John Kerry, szef amerykańskiej dyplomacji, proponował ataki rakietowe na syryjskie wojska

Kategorie: 

John Kerry - Źródło: Youtube.com

Demokratyzacja Syrii okazała się niezwykle trudnym zadaniem. Sekretarz Stanu John Kerry, który jeszcze kilka miesięcy temu powiedział publicznie że Stanom Zjednoczonym wcale nie zależy na obaleniu Assada, wielokrotnie proponował ataki rakietowe aby zmusić go do odejścia.

 

Polityka Stanów Zjednoczonych, jednego z największych mącicieli w syryjskim konflikcie, jest pełna sprzeczności o czym wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. W przeszłości Amerykanie chcieli najechać Syrię i siłą obalić prezydenta tego kraju gdy tajemnicze siły zaczęły używać broni chemicznej przeciwko cywilom. Każdy pretekst do inwazji jest dobry a propaganda medialna zrobi swoje.

Z artykułu opublikowanego na łamach The Atlantic dowiadujemy się jakie środki "dyplomatyczne" były proponowane przez Sekretarza Stanu. John Kerry już od 2013 roku twierdził że ataki rakietowe pod osłoną nocy na armię rządową będą dobrym sygnałem dla Assada aby zmusić go do wznowienia negocjacji z islamską opozycją, wspieraną przez Saudów. Chodzi wyłącznie o to aby prezydent Syrii dobrowolnie zrzekł się władzy.

Byłoby to korzystne zwłaszcza gdy wojsko zaczęło stopniowo tracić kontrolę nad krajem. Jednak Barack Obama nigdy nie wyraził zgody na atak. Prezydent USA był zresztą wielokrotnie potępiany za zbyt miękkie stanowisko wobec Syrii. Jedyny zatwierdzony projekt dotyczył szkolenia przez CIA bojowników oraz dostarczania im uzbrojenia, lecz interwencja Rosji sprawiła że program ten okazał się totalną porażką. Niepewność Stanów Zjednoczonych co do działań na Bliskim Wschodzie sprawiła, że demokratyzacja Syrii stała się dziś wręcz niemożliwa.

 

 

Na podstawie: http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2016/04/the-obama-doctrine/471525/#4

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika achiles

Na pewno to było, ale dla

Na pewno to było, ale dla przypomnienia warto dodać:
Od pięciu lat propaganda NATO karmi nas kłamstwami w sprawie Syrii.
Masowe demonstracje, jak te, powtarzały się wielokrotnie, na przykład w marcu 2012 roku, w maju 2014 roku podczas przygotowań do wyborów prezydenckich, a także w czerwcu 2015 roku, by przypomnieć tylko niektóre z największych zgromadzeń.
W maju 2013 roku odnotowano, że nawet NATO dostrzegło rosnącą popularność syryjskiego prezydenta. „Dane przekazywane do NATO w ciągu ostatniego miesiąca pokazują, że 70 procent Syryjczyków popiera rząd Assada” – czytamy. Obecnie liczba ta jest na poziomie co najmniej 80 procent!
Najbardziej wymownym wskaźnikiem poparcia jakim cieszy się Assad były wybory prezydenckie w czerwcu 2014 roku, w których wzięło udział 74 procent (11,6 mln) z 15,8 mln zarejestrowanych wyborców, a prezydent al-Assad zdobył 88 procent głosów. Syryjczycy na uchodźstwie stawali na głowie, by zagłosować. Ambasada Syrii w Bejrucie przez dwa pełne dni była całkowicie oblężona (a wielu ludzi szło pieszo po kilkanaście kilometrów, aby się tam dostać), inni przylatywali z krajów ościennych na lotnisko w Damaszku, tylko po to, by zagłosować i odlecieć. W samej Syrii dzielni terroryści zwani rebeliantami dokonywali zamachów, by zdestabilizować wybory. Na punkty wyborcze w samym Damaszku wystrzelono 151 pocisków zabijając 5 osób i okaleczając 33.
(…)
Przed wydarzeniami z marca 2011 Syryjczycy w uzasadniony sposób domagali się konkretnych reform, z których wiele zostało zrealizowanych od początku wybuchu zamieszek. W rzeczywistości, prezydent al-Assad wprowadzał reformy przed i po 17 marca 2011.
ciąg dalszy w linku
http://mediumpubliczne.pl/2015/10/od-pieciu-lat-propaganda-nato-karmi-nas-klamstwami-w-sprawie-syrii/

Portret użytkownika inzynier magister

Drodzy Polacy szykują nam

Drodzy Polacy szykują nam totalną wojnę masońską za pomocą islamistów ! Chcą nas siłą zmuszać byśmy mieli na karku terorystów !  "Zawarcie porozumienia UE-Turcja oraz podział azylantów między kraje członkowskie – to zdaniem Dory Bakojani, byłej szefowej greckiej dyplomacji remedium na kryzys uchodźczy w Europie. Jej zdaniem, sceptyczne wobec przyjmowania imigrantów kraje takie jak Węgry i Polska, zapomniały co to solidarność i należałoby je karać odebraniem środków unijnych. Tego rodzaju opinie Dora Bakojani, aktualnie poseł w greckim parlamencie z ramienia opozycyjnej Nowej Demokracji, wyraziła na łamach niemieckiego „Die Wielt”. Nie na łamach greckiej gazety ale na łamach szwabskiej gazety !!!

To nie Polska i Węgry zatruwają atmosferę w Europie,a chyba jednak raczej muzułmanie i ich europejska matka aniela!Czy ta kobieta dostrzega jak ci ludzie zachwują się w tłumie? Może warto by też było przypomnieć tej pani jak to m innymi własnie Polska w latach 1946-48 przyjeła na swój teren około 15- 0 tys Greków? Może warto by było tej pani trochę pamięć odświeżyć zanim zacznie opluwać Polskę?! Zresztą na siłę chcą ich zwozić autobusami ! "Dziś, podczas drugiego dnia szczytu, kraje Unii Europejskiej zawarły wstępne porozumienie z Turcją ws. powstrzymania fali uchodźców płynącej poprzez ten kraj do Unii. Zgodnie z ustalaniami, już od najbliższej niedzieli, 20 marca, rozpocznie się odsyłanie do Turcji imigrantów, którzy po tej dacie przedostaną się nielegalnie w głąb kontynentu. Jak informuje portal euractiv.pl, wszystkie szczegóły nie są jeszcze wiadome, ale znany jest już zarys porozumienia. Podstawą umowy jest turecka zgoda na przyjęcie z powrotem wszystkich migrantów, którzy dotrą z tego kraju do Grecji. W zamian za to kraje unijne mają przyjmować syryjskich uchodźców bezpośrednio z obozów w Turcji – i stamtąd przewozić ich wprost do krajów docelowych UE."
http://niezalezna.pl/77850-tak-chca-rozwiazac-problem-imigrantow-od-niedzieli-beda-wyrzucani-z-europy

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika achiles

Rosja użyje obrony

Rosja użyje obrony powietrznej w Syrii wobec wszystkich celów, które uzna za zagrożenie!..Nikt nie ma prawa naruszać przestrzeni powietrznej Syrii. Rosja użyje systemów obrony powietrznej w Syrii przeciwko wszelkim celom, które uzna za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. „Wychodzimy z podstawowych norm międzynarodowych, nikt nie ma prawa naruszać suwerennej przestrzeni powietrznej Syrii. Utworzono i skutecznie działa mechanizm zapobiegania incydentom w powietrzu z USA, ale wszyscy partnerzy zostali ostrzeżeni i wiedzą, że nasz system obrony powietrznej zostanie wykorzystany przeciwko jakimkolwiek celom, które uznamy za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych. Chcę podkreślić, do każdych celów”, — powiedział Putin.
TAK POWIEDZIAŁ PREZYDENT FEDERACJI ROSJI, o czym nikt Polaków w ŚRODKACH MASOWEGO OGŁUPIANIA, nie śmie poinformować Polaków . 

Portret użytkownika MARLBOROMAN

I co z tego ze powiedzial? W

I co z tego ze powiedzial? W kolko cos gada i najczesciej klamie albo straszy ze cos zrobi. Jak na razie moze tylko zalowac napasci na Ukraine i Krym bo zyskal krym z ktorego i tak rosja korzystala oraz zdemolowany kawalek donbasu a co stracil - wszystko - zaufanie, partnerow na zachodzie na ktorych bardzo mu zalezy, wzrost gospodarczy bo sankcje zdepnely rosje, nikt mu juz nie wierzy. Ostatnio miedwiediew straszyl wojna w monachium. Historia pokazuje ze zawsze jak rosja jest bezradna to przechodzi do retoryki straszenia. Tyle ze efekt jest raczej komiczny.

Portret użytkownika achiles

Patrz i ucz się jak to się

Patrz i ucz się jak to się robi DOSKONALE I TANIMI KOSZTAMI włodku, zamiasdt tu swe bzdury wypisywać i slogany:
Technologia SITREP: Jak rosyjska inżynieria czyni operację w Syrii możliwą do realizacji
Tempo i efektywność rosyjskich Sił Powietrznych (właściwie dokładnie to nazywają się one teraz Powietrzno-Kosmicznymi Siłami) zaszokowały zachodnich ekspertów militarnych. Ni tylko liczba lotów bojowych – 3 krotnie przewyższająca możliwości USA czy sił NATO, ale przede wszystkim precyzja ataków lotniczych nawet gdy są dokonywane z wysokości 5000 m, czyli daleko poza zasięgiem MANPADÓW (przenośnych systemów obrony przeciwlotniczej). Loty dokonywane są również w nocy lub przy złej pogodzie. Jest to tym bardziej zastanawiające, zważywszy na fakt, iż lwią część lotów bojowych przeprowadzane jest przy użyciu starych SU-24s i SU-25. Są to świetne maszyny, ale co tu dużo mówić – zabytkowe. Wprawdzie Rosja ma tam również nowoczesne (org. extremally advanced) SU-34, ale mają one głównie za zadanie przetestowanie konstrukcji oraz awioniki a od momentu zestrzelenia SU-24 przez tureckie F-16, również celem podniesienia zdolności samoobrony w powietrzu w razie zaistnienia takiej potrzeby.
Zatem w czym rzecz? Jak Rosjanie mogli osiągnąć takie quasi-cudowne rezultaty?
Tą rzeczą jest SVP-24.
Ale najpierw krótki wykład dla początkujących na temat bombardowania:
Pierwotnie bomby z czasów II Wojny Światowej były po prostu prostymi bombami grawitacyjnymi. Samoloty zrzucały za pomocą prostego systemu celowania a te spadały mniej lub bardziej trafiając w cel. W nalotach dywanowych idea się sprawdzała ale w przypadku precyzyjnych bombardowań już nie koniecznie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę wolną prędkość lotu i niski pułap, precyzja był jeszcze na poziomie akceptowalnym. Jednak przy wzroście prędkości samolotu, opóźnienie zrzutu o 1 sekundę mogło powodować „pudło” o 600-800 m, jeśli nie więcej. Ponieważ niektóre cele (stanowiska dowodzenia, mosty itd.) wymagały precyzyjnego trafienia, opracowano dwie metody naprowadzania – laserową i telewizyjną. (… opis pomijam)
Pojawienie się naprowadzania satelitarnego otworzyło nową erę bomb kierowanych. I choć ten system naprowadzania jest o wiele dokładniejszy od dwu poprzednich, ponadto kompletnie niezależny od złych warunków atmosferycznych – to ma jedną wadę. Bardzo droga jest produkcja bomby z systemem naprowadzania kierowanego satelitarnie. A drugi… magazyny są pełne starych niekierowanych bomb. Co z nimi zrobić?
Amerykanie wpadli na elegancki pomysł jak przerobić stare, niekierowane bomby na naprowadzane satelitarnie zaopatrując je zestaw naprowadzający. System nazywa się JDAM (JOINT DIRECT ATTACK MUTITION). Jest na ten temat artykuł w wikipedii.https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Direct_Attack_Munition Jeśli podawany tam koszt takiego zestawu jest prawdziwy (25 000 $ za zestaw dla jednej bomby) to pogratulować modyfikacji :)
Rosjanie wymyślili znacznie lepsze rozwiązanie problemu
Zamiast montować zestaw dla każdej bomby, który w dodatku jest jednorazowego użytku, zamontowali coś podobnego do JDAM ale samolotu.
Wprowadzenie do SVP-24 (специализированная вычислительная подсистема) jest to system, który stale koordynuje pozycję samolotu z celem, używając rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. System dokonuje pomiarów warunków atmosferycznych (ciśnienie, prędkość wiatru, wilgotność , kąt natarcia, prędkość itd.) Może również otrzymywać dane z samolotów typu AWACS, ze stacji naziemnych oraz innych samolotów. System koordynując te dane z prędkością, wysokością i kursem samolotu, określa moment zrzutu. Zwykłe bomby grawitacyjne są zwalnianie w odpowiedniej chwili automatycznie i od tego momentu „niekierowanym” lotem docierają do wyznaczonego celu z dokładnością 3-5 m.
W praktyce oznacza to, że wszystkie ponad 30 letnie rosyjskie „dumb bombs” są zrzucane z taką samą precyzją jak zaawansowane bomby kierowane zrzucane z najnowocześniejszych bombowców. To nie wszystko. Uwaga pilota jest całkowicie uwolniony od potrzeby wyszukiwania celu. Po prostu wprowadza tylko koordynaty celu do systemu, leci nad strefę zrzutu a resztę załatwia system, zrzucając bombę w odpowiednim momencie. Pilot może całą uwagę poświęcić potencjalnym zagrożeniom (samolot wroga, rakieta, działka p.lot ). I najważniejsza sprawa. System pozwala precyzyjnie zrzucać bomy z wysokości ponad 5000 m – czyli poza zasięgiem MANPADów. Wreszcie – pora dnia, warunki pogodowe, dym, nie stanowią przy zastosowaniu tego systemu problemu.
Ostatnie, ale chyba najważniejsze. System jest w porównaniu do zachodnich rozwiązań po prostu tani. Rosjanie mogą za jego pomocą utylizować setki bomb grawitacyjnych, które nagromadzili w czasie Zimnej Wojny zrzucając je z fenomenalną precyzją. I przed wszystkim zestaw w przeciwieństwie do bardzo drogiego JDAM, jest przeznaczony do wielokrotnego użytku.
System będzie montowany do SU-24s, SU-25s, Tu-22M3 jak również śmigłowców Ka-50 i Ka-52, czcigodnych MiGów 27 a nawet szkoleniowych L-39. Innymi słowy, może on być wdrożony praktycznie w każdym rodzaju samolotów od wielkich bombowców po małe samoloty szkoleniowe.
SVP-24 udowadnia, że dobra technika, a w szczególności wojskowa, nie musi być ani absurdalnie droga ani „krzykliwa”. Wprowadzenie tego systemu spowodowało w praktyce obniżenie kosztów operacyjnych netto.
 
Podsumowując, żeby nie było że życie jest tylko usłanym różami pasmem sukcesów – również w rosyjskim sektorze zbrojeniowym. Firma produkująca SVP-24 musiała się po drodze procesować z Ministerstwem Obrony o niezapłacone kontrakty. Ostatecznie wszystkie problemy rozwiązano, system jest produkowany i wdrażany na szeroką skalę, ale nim do tego doszło twórcy musieli pokonać sporo przeciwności (prawdopodobnie nie bez znaczenia był opór pewnych grup w Ministerstwie Obrony na skutek korupcyjnych działań konkurencji). No cóż, podobnie jak w USA tak i w Rosji korupcja jest niestety jednym z największych wrogów sił zbrojnych.
ALE W ROSJI ONA JEST SZYBKO DOSTRZEGANA I ZWALACZANA, CO WIDAĆ BYŁO NA SYRYJSKIEJ ZIEMI I NIEBIE, A W szatanach zjednoczonych NADAL TRWA I TO W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH, NAZYWANA grupami lobbingowymi, CZEGO JAWNYM PRZYKŁADEM JEST PROGRAM F-35 I JUŻ PONAD PÓŁ BILIONA $ NA TEN SZAJS WTOPIONYCH, PRZEZ AMERYKAŃSKIEGO PODATNIKA I Z CAŁEGO ŚWIATA będących Państw, przez hegemona szatańskiego zwasalizowanych. 

Portret użytkownika UPAdlina

Kolejny raz bredzisz

Kolejny raz bredzisz trolino!! Daj przykład, kiedy Putin coś mówił, a potem nie zrobił? Na upadlinę napadły szatany zjednoczone dokonując zamachu stanu i obalając legalnego prezydenta, a Donbas  który na niego głosował w legalnych demokratycznych wyborach miał prawo nie zgodzić sie na jego obalenie i powstał do walki!! Krym był oddanu upadlinie przez ukraińca chruszczowa i było to nielegalne wobec prawa międzynarodowego!! nikt nie pytał mieszkańców Krymu o zgodę! Na Krymie 70% to Rosjanie, 20% to ukraińcy głównie prorosyjscy, więc referendum ostatnie o powrocie Krymu do Rosji było tylko formalnością!! Dzięki temu Krym uniknął marszów z pochodniami twoich kumpli, czyli zwyrodnialców banderowskich, obnoszących się z portretami ścierwa bandery i innych zbrodniarzy, co ma miejsce na terytoriach opanowanych przez kijowską juntę!! Zachodowi bardziej zależy na handlu z Rosją, niz odwrotnie i sankcje odbijają się tam im czkawką!! Jeżeli nie wierzysz, to podam ci linki do artykułów, co o sankcjach myślą rolnicy w ue i nie tylko oni!!.......Rosja bezradna, buhahahaha!!.....Błazen!!......Zobacz, jak Rosja ustawiła usmańców w Syrii, pokazując całemu światu, że to nikt inny jak usa i ich klakiery wspierają i sponsorują terrorystów z isis!!!!.......Reasumując.......,popłacz sobie trolino i pofantazjuj, bo tylko to ci pozostało!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Xsanadoo

Żyrinowski żyd zausznik

Żyrinowski żyd zausznik Putina, proponował użycie taktycznej broni jądrowej przeciwko Polsce i krajom bałtyckim.
Jak to możliwe, aby Rosja kraj słowiański, była tak agresywna wobec innych krajów słowiańskich?

Strony

Skomentuj