Jeśli Wielka Brytania opuści UE, Szkocja zorganizuje referendum i może wprowadzić własną walutę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Brexit wywołał dość spore zamieszanie w Unii Europejskiej a także w samej Wielkiej Brytanii. Szkocja okazała się największym przegranym gdyż władzom tego państwa nie do końca odpowiada zależność od Anglii ale koniecznie chcą pozostać w UE. Kraj może mieć zatem bardzo trudną drogę do przebycia.

 

 

Faktem jest że rząd Wielkiej Brytanii jeszcze nie ogłosił wyjścia z Unii Europejskiej a referendum w tej sprawie nie było wiążące, ale Szkocja już próbuje negocjować i zaznacza że większość mieszkańców (ponad 62%) nie poparło Brexitu.

 

Uważa się że na obecnym etapie Szkocja przeprowadzi kolejne głosowanie w sprawie wyjścia z Wielkiej Brytanii a w najbliższych latach wprowadzi także własną walutę. Nicola Sturgeon będzie rozmawiać z przewodniczącym Komisji Europejskiej w sprawie pozostania w UE na tej samej zasadzie co Dania, która nie przystąpiła do strefy euro.

 

Najbardziej niezadowolona z tego powodu jest Hiszpania. Powody są oczywiste - Katalonia od wielu miesięcy szykuje się do odłączenia od reszty kraju aby stać się osobnym, niezależnym państwem, lecz władze tego regionu chcą pozostać w Unii Europejskiej. Skoro unijni politycy dogadają się ze Szkocją, jeśli faktycznie dojdzie do Brexitu, to Katalonia będzie chciała pójść tą samą drogą.

 

 

Źródła:

http://www.express.co.uk/news/politics/684593/Brexit-Nicola-Sturgeon-keep-Scotland-in-EU-France-Spain

http://www.independent.co.uk/news/business/news/scotland-expected-to-vote-for-independence-and-introduce-its-own-currency-because-of-brexit-jpmorgan-a7109261.html

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lukas2016

ale siejecie ferment. można

ale siejecie ferment. można rzec że oprócz tego że każdy polak jest lekarzem i trenerem to jeszcze politykiem Smile

patrząc frajersko na przepowiednie to akurat rosja nam nie straszna... ale kto bys sie tam przejmował takimi pierdołami...

chąc niechąc panie i panowie i tak jesteśmy po środku tego gówna... jeśli antek by sie nie wychylił niewykluczone że po burzy gospodarczej na świecie, ruscy by i tak nas odwiedzili... a ryki wewnątrz kraju w którym każdy ma inną opinię raczej nas nie wzmocnią. dlatego uważam że lepszy słaby wódz niż żaden wódz albo same wodzeee jak kto woli (na to samo wyjdzie Lol

no chyba że uważacie że ruscy są dobrzy a jankesi źli...

dla tych tylko przypomniam że dawno wojny nie było a każdy wojskowy wam powie że czas pokoju to czas przygotowywania się do wojny.... ot taka prawda....

Portret użytkownika inzynier magister

Tak jak pisał admin i tak jak

Tak jak pisał admin i tak jak wielu ludzi pisze, że terorystyczna organizacja lewaków NWO chce zafałszować rzeczywistość, dodatkowo tak jak mówi redaktor Michalkiewicz podstawić rzeczywistość fałszywą w miejsce prawdziwej ! Austryiackie PSL sfałszowało wybory ! NWO lewackie tak kombinowało żeby tylko wprowadzać plan nowych nazistów od nowego porządku pederastów GMO ! "Trybunał Konstytucyjny Austrii orzekł, że druga tura wyborów prezydenckich jest nieważna. Wybory rzutem na taśmę wygrał przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen. Tyle tylko, że frekwencja w niektórych okręgach przekraczała 100 proc. W przeprowadzonej 22 maja drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat prawicowo-populistycznej FPOe Norbert Hofer przegrał różnicą zaledwie niecałych 31 tys. głosów. Sprawa nie budziłaby może tylu kontrowersji, gdyby nie fakt, że niemal do końca liczenia głosów przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Belle przegrywał. Nagle wynik uległ zmianie.Wynik podważali zwolennicy Hofera, wskazując na wyniki z komisji wyborczych, w których głos rzekomo oddało ponad sto procent uprawnionych osób!. W Lintz frekwencja wyniosła nawet 600 proc.! FPOe zaskarżyła wynik wyborów drugiej tury w Trybunale Konstytucyjnym Austrii. Jak mówił przewodniczący partii Heinz-Christian Strache, uczyniono tak ze względu na „niezliczoną liczbę nieprawidłowości i niedociągnięć”, które wpłynęły na rezultat elekcji. Publiczna rozprawa austriackiego Trybunału Konstytucyjnego trwała od poniedziałku. Teraz Austriaków czeka powtórka głosowania.: http://www.pch24.pl/wybory-prezydenckie-w-austrii-niewazne--skali-naduzyc-nie-udalo-sie-zamiesc-pod-dywan,44320,i.html#ixzz4D9mBGGtR

Wielu ludzi pisze na forach to co i ja myślę, że w ostatnich wyborach wycieli Korwina i w cudowną noc licenia w to miejsce nagle wszedł PSL ! Do tego odjęli Kukizowi a dodali Nowoczesnej ! Pamiętacie tą cudowną noc ?! Nie wspomne wyborów wcześniejszych w których PO dostała ogromną ilość procent ! Jezeli w Austrii NWO mogło zrobić taki przekręt to w postkomunistycznym systemie lesnych dziadków taka rzecz to 'normalność" !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika wiatr historii

Jak Szkocja zorganizuje

Jak Szkocja zorganizuje referendum to Szkoci opowiedzą się za pozostaniem w UK. Zapewniam was... A tymczasem na interii dwie ciekawe informacje. W Austrii będzie powtórka wyborów prezydenckich. Prezydent Czech chce referendum na temat przynalezności Republiki Czeskiej do UE i NATO. Wygląda na to że wiatr historii wyraźnie zmienił kierunkek. Polskie media unikają jak ognia cytowania Trumpa, który powiedział, że USA mogą wystapić z NATO. Po co nam NATO pytał retorycznie Trump podczas niedawnego wywiadu. No i co będzie jak Donald Zostanie prezydentem? Dla polskich pseudopolityków to są wszystko sprawy niewyobrażalne. Świadczy to jak marnych mamy politykow, jak mało przewidujących.

Portret użytkownika ACHILES

Antoni Macierewicz: Rosja

Antoni Macierewicz: Rosja musi się wycofać z zajmowanych terytoriów

- Nie chodzi o to, by siłą straszyć, ale odstraszać przed nierozważnymi krokami - mówił szef MON o Rosji. - Z Rosją można i należy rozmawiać, ale z pozycji podjętej decyzji - podkreślił, zapowiadając jednocześnie podjęcie takich decyzji na szczycie NATO, które będą skutecznym zabezpieczeniem dla państw i narodów.

czytaj więcej, na : 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/antoni-macierewicz-rosja-musi-sie-wycofac-z-zajmowanych-terytoriow/xgyjvb

I KOMENTARZE : 

~sabbbbbb : Ten człowiek jak i nienawiść do Rosji całej tej śmiesznej partii doprowadzi do naszej zagłady. Oni są zaślepieni nienawiścią do Ruskich, a miłością do USA, które przy najbliższej okazji nas wykiwa i sprzeda jak w Jałcie, zobaczycie. Wybór tego człowieka na Ministra Obrony Narodowej to decyzja fatalna i obarczana ryzykiem podsycania konfliktu z mocarstwem posiadającym broń atomową na naszej granicy. Szykujcie już kamasze i na pole wojny z imieniem wodza Antoniego do boju! 

~stranger.pl do ~wiedzmin: Krym jest rosyjski od 1783 r., a więc dłużej niż 2/3 terytorium USA, skradzione Meksykowi 2 lutego 1848 r. w Gwadelupie. 

USA zmusiły tam Meksyk do podpisania "traktatu pokojowego" kończącego najazd USA i wojnę z Meksykiem, gdy ten odmówił "dobrowolnej" sprzedaży swoich północnych ziem USA. 

Wówczas USA zrabowały Meksykowi obszary o powierzchni 1,5 mln km2 (dzisiejsze stany Arizona, Nowy Meksyk, Kalifornia, Nevada, Utah, częściowo też Colorado, Kansas, Oklahoma i Wyoming), co stanowi… 51 proc. terytorium ówczesnego Meksyku! 

Wypowiedzenie wojny przez USA Meksykowi i najazd USA na Meksyk były konsekwencją... odmowy rządu Meksyku na "dobrowolną" sprzedaż USA w/w ziem północnego Meksyku.

Do legendy przeszło bohaterstwo irlandzkich, włoskich i polskich ochotników (katolików) broniących Meksyku przed napaścią USA w szeregach Batalionu Św. Patyka – przestawione także w filmie "Ostatni bohater" i bestialstwo Amerykanów, którzy po parodii sądowej powiesili jeńców z tej formacji.

~eden : Putin Słyszałeś?! 
Antek powiedział, że masz się wycofać!!! Masz przechlapane, bo Antek tak powiedział!! Jak powie, że przegrasz to znaczy, że przegrałeś bo Antek tak powiedział. Jak ruszą twoje czołgi, samoloty, rakiety i Antek powie, że je zniszczy to pamiętaj, że zostały zniszczone siłą mowy oratorskiej Antka!!
Antek powiedział że w pół roku uzdrowił i odbudował armię nie kupując ani jednej sztuki nowej broni nie zwiększając armii nawet o żołnierza, to znaczy, że jesteśmy już mocarstwem, bo Antek tak powiedział! 
Jak wybuchnie wojna to Antek sam wystarczy do zwycięstwa, wystarczy że powie WYGRAŁEM!

P.S  PAMIĘTAJCIE, ŻE TEN CZŁOWIEK, JEST DLA NAS BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY, JAK CAMERON BYŁ, DLA ANGLIKÓW Z ROLĄ BREXITU, bo po brexicie można sobie jakoś poradzić, a po byciu zbombardowanym ATOMEM, jako kraj i Naród, nie da SIĘ JUŻ PODNIEŚĆ, tylko pozostaje AMEN . 

Portret użytkownika inzynier magister

Nowi hitlerowcy od lewackiego

Nowi hitlerowcy od lewackiego NWO chcą zrobić IV rzeszę pod przykrywką UE ! "Nazizm wprowadzał w życie typowe dla lewicy zasady kolektywizmu, a sam Hitler na łamach „Völkischer Beobachter” w roku 1938 określił siebie jako (uwaga!) arcydemokratę. Podobnie jak UE stara się włączać w swoją strefę wpływów kolejne państwa, narodowi socjaliści domagali się włączenia do Niemiec nowych terenów, by uzyskać Lebensraum, czyli przestrzeń życiową. Podobnie jak Bruksela próbuje zmieść z powierzchni ziemi państwa narodowe, wypłukując resztki suwerenności, promując euroregiony i tworząc federację, naziści nienawidzili państw narodowych, próbując zniszczyć wszelką różnorodność. Podobnie jak lewacka UE robi wszystko w imię źle pojętej równości (równanie w dół), w III Rzeszy tworzono solidarność narodową mającą przekroczyć różnice klasowe.Przy tym wszystkim to nikt inny jak Adolf Hitler w roku 1943 zalegalizował po raz pierwszy na ziemiach polskich aborcję – tak mocno dziś propagowaną przez unijne instytucje; a nieuleczalnie chorzy byli poddawani eutanazji (wielu zabito w ten sposób w okupowanej Polsce), tak jak obecnie w krajach Beneluksu.Celem walki hitlerowców było utworzenie zjednoczonej Europy w miejsce podziału – pisze John Laughland w książce Zatrute źródła Unii Europejskiej – bo ich zdaniem koncepcja państwowej suwerenności jest po prostu przestarzała. W roku 1940 Herman Göring wydał rozkaz, w wyniku którego powstał projektekonomicznego zjednoczenia Europy na wielką skalę – oczywiście, pod kierownictwem Berlina. Z kolei minister spraw zagranicznych III Rzeszy, Joachim von Ribbentrop opowiadał się za utworzeniem Konfederacji Europejskiej, która polegałaby na unii celnej i walutowej, wspólnym planowaniu gospodarczym, wspólnej polityce rolnej i przemysłowej oraz podniesieniu i harmonizacji standardów dotyczących warunków pracy i spraw socjalnych, której celem miał być, oprócz zapewnienia trwałego pokoju, wzrost zamożności, sprawiedliwość społeczna i bezpieczeństwo socjalne (…), aby ustrzec europejską gospodarkę przed kryzysami i ekonomicznymi zagrożeniami z zewnątrz. Czy to nie przypomina jakże znajomych głosów płynących dziś z Brukseli, w której decydujący głos mają nie unijni urzędnicy, lecz kanclerz Niemiec?"

http://www.pch24.pl/ue-jak-iii-rzesza,40423,pch.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj