Jest już tysiąc ofiar wzmożenia konfliktu palestyńsko-żydowskiego

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Konflikt między Izraelem a Palestyną wchodzi w nową fazę. Jednak atak Palestyńczków na Żydów to tylko kolejna odsłona walk, które cały czas trwają. Na skutek wzmożenia brutalności po obu stronach zginęło już ponad tysiąc osób, w tym wielu cywilów.

 

Przypomnijmy, że w 2023 roku izraelscy osadnicy założyli ponad 20 nowych dzikich stanowisk pasterskich w pobliżu palestyńskich wiosek, obejmujących łącznie ponad 140 mil kwadratowych, co skłoniło Palestyńczyków do opuszczenia tych terenów wiejskich. ONZ potępił przymusowe przesiedlenie 84 Palestyńczyków z Masafer Yatta od lipca, wzywając Izrael do zaprzestania ograniczeń w przemieszczaniu się, niszczenia struktur oraz przeprowadzania ćwiczeń wojskowych w tym obszarze.

5 października izraelskie siły przeprowadziły nalot na obóz uchodźców w Tulkarem, co doprowadziło do śmierci dwóch palestyńskich bojowników. W Huwara palestyński strzelec został zneutralizowany przez izraelskie siły po otwarciu ognia do izraelskiego samochodu. Te incydenty spowodowały dalsze starcia między osadnikami a Palestyńczykami, co skutkowało śmiercią 19-letniego Palestyńczyka. UE i Specjalny Koordynator ONZ ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie wyrazili zaniepokojenie atakami izraelskich osadników na Palestyńczyków w Huwara.

 

7 października Hamas zainicjował operację Al-Aqsa Flood - Powódź Al-Aksa, wystrzeliwując ponad 5 000 rakiet ze Strefy Gazy do Izraela. Wydarzenie to zaowocowało przeniknięciem bojowników z Gazy do Izraela, z licznymi ofiarami po obu stronach. Izrael odpowiedział w ramach operacji Swords of Iron, atakując cele w Gazie. To wydarzenie znacząco eskalowało konflikt, ukazując jego zmienną naturę.

 

Wydarzenia z października 2023 roku są symbolicznym odzwierciedleniem głęboko zakorzenionych wrogości, które charakteryzują konflikt izraelsko-palestyński. Międzynarodowa społeczność wciąż uważnie monitoruje sytuację, gdyż przemoc zakłóca życie cywilów po obu stronach, a apel o pokojowe rozwiązania rozbrzmiewa jak żart wśród brutalnych zachowań obu stron.

 

Dysproporcja sił jest tak duża, że to po prostu nie może się skończyć dobrze dla Palestyńczyków. Wysoce prawdopodobne jest, że ta wojna skończy się dla nich jak Powstanie Warszawskie dla Polaków. I po atakach na żydowskich cywilów tak zwany świat będzie milczał gdy żydowska okupacja w Palestynie stanie się zbrodnicza.

 

Jedyne głosy odrębne zgłaszają kraje arabskie i Chiny, które wezwały do stworzenia niepodległego państwa palestyńskiego. W obecnej sytuacji jest to oczywiście mrzonka i sposób na dokopanie Amerykanom przez konkurujących z nimi w hegemonii światowej Chińczyków. USA zareagowało na wzmożenie konfliktu w Palestynie wysyłając w okolice jede ze swoich lotniskowców. Nie wiadomo jednak po co i czy wchodzi w grę włączenie się Ameryki w pacyfikowanie Palestyńczyków.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Dlaczego Bóg Biblii nakazał

Dlaczego Bóg Biblii nakazał eksterminacje, wytępić  narody Kananejskie  :

Psalm 106: 34  Nie unicestwili ludów,+jak im powiedział Jehowa.+ 35  I mieszali się z narodami,+i uczyli się ich dzieł.+ 36  I służyli ich bożkom,+a te stały się dla nich sidłem.+ 37  I składali w ofierze swych synów+oraz córki swoje demonom.+ 38  Przelewali więc krew niewinną,+krew swoich synów i córek,ofiarowanych bożkom Kanaanu;+i ziemia ta splugawiła się przelewem krwi.+

Kapłańska 20:  „Masz powiedzieć synom Izraela: ‚Każdy człowiek spośród synów Izraela i każdy osiadły przybysz przebywający w Izraelu jako przybysz, który kogoś ze swego potomstwa oddaje Molochowi,+ ma bezwarunkowo być uśmiercony. Lud tej ziemi ma go obrzucić kamieniami, żeby umarł.

Portret użytkownika ARTUR

Jeśli patrzymy na rozkład

Jeśli patrzymy na rozkład koalicji na Bliskim Wschodzie i Europie to wynika z niego że jest to bitwa o przetrwanie chrześcijaństwe przeciwko satanistom i nazistom . Kraje arabskie to nie jedność , są takie jak Syria i Iran gdzie chrześcijanie i " pejsaci " Żydzi jako wyznawcy Tory mają świątynie , wolność wyznania itp. i są kraje satanizmu i nazizmu gdzie nie wolno nawet być chrześcijaninem lub " pejsatym " Żydem gdyż się jest prześladowanym , np. Izrael , USA , zach. Europa . Każdy kraj musi się obecnie określić .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Dopisać należy tylko to czego

Dopisać należy tylko to czego nie dopowiedział " Za 10 lat nie będzie israela" - ale w tamtym miejscu.......

Przeca uni zafsze prowde godajom ino nie całum do kuńca. Jak gu spytosz czy mo złoto to ci powi , że nimo - ale nie powi , że przy sie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Fakty

Teraz 3 miliony

Teraz 3 miliony Palestyńczyków będzie musiało uciekać  do Unii  z Palestyny aby rartować życie , oczywiście Unia wszystkich przyjmie i rozlokuje na darmowy wikt w krajach Unii , a  w ślad za nimi do Unii przybędzie reszte Afryki i Azji , bo Unię stać wszystkich darmowo utrzymywać !

2 Tymoteysza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny

Ty magister to jednak jesteś

Ty magister to jednak jesteś genetyczny parch, przechrzta, ukryty tęczowy zwyrodnialec i sodomita. Ten sztuczny twor jakim jest izrael nie powinien w ogóle istnieć, ty tępy uju bez wyobraźni, to chazarskie ścierwo okupujące Palestynę zrobilo rdzennym mieszkańcom  wielki obóz koncentracyjny gdzie ludzie są głodzeni , mordowani i odbierana jest im ziemia i prawo do godnego życia. A tak nawiązując do twojej świętej książki i historii to Palestyńczykom blizej do tych prawdziwych historycznych żydow niz konwertowanym chazarom ktorzy okupują te tereny.

Portret użytkownika axell69

fakty -   

fakty -   

Izrael właśnie odciął dostawy wody do Gazy – tak jak Ukraina zrobiła to na Krymie

ŚWIAT  09 PAŹDZIERNIKA 2023 R TRAFIENIA: 1283

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

NOWY RAPORT AL JAZEERA MÓWI, ŻE IZRAEL WŁAŚNIE CAŁKOWICIE ODCIĄŁ DOPŁYW WODY DO GAZY! Tak jak Ukraina zrobiła to z Krymem. 

Kiedy Ukraina to zrobiła, była to zbrodnia przeciw ludzkości. Jest to zbrodnia przeciwko ludzkości teraz, gdy robi to Izrael.

Odmowa ludziom wody oznacza śmierć w ciągu zaledwie trzech dni.

W takich dniach ludzie będą musieli wrzucić gówno do pięciolitrowego wiadra i wyciągnąć je, aby je gdzieś wyrzucić.

Przy TAKICH warunkach sanitarnych epidemie chorób nadejdą szybko; zabijając wielu, którzy mają zmagazynowaną wodę i w inny sposób przeżywają.

Nienawiść między obiema stronami byłaby zdumiewająca, gdyby nie trwała tak długo.

Większość z nas od lat wiedziała, że ​​taki dzień nadejdzie. Niewielu z nas myślało, że stanie się to za naszego życia.  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika spokoluz

Z wodą i żywnością Egipt

Z wodą i żywnością Egipt pomoże Palestynie chyba , że israel otworzy 3 front z Egiptem bo 2 front otworzyli prewencyjnym ostrzałem Libanu i na północy israela też trzba wysłać wojsko. Recep król Turcji ostrzegł jankesów , żeby się nie włączali w konflikt bo Turcja pomoże wtedy Palestynie ( Turcy chcą znów imperium osmańskie odtworzyć , które rozjebali na drobne brytole aby mieć to pod kontrolą ).

Jankesi w Syrii przedwczoraj zestrzelili drona tureckiego a wczoraj turcy rozjebali dronami szyby naftowe na terenie Syrii , które okupacyjnie użytkowali jankesi - kurwa dzieje się tam .

Hezbollah - ekstremiści libańscy - deklarują , że  mają 250 tysi rakiet .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj