Jeśli dojdzie do agresji na Liban tysiace rakiet spadną na Tel Awiw, ostrzega Hezbollah

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Bliski Wschód to nadal miejsce pełne niepokoju. Sytuacja tylko przez kilkadziesiąt godzin wyglądała na ustabilizowaną. Teraz istnieje realne ryzyko destabilizacji regionu na skutek wzrastającego napięcia między Izraelem a Libanem a konkretne Hezbollahem.

 

Szejk Hassan Nasrallah, który jest przywódca libańskiego Hezbollahu, najwyraźniej poczuł się ośmielony rezultatem ośmiodniowej wojny palestyńsko-izraelskiej. Widząc, jaki efekt psychologiczny wywarł ostrzał Tel Awiwu szejk zapowiedział, że grad rakiet z Libanu spadnie na terytorium Izraela, jeśli tylko kraj ten spróbuje ataku jak miało to miejsce w 2006 roku.

 

Taka ostra retoryka tylko pozornie jest artykułowana strachu przed atakiem IDF. Już kampania z 2006 roku pokazała, że IDF nie jest niepokonany, za jakiego usiłuje uchodzić i jest w stanie ugrzęznąć w walce, zwłaszcza w operacji lądowej. W trakcie konfliktu sprzed 6 lat Hezbollah również wystrzelił duża ilość rakiet, szacuje się, że nawet 2000, ale nie wywarły takiego efektu psychologicznego jak ostatni ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy.

 

Izraelskie służby wskazują wyraźnie na to, co się zmieniło od tego czasu. Hamas i Hezbollah weszły w posiadanie dużej ilości rakiet średniego zasięgu. Ponieważ trzęsący światową polityką Izrael to kraj wielkości Województwa Dolnośląskiego, posiadanie rakiet o skutecznym zasięgu do 80 kilometrów oznacza, że możliwy będzie ostrzał sporego obszaru tropikalnego państwa żydowskiego.

 

W trakcie całego konfliktu w Gazie Palestyńczycy odpalili ponad 1500 rakiet. Większość z nich spadła nie czyniąc szkody, albo została zestrzelona przez tarczę antyrakietową. Trudno się jednak dziwić Żydom, że nie podoba im się oglądanie smug po rakietach i antyrakietach, nawet, jeśli system obrony w miarę się sprawdza. Zawsze pozostanie możliwość, że kolejna fala rakiet będzie na tyle przytłaczająca pod względem ilość pocisków, że tarcza nie nadąży ich zdejmować.

 

Gdyby Hezbollah wystrzelił dużą ilość rakiet typu Fajr-5, a Mossad twierdzi, że takie rakiety latały ostatnio nad Izraelem, to oznacza to poważne problemy w stolicy Izraela. Nasrallah twierdzi, że Hezbollah posiada około 20 tysięcy rakiet i pocisków, które wykorzysta w razie ewentualnej kolejnej wojny. Izraelskie służby twierdza, ze rakiet może być znacznie więcej. Bardzo możliwe, ze cześć z nich pochodzi z Libii a część została dostarczona przez Iran.

 

 

Źródła:

http://www.usnews.com/news/world/articles/2012/11/25/hezbollah-says-it-would-hit-tel-aviv-in-future-war

http://presstv.com/detail/2012/11/26/274619/gaza-war-revealed-israel-vulnerability/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Niestety nacja co w I w.n.e

Niestety nacja co w I w.n.e został przepędzona i zlikwidowana rękami Rzymian  , za mord na Chrystusie bezprawnie wróciła do Palestyny w XX wieku i od tamtej pory są poważne niepokoje  , które ludzkość pchają do III wojny światowej :

A za co  ta nacja została  przepędzona :

Mateusza 27: 24  Widząc, że to nie daje nic dobrego, ale że raczej powstaje wrzawa, Piłat wziął wodę+ i umył ręce przed tłumem, mówiąc: „Nie jestem winny krwi tego człowieka. To wasza sprawa”. 25  Na to cały lud, odpowiadając, rzekł: „Krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci”.+

Konsekwencje

Mateusza 24; 24  A wyszedłszy, Jezus oddalał się od świątyni, ale jego uczniowie podeszli, żeby mu pokazać budowle świątyni.+  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.+

70 r.n.e

Mateusza 24: 21  bo potem będzie wielki ucisk,+ jakiego nie było od początku świata aż dotąd+ i już nigdy więcej nie będzie

I to był wielki ucisk dla narodu żydowskiego  , który został zlikwidowany rękami Rzymian i do dziś ta świątynia nie została i nie zostanie odbudowana  , a gwarancje dał sam Chrystus , a dlaczego :

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.+

Mateusza 24:  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.+

A teraz im grozi holokaust 100 x większy jak im zgotował Hitler , ale mniemają, ze jak mają broń atomową to ich to nie spotka , nie znają  możliwości zapewnienia Chrystusa ;
 

Mateusza 28: 18  A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę+ w niebie i na ziemi.

1 Piotra 3: 22  Jest on po prawicy+ Bożej, gdyż poszedł do nieba, a podporządkowano+ mu aniołów+ i władze, i moce.

To tylko czekanie na to co ma się wydarzyć i nie ma mocy aby to powstrzymać

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Rolandogomez

A jeśli Ja! się wk...wie na

A jeśli Ja! się wk...wie na Teściową? Zaczniecie kupować więcej wody..? Kim Ja jestem? I Czy ten spór. Was dotyczy? Nie będę bił! Rakiet nie posiadam... Wszystkim - bojącym się. Ukłon składam... Wydarzy się tyle? O Ile.!? Oczekiwać będziecie..! Jezusa brak! Wam "Kac" o świcie. Czas odliczania etc. Od zarania! Urlop! Zadanie? Dzień - jak codzień nie do zjednania. Nie lękajcie się! Prawił Karol ! 22-012 zapraszam do ŚNIADANIA!;-)

Portret użytkownika Gris

Byłoby nienormale gdyby napad

Byłoby nienormale gdyby napad żydów pozostał bez odzewu. Obrona własnego kraju jest podstawowym prawem i obowiazkiem kazdego narodu, a żydostwo nie jest nikim szczególnym. Agresje nalezy odepszec wszelkimi sposobami.

Portret użytkownika Żyd

NIe wiem o co te nerwy

NIe wiem o co te nerwy wiadomo przecież, że my Żydzi jesteśmy po to by Was prowadzić więc jeśli Wasz rozum nie potrafi objąć tak złożonego planu nie macie powodów żeby zakładać, że jest zły. To tak jakby ktoś kto nie ma wykształcenia w dziedzinie medycyny krytykował zabieg gdyż nie rozumiałby go. Po prostu Wy polaczki nie rozumiecie, że rządzimy Wami od dawna a ludzie których przedstawiamy Wam do głosowania są naszymi ludźmi po,pis etc nie ma znaczenia i tak za sznurki łapiemy my. Nie atakujcie Nas gdyż złożoność naszych motywów nie jest na Wasze głowy po prostu i tak nie macie wplywu na to co z wami zrobimy wiec o co te nerwy? No chyba, ze to forma odreagowania - piszcie wtedy do woli wszak coz wam wiecej pozostalo.

Portret użytkownika SurvivorMan

No i po co ten popapraniec z

No i po co ten popapraniec z Hezbollahu otwiera gębę, skoro w Izraelu od czasu zawieszenia broni ustanowionego przed paroma dniami, nikt o nim i jego wszawej organizacji nawet nie wspomniał? Szuka zaczepki? Jest rozejm, to niech będzie jak najdłużej... Po co prowokować kolejną rzeźnię...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Adam88

Pewien znany Izraelczyk,

Pewien znany Izraelczyk, którego nazwiska szkoda wymieniać, zagroził jakiś czas temu odpaleniem w europejskie stolice całego arsenału nuklearnego Izraela. Sensacji nie było a tobie podobni siedzieli cicho, dlaczego?. A tutaj Hezbollah ostrzega jedynie Izrael, że dojdzie do odwetu w przypadku napaści. Hezbollah nie zgadza się na to, że IDF znowu pierdolnie kilka bomb na jakąś noclegownie dla dzieci w Bejrucie a Liban pozostanie dłużny i będzie udawał, że życie toczy się dalej.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie jestem za Izraelem, ale

Nie jestem za Izraelem, ale przeciwko wojnie (szczególnie w imię religii) i thórzliwemu terroryzmowi, w którym tak się składa, w dzisiejszych czasach mistrzami są islamscy radykałowie! Nie przemawiają też do mnie niczym nie poparte pierdoły, że terrorystów wymyślili Amerykanie i Żydzi!!! TO BZDURA I TYLE!!! Najlepszy przykład -ostatnio stracono w Indiach Taliba, który brał udział w zamachu w Bombaju. Pakistańscy Talibowie tak bardzo go opłakują, że już zapowiedzieli zamachy odwetowe - I NIECH MI KTOŚ POWIE, CO MA Z TYMI KRETYNAMI WSPÓLNEGO USA I IZRAEL? Piszesz, że jakiś tam Izraelczyk idiota chce wywalić cały arsenał nuklearny n Europę... Przecież to jest śmieszne i nie ma jakiegokolwiek pokrycia w rzeczywistości (w przeciwieństwie do rzeczywistych zamachów Muzułmanów na wyznawców innych religii)! To tak, jakby Polacy dziś łapali za broń i szli na wojnę z Rosją, tylko dlatego, że idiota Żyrinowski opowiada, że jak dojdzie do władzy, to zniszczy Polskę! Patrzmy na dany problem z różnych perspektyw, a nie z oczami zasłoniętymi antysemickimi klapkami!!!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

Nie ma pokrycia w

Nie ma pokrycia w rzeczywistości?
Ciekawe w takim razie po cholerę żydzi zakupili od niemców nowe okręty podwodne, z opcją instalacji w nich broni atomowej.
 
Moim zdaniem piszesz jak hipokryta.
Niby wypisujesz, że nie chcesz wojny, ale tak naprawdę dzięki temu nawołujesz do utrzymania chorej sytuacji, krzywdzącej Palestyńczyków.
 
To tak jakbym wszedł do Twojego domu, powynosił Ci siłą meble, tv i komputer - a gdy chciałbyś je odebrać - zacząłbym krzyczeć "ja od dziaiaj chcę tylko pokoju, zakończmy ten konflikt, daruj już sobie te swoje stracone rzeczy, bo najważniejszy jest pokój, więc wracaj do siebie i ciesz się z rezejmu..."
 
Może nie należało walczyć z niemcami, w końcu jak już podbili Europę, to panował pokój...

 

 

Portret użytkownika freeco

Tia, u niemca to byś sobie tą

Tia, u niemca to byś sobie tą twoja szabelką co najwyżej w gnoju mieszał, a Helmutowi po defekacji cztery litery wylizywał. Każdemu się tutaj marzy jak widzę stanowisko "Pana"...nad jewrejami. A na to jakieś gwarancje macie ? Pokój w europie za niemca ? Ty chyba importowany jesteś z dalekiego kaukazu ? Większych bzdetów nie słyszałem, nie widziałem i nie czytałem, a wierz mi nie zakończyłem edukacji na Protokołach Mędrców Syjonu carskiej Ochrany...

Portret użytkownika Adam88

 "I NIECH MI KTOŚ POWIE, CO

 "I NIECH MI KTOŚ POWIE, CO MA Z TYMI KRETYNAMI WSPÓLNEGO USA I IZRAEL?"
To już nie jest ani żałosne ani śmieszne ani straszne, po prostu ręce opadają przy tobie. Czysta ignorancja i nawiność przedszkolaka.
Masz ośle!:
https://www.youtube.com/watch?v=5uCAsjll07A
https://www.youtube.com/watch?v=L3DzkNR6qaw
 
A co to za zjebany przykład z tą Rosją?, wyskakujesz z jakimiś analogiami z ksieżyca, a czy jakiś kraj islamski napadł ostatnio na inny tylko dlatego, że był nieislamski, bo nie pamiętam?. W takiej arabi saudyjskiej panuje wahabizm, kobiety są kamienowane, a AS jest jednym z głównych sojuszników USA i IZraela, w przeciwieństwie od Iranu. Izrael zabił w zamachach ostatnio jakoś 5 naukowców irańskich, Iran jest powściągliwy, nie odpowiedział żadnymi atakmi, a przecież to islamiści, więc jak widzisz, świat arabski nie jest jednolity. Wrzucasz wszystkich muzłumanów do jednego wora. No ale co sie dziwić jak ktoś pozyskuje informacje z tvn24 albo interi.pl

Strony

Skomentuj