Jest już 500 ofiar najmroźniejszej od dekad zimy w Europie

Kategorie: 

iol.co.za

Największy mróz w Europie Środkowej w ostatniej dekadzie doprowadził już do śmierci ponad 500 osób. Na Ukrainie zanotowano 135 zgonów, w Polsce 82, w krajach bałtyckich 34, a na Bałkanach 37.

 

W Republice Czeskiej został niedawno pobity rekord ujemnej temperatury. Termometry pokazały arktyczną temperaturę - 39,4 C. W Londynie temperatura w piątek nie przekraczała zera stopni. Według meteorologów, zimny prąd jest "rzadkim zjawiskiem naturalnym". Stałe wysokie ciśnienie w Arktyce stworzyło potężne masy zimnego powietrza płynące szerokim i zrównoważonym korytarzem sięgającym aż do Morza Śródziemnego.

 

To powoduje, że bardzo zimna pogoda utrzyma się w Europie w ciągu najbliższych trzech tygodni. We Włoszech spadła nowa fala śniegu, co stwarza poważne problemy w południowych rejonach kraju, gdzie miejscowi ani władze nie są na to gotowi. Ze względu na to sparaliżowany jest ruch w wielu częściach kraju. Obfite opady śniegu spodziewane są w Rzymie, stolica Włoch ogłosiła już czasowe zamknięcie szkół. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DARIUSHEQ

Ciekawie kształtują się dane

Ciekawie kształtują się dane o liczbie zgonów w Polsce w wyniku mrozów.W pewnym momencie teleexpress podał liczbę 99 ludzi. Za parę dni było już - uwaga !!! - 91. A teraz mamy - 82 ludzi. Wygląda na to, że liczba zgonów stale spada :/

Portret użytkownika syzyf

ludzie zawsze umierali na

ludzie zawsze umierali na mrozie ,problem w tym ze najwiecej jak widac umiera tam gdzie te mrozy to praktycznie NIC NIEZWYKLEGO ! nie narzekajmy ze mroz zabija tylko odpowiedzmy na pytanie dlaczego jest tylu bezdomnych w tej Jewropejskiej mlekiem i miodem plynacej krainie !?

Portret użytkownika sirocet

Panstwo ma obowiazek dbac o

Panstwo ma obowiazek dbac o kazdego obywatela. I kto poniesie odpowiedzialnosc za smierc tych ludzi. Rzad dba tylko o to by podatnicy wywiazywali sie ze swoich obowiazkow placenia podatkow, ale gdy przychodzi do wywiazywania sie przez rzad  z obowiazku zapewnienia bezpieczenstwa obywatelom to nie ma winnych gdy przez niekopmetencje urzednikow ktos straci zycie czy chocby jest pozbawiony bezpieczenstwa.

Portret użytkownika Hejku

Po obserwacji otaczającej nas

Po obserwacji otaczającej nas przyrody duże mrozy powinny utrzymać się do 20 lutego, a po 20 lutym złagodnieją. Po tym złagodnieniu powinno tylko jeszcze raz dobrze przymrozić (2-3 dni). Co do opadów śniegu nie mam bladego pojęcia. 

Skomentuj