Na Jeziorze Michigan ukazał się niezwykły lód z niebieskim odcieniem

Kategorie: 

youtube.com
Na jeziorze Michigan, w sąsiedztwie mostu wiszącego Mackinac, gromadzą się bloki lodu z niezwykłym niebieskim odcieniem. Internauci dzielą się zdjęciami i komentują piękne zjawisko naturalne w sieciach społecznościowych.

 

 

Według mieszkańców miasta Mackinac, nietypowy kolor lodu kojarzy się całkiem dobrze. Lód i śnieg są postrzegane przez oko ludzkie zazwyczaj jako białe ze względu na fakt, że padające światło jest odbijane od powierzchni z powrotem. 

 

Jednakże, gdy struktura lodu staje się ziarnista i pojawiają się w niej mniejsze pęcherzyki powietrza, fale świetlne wnikają w głąb. Oznacza to, że fale w obszarze czerwonym widma widzialnego są pochłaniane przez lód, natomiast krótsze długości fal w obszarze błękitu widma widzialnego rozpraszają się. Im światło jest w stanie większej „podróży” w lodzie, tym bardziej wydaje się on niebieski dla oka ludzkiego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj