pozbawienia wolności!!!
TO JEST DLA CIEBIE PATRIOTYZM??? To jest człowieku reżim i dyktatura w czystej postaci!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj