Jeśli ktoś ma smartfona z Chin, to powinien go wyrzucić...

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińskie smartfony w ostatnich latach stały się ogromną konkurencją dla dotychczasowych gigantów branży, jak Apple, Samsung czy Nokia. Jednak politycy i eksperci przestrzegają przed zbytnim zaufaniem do tego sprzętu.

Ministerstwo Obrony Litwy, odradza wszystkim obywatelom zakup telefonów chińskich. Tym osobom, które już taki telefon mają, sugeruje zaś jak najszybsze pozbycie się go.

Z przygotowanego dla rządu raportu wynika bowiem, że smartfony produkowane w Państwie Środka, są wyposażone w funkcje cenzury i przesyłają informacje o swoich użytkownikach do azjatyckich serwerów.

Ma to dotyczyć między innymi telefonów marki Xiaomi, które wysyłają zaszyfrowane dane dotyczące pracy smartfona na serwer w Singapurze.

Podobna luka w zabezpieczeniach, została także wykryta w modelach telefonów firmy Huawei.

Jedynym producentem, u którego nie wykryto dodatkowego oprogramowania szpiegującego użytkownika, jest OnePlus.

Jednak zdecydowana większość posiadaczy chińskich telefonów, wybiera pomiędzy Xiaomi i Huawei i to głównie na te urządzenia zwraca uwagę rząd Litwy.

Wątpliwe jest jednak, aby obywatele nagle zaczęli pozbywać się swoich gadżetów.

Zazwyczaj wybieramy wygodę i funkcjonalność, niespecjalnie myśląc o tym, że bajerancki smartfon „made in China”, może być kopalnią wiedzy dla służby specjalnych, które wykorzystają ją do celów, które wcale nie muszą działać na naszą korzyść.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Nie od dzisiaj wiadomo, że

Nie od dzisiaj wiadomo, że taką mamy aurę na różnej maści """"ekspertów"""""  Tylko "ekspert" prawdę ci powie,porady udzieli i wskaże jedynie słuszną drogę, bo MY szaraki to GUPIE SOM w sumie i zawsze nie wiemy :))

Portret użytkownika demodemo

Obserwując ostatnie

Obserwując ostatnie wydarzenia a każdy zauważył drożyznę i postępującą inflację to nie powstało to bez przyczyny. Trwa wojna ekonomiczna z Chinami ( USA UE i inne kraje kapitalistyczne powiązane z w/w ) od kilku lat a chodzi o dominację i władzę. To są skutki tej wojny , Ciny wykupują wszystko co stanowi strategiczny zasób na zapas to podbiło ceny bo rynek reaguje i Ci co chcieli uwalić Chiny teraz na nich chcą zarobić a Chiny kupują. Jaki będzie finał - podnoszenie cen już uwaliło kilkanaście procent przedsiębiorców w EU i USA itd.. Wielu niedługo zamknie swoje małe firmy. Nie ma średniej klasy to nie ma kasy w budżetach bo korpory podatków nie płacą w tych państwach. A inflacja idzie ostro w EU Itd.... Kto zatem wygra tą wojnę !? Chyba już wiadomo.

A My to róbmy zapasy bo "ŻĄDY" nie będą miały kasy aby DAĆ a ta kasa i tak będzie gówno warta ( choć drukują na potęgę ) a do tego mają już plany ewakuacji ( tylko ministerstwo sportu zostało w tym planie pominięte jako nieważne z punktu widzenia strategicznego ).

Powtórka z historii z 1939 , jak będzie źle to MY wypier...lamy a WY walczcie , jak wygracie to wrócimy abyście  znów na nas zapied...ali i będziemy Wami ŻĄDZIĆ

Nie módlcie się , nie ma sensu , bo tyle ludzi się modliło i wymodliło zamordyzm grypowy , więzienie domowe i szprycowanie grafenem połączone z innym syfem .

Co łączy się trwale z syfem w organiźmie i jest usuwane poza organizm - KRZEM !!!

Zdrówka życzę

Portret użytkownika Rumcajs

jak by w innych smartfonach

jak by w innych smartfonach tego nie było - ktoś w ogóle wie co się dzieje w tlelefonie po zrootowaniu telefonu? Ile procesów jest odpalonych podczas bezczynnego telefonu? Ile jest odpalonych na raz? a od 20 do 40 nawet! Mój telefon jest bezcenny - dlatego że mam usunięte masę gówien systemowych. Żeby doprowadzić telefon do takiego stanu i z głową to wszystko ustawić, trwało to ze 2 tygodnie. Telefon po takim zabiegu jest bezcenny. Polecam cutom firmwary i custom romy, a jak ktoś się nie zna dobrze na elektronice i software'że - są też oprogramowania przygotowane z usuniętymi gównami w telefone,bez fb, messa, bez szpiegowania itd. 

 

Najlepiej niech ludzie wywalą telefon i kupią sobie apple czy inneg gowno microsyfa robionego w chinach Biggrin

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika abnegacik

tak jest Rumcajs tylko custom

tak jest Rumcajs tylko custom rom + dobry kernel i nagle okazuje się, że telefonik dostał drugie życie (przyspieszył, bateria dłużej trzyma itp) warto jeszcze pobawić się z ustawieniami programistycznymi wtedy wszystko gra i buczy. Z mankamentów tych rozwiązań to tytlko ewentualne "zbrickowanie" tyle, że na ok 10 swoich zmodyfikowanych samodzielnie telefonów żaden nie zmienił się w cegłę więc nie wiem jak to się ludziom udaje.

Portret użytkownika GG

Bardzo prosił bym o  wszelkie

Bardzo prosił bym o  wszelkie info na  opisany temat. Najlepiej gdyby był gotowy program na konkretny typ tel do usuwania tego specialistycznego oprogramowania. Ja pewnemu znajomemu poleciłęm zakup najtańszego najgorszego tel. Ze słabym proc i małą zawartością pamięci. Potem opowiadał że pewien policjant odczas przesłuchania zażądał jego tel. I był bardz zniesmaczony że to nie szmartfon i nic nieda się z tym zrobić. 

Portret użytkownika Wizard

Mam tel. Huawei , z którego

Mam tel. Huawei , z którego właśnie piszę ten post , i nie zami niłbym go na żaden inny , oczywiście nie biorąc pod uwagę Samsunga. Ten mój to "honor" , który służy mi od kilku lat bez zarzutu. Mam wrażenie , że jest nie do zdarcia , i nie obchodzi mnie to , że może on przesyłać info o mnie .

Portret użytkownika Sofo11

Honor to Tytan zainstaluj

Honor to Tytan zainstaluj sobie scrcpy bezprzewodowa transmisja na komputer,bedziesz uzywal kompa do podlaczenia z telefonem Wink a co do custom romow? czy to co da? system android to tylko end-user experience w telefonie jest jeszcze inny system cos jak bios w komputerze czy wiemy jak on pracuje?

So 1:14 BT "Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz." 

Portret użytkownika Rumcajs

ludzie wiedzą jak to działą

ludzie wiedzą jak to działą bo robią kernele własne dzięki nim możliwe jest robienie nawet backupów oprogramowania całości telefonów - w razie zawiruswoania czy uszkodzenia oprogramowania czy programów jakie mamy można sobie wszystko w 5 minut przywrócić. A najlepszym zabezpieczeniem obojętnie jakiego telefonu jest kupienie karty prepaid zarejestrowanej na niewiadomo nawet kogo - do tego mieć wyłączony moduł GPS i nie robić zdjęć aparatem sobie, i w opcjach aparatu wyłączyć namiary gps gdzie zdjęcie było robione, dobrze też zakleić oczko kamery przednie i nie włączać na stałe internetu - tylko wtedy kiedy chcemy coś zobaczyć odebrać mms czy coś i po tym wyłączyć. Taki telefon jest wtedy maksymalnie utrudnia namierzenie i najważniejsze że nie mają pojęcia kto tego telefonu tak naprawdę używa. Party prepaid najlepiej kupować na aukcjach na paczkomat - często jest tak że karta kosztuje 25zł i zarejestrowana jest na jakiegoś ukra który zarabia w ten sposób kasę będąc  w Polsce. (ukrów tak nie ścigają jak Polaków).

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Strony

Skomentuj