John Kerry wyraził poparcie dla "właściwej i uzasadnionej" operacji wojskowej w Strefie Gazy

Kategorie: 

John Kerry - Źródło: Youtube.com
Działania zbrojne w palestyńskiej enklawie intensyfikują się. Szacunki wskazują, że zginęło niemal 600 Palestyńczyków a liczba osób rannych nieuchronie zbliża się do 4 tysięcy. IDF poinformował, że dotychczas zginęło również 27 izraelskich żołnierzy. Sekretarz Stanu USA John Kerry, który znajduje się obecie w Kairze oświadczył, że jest zaniepokojony tym jakie straty ponoszą Palestyńczycy ale mimo to popiera działania Izraela w Strefie Gazy.

 

W poniedziałek, izraelskie czołgi zaatakowały szpital w Deir al-Balah, w samym centrum Strefy Gazy. W wyniku ataku zginęło co najmniej 5 Palestyńczyków a rannych zostało 70 osób. IDF twierdzi, że bojownicy z Hamasu ukryli w budynku rakiety przeciwczołgowe. Ugrupowanie jest również oskarżane o wykorzystywanie szpitali i budynków mieszkalnych do własnych celów, czyli przykładowo do przechowywania tam broni lub prowadzenia ostrzału.

 

Od momentu rozpoczęcia operacji lądowej na terenie Strefy Gazy, izraelskie wojska zniszczyły kilka tuneli, które prowadziły od palestyńskiej enklawy prosto do Izraela. Kilka razy doszło również do sytuacji, w której bojownicy korzystali z tunelów i przedostawali się na drugą stronę, czyli na terytorium państwa żydowskiego.

 

Izrael i organizacja Hamas wciąż wymieniają się ogniem. W Kairze odbywa się właśnie spotkanie, na którym omawiany jest problem a dyplomaci wzywają do natychmiastowego zakończenia wojny. John Kerry z jednej strony domaga się zawieszenia broni, a z drugiej poparł działania zbrojne Izraela.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28413656

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Jedno, małe, paskudne

Jedno, małe, paskudne państewko, które burzy się na każdą negatywną wzmiankę o nim i już wszyscy tańczą wokół niego.
Żałuję, że Polska nie jest takim krajem, przynajmniej moglibyśmy mieć troszkę lepszą historię i byłoby mniej odwiedzających nas gości lub wpadających tylko na moment w wędrówce do dalszych sąsiadów.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Michaleddon

wiesz, jeszcze troche i moze

wiesz, jeszcze troche i moze tak byc, nie trac nadziei Język
jak bedziemy tak wydawac polskie obywatelstwa i niby ich stare majatki zydom to wkrotce i o Polscwe nie bedzie mozna zlego slowa powiedziec. Nie wiem tylko czy bedziew nas wtedy, gojow II kategorii we wlasnym kraju duma rozpierac Sad

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika hmmmm

Hmm. A gdyby tak w Polsce w

Hmm. A gdyby tak w Polsce w 1950 r. mieszkało kilka milionów Żydów i gdyby zechcieli stworzyć własne państwo, powiedzmy gdzieś pod Krakowem, i zaczęli dodatkowo tu zjeżdżać z całego świata to teraz my bylibyśmy Strefą a Kerry by mówił że Izrael ma prawo do działań? Ameryka by ich wspierała a nami gardziła? Dziwne to wszystko. Gdzie tu jakieś zasady, wartości, sprawiedliwość? Jedni separatyści dla USA są ok, inni są godni potępienia, jednych wspiera (np. Syria), innych potępia (np. Palestyna, Donbas), czyli kto nie z Mieciem tego zmieciem...

Strony

Skomentuj