Jest już 500 ofiar fali upałów trwającej w Indiach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku dni trwa potężna fala upałów na południu Indii. W jej wyniku zginęło już 500 osób, podaje The Times of India. Najwyższa temperatura w cieniu została zarejestrowana w stanie w Andhra Pradesh i wyniosła nawet 47 stopni Celsjusza.

 

Według prognoz meteorologów w najbliższych dniach będzie tylko cieplej. Władze lokalne wzywają obywateli do zachowania środków ostrożności i nie wychodzenia z domów bez potrzeby. Jedynie w ciągu pierwszych trzech dni upałów było 335 ofiar ciepła. W niedzielę 24 maja, zmarło następnych 165 osób. W niektórych obszarach słupek rtęci na termometrze wspiął się na rekordowy poziom 48 stopni.

 

W Indiach trwa obecnie pora sucha, która potem przekształca się co roku w porę deszczową. Występuje ona zwykle w okresie od marca do czerwca. Tradycyjnie najgorętsze miesiące to kwiecień i maj. Jednak w tym roku, w Indiach został pobity rekord temperatury z 1947 roku. Termometry pokazały aż 47,2 stopni.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pamiętam

Tak ! Azja ! i takiego ćwoka

Tak ! Azja ! i takiego ćwoka zjemy na śniadanie, twoją wątrobę usmażymy na sadle niedzwiedzim, a nereczki podamy z kartoflami. Resztę do weków.
A ze łba i mózgu zrobimy grzechotkę, co by straszyć czytelników pewnej opiniotwórczej, ekhhh ,  gazety którą pewnie namiętnie czytujesz.
 

Skomentuj