Jeremy Clarkson nazwał idiotką klimatyczną aktywistkę Gretę Thunberg

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Znany prezenter telewizyjny Jeremy Clarkson oskarżył szesnastoletnią aktywistkę Gretę Thunberg o bycie jednym z głównych powodów, dla których nowoczesna młodzież nienawidzi samochodów.Clarkson powiedział: „Wszyscy, którzy znam przed 25 rokiem życia, nie interesują się samochodami - Greta Tunberg zabijała pokazy samochodowe. „Uczą się w szkole, zanim zaczną mówić „ mama i tata”, że samochody są złe i to jest w ich głowach”.Richard Hammond, jego wieloletni partner ekranowy, zgadza się: „Nie jestem zadowolony z tego, ale myślę, że Jeremy ma rację. Młodzi ludzie nie są zainteresowani samochodami. Ile dzieci dorasta teraz z plakatami samochodowymi w swoich pokojach?”

 

Jeremy jest znany z ostrych komentarzy, a tezy o szwedzkiej ekoaktywistce zostały ostatecznie usunięte z programu. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwudziestu lat Clarkson wywołał dyskusję na temat zmian klimatu bez ośmieszenia tematu.

 

Na efekt globalnego ocieplenia duży wpływ miał specjalny odcinek The Grand Tour Presents: Seamen, który zobaczymy w grudniu. To pierwszy program przygodowy emitowany na Amazon Prime Video. Premiera odcinka odbędzie się 13 grudnia. Wszyscy trzej prezenterzy będą podróżować (każdy na swój sposób) 500 mil z Kambodży do Wietnamu.

 


Podróż jest planowana na porę deszczową, ale kiedy dotrą do Azji Południowo - Wschodniej, nie będzie deszczu. System rzeczny Mekong prawie wysechł, łodzie są uwięzione w błocie, a ludzie zastanawiają się, jak przetrwać.

 


Clarkson przyznaje, że zawsze lekceważył problemy, bo inaczej musiałby się teraz zachować jak Lewis Hamilton. Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 w tym miesiącu napisał na Instagramie, że chce „porzucić wszystko”, ponieważ świat jest „zdezorientowany” z powodu zmian klimatu.

 

Opinia Clarkson na temat Grety oczywiście się nie zmieni: „Ona jest idiotką. Chodzi i mówi, że wszyscy umrzemy, to niczego nie rozwiąże, moja droga”.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika osa

No jasne, producenci

No jasne, producenci samochodów nie są zadowoleni, ale nie posuną się do tego by zjechać młodą dziewczynkę, więc wykorzystają swoich ludzi, zachowując czyste ręce, by zrobić co się da, że samochody, alkohol, papierosy i wszystko co przynosi ogromne dochody 'elicie' to wspaniałe wynalazki dla każdego. Bo po co szukać alternatyw. Każdy problem da się sprowadzić do winny używającego. I niby to racja, ale...

Skomentuj