Jezioro, które pojawiło się nagle w Tunezji może być radioaktywne

Kategorie: 

Źródło: twitter

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o jeziorze, które w tajemniczy sposób pojawiło się w pustynnym regionie. Akwen szybko stał się lokalną atrakcją. Teraz okazuje się, że woda w nim może być radioaktywna.

 

Jeziorko znajduje się 25 km od miasta Gafsa i zostało odkryte przez lokalnych pasterzy prawie trzy tygodnie temu. Wśród miejscowych anomalia zyskała nazwę jezioro Gafsa, lub plaża Gafsa i stałą się atrakcyjnym miejscem odpoczynku i schłodzenia dzięki kąpieli w wodzie.

Źródło: twitter

Na brzegu jeziora można spotkać wypoczywające całe rodziny z dziećmi. Liczni śmiałkowie skaczą do wody z otaczających skał i panuje tam wakacyjna atmosfera. Władze nie są w stanie zaproponować żadnego wyjaśnienia dla nagłego powstania jeziora, ale miejscowi geolodzy uważają, że oaza powstała ze względu na aktywność sejsmiczną, dzięki której wody gruntowe zostały wypchnięte ku powierzchni.

Źródło: twitter

Władze miasta Gafsa ostrzegają Tunezyjczyków, że unikalny zbiornik wodny może być niebezpieczny i nie nadaje się do pływania. Region, w którym znajduje się woda jest bogaty w fosforany, co oznacza, że ​​może ona być nimi zanieczyszczona lub nawet radioaktywna.

Źródło: twitter

Wiele obaw budzi kolor jeziora, które najpierw było turkusowe, a teraz jest zielone. W stawie rozpoczął się już rozkwit glonów, co oznacza, że stojąca ​​woda w jeziorze ma korzystne warunki dla rozwoju różnych bakterii i w konsekwencji chorób. Jednak ze względu na fakt, że oficjalny zakaz kąpieli w jeziorze nie został ogłoszony, Tunezyjczycy nadal cieszyć się chłodną wodą i mimo ostrzeżeń ze strony władz nadal zabawa trwa tam w najlepsze.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tassador

Czy tak trudno to sprawdzić

Czy tak trudno to sprawdzić ??
Wtakim tonie można napisac ze jezioro może być suche
albo ze może mieć gwoździe i szkło na dnie
albo może to morze
 
wartość informacji na poziomie glonów na dnie tego jeziorka

Skomentuj