Jest 17 faworytów do objęcia władzy po ewentualnej abdykacji papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według znawców Watykanu, w Stolicy Piotrowej, od jakiegoś czasu panuje już klimat prekonklawe. Główni kandydaci do papieskiego tronu, prowadzą już coś w rodzaju kampanii wyborczej. Kim są faworyci i czy któryś z nich, zostanie nową Głową Kościoła?

Wymienia się 17  tzw. "papabile". Z "wyścigu" wypadł już kardynał z RPA - Wilfrid Napier. Skończył 80 lat, a to oznacza, że nie będzie mógł uczestniczyć w następnym konklawe.

Wkrótce najprawdopodobniej dołączą do niego kolejni 4 kardynałowie - Włosi: Angelo Scola, Gianfranco Ravasi i Angelo Bagnasco oraz czeski kardynał Dominik Duka.

Ciągle wiarygodne są kandydatury Petera Turksona z Ghany, Węgra Petera Erdo, Seana Patricka O'Malley'a ze Stanów Zjednoczonych, Kanadyjczyka Marca Ouelleta, kardynała z Austrii - Christopha Schoenborna, Filipińczyka Luisa Antonio Tagle, Malcolma Ranjitha ze Sri Lanki, Gwinejczyka - kardynała Roberta Saraha, Mauro Piacenzy z Włoch, kardynała Raymonda Leo Burke'a z USA oraz Holendra Willema Eijka.

Zdaniem włoskich mediów, największe szanse na zostanie nowym papieżem, mają jednak dwaj Włosi - obecny Sekretarz Generalny Watykanu - Pietro Parolin oraz metropolita boloński - Matteo Maria Zuppi.

Obaj mają po 65 lat, a więc będą w stanie (po ewentualnym wyborze) dość długo aktywnie sprawować swoją funkcję.

Warto jednak pamiętać, że kto wchodzi na konklawe jako papież, zazwyczaj opuszcza je jako kardynał.

Zdarzało się, że papieżem zostawał karydnał, którego od początku wszyscy typowali. Tak było w przypadku: Eugenio Pacellego (Pius XII), Giovanniego Battisty Montiniego (Paweł VI) i Josepha Ratzingera (Benedykt XVI).

Papieże: Jan XXIII, Jan Paweł I, Jan Paweł II oraz Franciszek, nie byli jednak głównymi faworytami, a mimo to, zostali wybrani.

Może więc i teraz czeka nas wybór jakiegoś "czarnego konia"?
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

bergolio to iluminata i mason

bergolio to iluminata i mason z loży sankt gallen ! będą robić przejęcie watykanu przez Antychrysta, na razie bergolio to antypapież !

Papieski order dla promotorki cywilizacji śmierci. 

Niebywałe wprost zgorszenie! Inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, aktywistka na rzecz ruchu LGBT, która „wsławiła” się profanowaniem Mszy świętej, została uhonorowana najwyższym papieskim odznaczeniem przyznawanym osobom świeckim.

Komandor Orderu Świętego Grzegorza – takim tytułem chwali się w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie Lilianne Ploumen, była holenderska minister ds. handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej. Czym „w szczególny sposób” zasłużyła się dla Kościoła katolickiego (bo takie jest oficjalne uzasadnienie dla przyznawania tego zaszczytu)?

Znacznie więcej wiadomo o jej – prowadzonej z ogromnym rozmachem – działalności na rzecz propagowania zabijania dzieci nienarodzonych i roszczeń ruchu LGBT. Na tych polach lista osiągnięć tej promotorki „cywilizacji śmierci” jest bardzo okazała.

„Powiedzieć, że Lilianne Ploumen jest „proaborcyjna” to skrajne niedopowiedzenie i nawet nie zbliża się do skandalicznej rzeczywistości jej aktywizmu” – ocenia portal Instytutu Lepanto, który potwierdził doniesienia o papieskim wyróżnieniu dla Ploumen.

Otóż w styczniu 2017 roku, po tym jak prezydent Donald Trump obciął finansowanie z państwowej kasy działalności organizacji proaborcyjnych, Holenderka zainicjowała powstanie funduszu She Decides („Ona decyduje”), który zaledwie w ciągu pół roku zgromadził 300 milionów dolarów na rzecz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) oraz sieci nowoczesnych fabryk śmierci – Planned Parenthood i Mary Stopes International.

„Amerykańska polityka w sprawie aborcji jest klęską dla dziewcząt i praw kobiet. Polityką, której reszta świata musi się przeciwstawiać – napisała w październiku 2017 roku na łamach „Financial Times”. Kilka dni temu za wspomniane zaangażowanie Ploumen otrzymała Nagrodę Machiavellego.

Pomiędzy 2004 a 2007 rokiem Holenderka kierowała rodzimą katolicką agencją pomocową. Wyszło wówczas na jaw, że wspiera Planned Parenthood i propaguje antykoncepcję.

Na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych świeżo upieczona pani komandor Orderu Świętego Grzegorza aktywnie działa na rzecz roszczeń światowego lobby homoseksualnego. – Prawa LGBTI to prawa człowieka – mówiła w ONZ we wrześniu minionego roku. Przed czterema laty natomiast wstrzymała pomoc międzynarodową dla Ugandy ze względu na przyjęcie ustawy godzącej w związki jednopłciowe.

W lutym 2010 r. Lilianne Ploumen posunęła się profanacji Najświętszej Ofiary. Była jednym z inicjatorów zakłócenia Mszy świętej w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, pod hasłami „Jezus nie wyklucza nikogo”.

Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego został ustanowiony we wrześniu 1831 roku przez papieża Grzegorza XVI. Jest przyznawany za „osobistą służbę Stolicy Świętej i Kościołowi Rzymskokatolickiemu, poprzez szczególną pracę, wsparcie Stolicy Apostolskiej i dawanie doskonałego przykładu we własnych społecznościach i krajach”. Order posiada cztery stopnie: Krzyż Wielki, Komandor z Gwiazdą, Komandor oraz Kawaler.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Vetinari

„Jezus nie wyklucza nikogo” -

„Jezus nie wyklucza nikogo” - Takie to ładne i nowoczesne hasło, ale nijak się ma do Jego słów "" Powiadam wam , nie wiem , skąd jesteście . Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości !" Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów , gdy ujrzycie Abrahama , Izaaka i Jakuba , i wszystkich proroków w królestwie Bożym , a siebie samych precz wyrzuconych." (Łk 13, 27-28)

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Jak dodajesz zdjęcie papieża

Jak dodajesz zdjęcie papieża z prezydentem USrAela to mogłeś wybrać jakieś dużo ciekawsze bo jest ich bardzo dużo.

Syf, rynsztok, obca cywilizacja i rasa, odwieczni wrogowie Słowian.

Degeneracji ludzkości, skorumpowane jednostki na które są tysiące taśm i nagrań które moga ich skompromitować, ci ludzie są nikim bez pieniędzy ponieważ nie wiedzą co to honor i godność bo to czarnogłowa rasa.

Chrześcijanie kurka jego mać.

Portret użytkownika Wungiel

Na pierwszym zdjęciu te ludki

Na pierwszym zdjęciu te ludki wyglądają jak z plastiku. Może to retusz, może to makijaż, ale drętwota aż bije w oczy. Przez chwilę chciałem sprawdzić czy to zdjęcie to nie z muzeum woskowych figur.

A Papa jakiś taki smutny. Bardzo wymowne.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Strony

Skomentuj