Jeff Bezos twierdzi, że Ziemia stanie się rezerwatem, a ludzie będą żyć na stacjach kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Eksploracja kosmosu nieuchronnie prowadzi do jego kolonizacji. Natomiast nadmierne wykorzystanie zasobów naturalnych Ziemi sprawi, że prędzej czy później nasza planeta nie będzie nadawała się do zamieszkania. Miliarder Jeff Bezos uważa, że ludzie powinni w przyszłości zamieszkać w kosmosie, a Ziemię uznać za rezerwat przyrody.

 

Jeff Bezos jest właścicielem przedsiębiorstwa kosmicznego Blue Origin i rywalizuje z innymi firmami SpaceX oraz VirginGalactic. Podczas dorocznego forum w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie powiedział, że ludzkość powinna w przyszłości opuścić Ziemię i osiedlić się na stacjach kosmicznych, aby nie dopuścić do zniszczenia naszej planety.

Jeff Bezos - źródło: NASA

Według miliardera, cywilizacja stale rozrasta się i zużywa coraz więcej zasobów, dlatego ludzie powinni w przyszłości zamieszkać na stacjach kosmicznych ze sztuczną grawitacją. Bezos twierdzi, że w kosmicznych koloniach mogłoby zamieszkać nawet bilion ludzi, a jeśli Ziemia miałaby przetrwać, ludzkość powinna czerpać zasoby i produkować energię poza Błękitną Planetą.

 

Oczywiście wybudowanie kosmicznych kolonii również wymaga zasobów, a nasza cywilizacja nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, aby mogła czerpać je z asteroid czy innych planet. Zatem realizacja pomysłu Jeffa Bezosa wymagałaby wydobycia kolejnych ziemskich zasobów. A jeśli kosmiczne kolonie miałyby powstać dzięki surowcom pozyskanym poza Ziemią, szalony plan miliardera zostałby zrealizowany w bardzo dalekiej, nieokreślonej przyszłości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Prędzej mu włosy odrosną .

Prędzej mu włosy odrosną . Facet ma tyle pieniędzy , że już nie tylko nie wie na co je wydać ale nawet co powiedzieć by na głupka nie wyjść. Bo to tak jakby sobie kupić pyszne ciastko ale zamknąć je w słoiku i przez resztę życia tylko na nie patrzeć . Ziemia jest po to byśmy na niej mieszkali a nie żeby ją podziwiać z daleka .

Portret użytkownika Namaste

 Facet ma tyle pieniędzy , że

 Facet ma tyle pieniędzy , że już nie tylko nie wie na co je wydać 

Te pieniądze są tylko na papierze. To jest tylko wartość akcji. Gdyby zaczął je sprzedawać, to cena akcji poleciałaby mocna w dół i z 200 miliardów, na jakie jest wyceniany jego majątek, zostałoby się może ledwo kilka.

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Zaraz ... przecież to nie on

Zaraz ... przecież to nie on ma te akcje ale ci którzy je kupili przecież za fizyczne pieniądze a nie za "ich obietnicę na papierze" . Akcje firmy to inaczej mówiąc weksle , które ktoś wykupił za swoją gotówkę - czyli przepływ pieniądza nastąpił w kierunku ich emitenta . Gdyby teraz akcjonariusze zaczęli je wyprzedawać to właśnie oni by na tym stracili bo ich "weksle" zaczęły by tracić na wartości a nie majątek Bezosa , który otrzymał pieniądze z ich emisji . Gdy zaś nikt akcji się nie wyzbywa a firma dobrze prosperuje to ich wartość rośnie - czyli bogacą się akcjonariusze , ale to ich pieniadze są "wirtualne" a nie firmy.

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

A poco firmy emitują akcje ..

A poco firmy emitują akcje .. żeby zebrać dodatkowy kapiał od akcjonariuszy , którzy w ten sposób stają się "współwłaścicielami" przedsiębiorstwa - zgadza się ? To dlatego każda firma broni się przed wykupem pakietu większościowego , zachowując dla siebie co najmniej 51% ich ogólnej liczby.  Czy te akcje można kupić za "psie kłaki" ?? Nie ! Trzeba zapłacić realną gotówką , obojętne już czy jest to przelew bankowy czy namacalny pieniądz , więc co Ci chodzi ? 

A spojrzeć to ja mogę na zrzut ekranu , obrazek , zdjęcie , rusunek ale nie na jakiś "screen".

Portret użytkownika Namaste

Nie wiem, czy mam się śmiać,

Nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać.

Podsumujmy. Napisałeś, że Bezos ma tyle pieniędzy, że nie wie, na co je wydać. Ja to skomentowałem, że te pieniądze są tylko na papierze, bo to wartość akcji i gdyby je sprzedał to z 200 miliardów, na które są te akcje wyceniane, zostałoby tylko kilka miliardów. Ty mi na to, że to nie on ma te akcje. Więc zrobiłem zrzut ekranu i podałem link do artykułu, z którego jasno wynika, że  jest tak, jak napisałem. Na co Ty mi odpisujesz, po co firmy wypuszczają akcje. Ale co ma wspólnego cel, w jakim są wypuszczane akcje, z tym że majątek Bezosa to wycena akcji, które posiada? To ani nie przeczy, ani nie potwierdza tego, co ja napisałem, to jest po prostu niezależne od tego, czyli w omawianym kontekście jest to po prostu od czapy.

Miałem Cię za inteligentnego człowieka, ale Ty chyba bardzo mocno chcesz mi udowodnić, że się mylę, no i w końcu Ci się udało. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tak dzbanku, akcje kupuje się

Tak dzbanku, akcje kupuje się za... fizyczną gotówkę... Majątek Bezosa jest liczony jako suma jego aktywów. Pieniądz fiducjarny jest najgorszą możliwą lokatą kapitału, więc Bezos sam zapewne trzyma większość w papierach wartościowych, kryptowalutach czy kruszcu.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

No bo zwyrodniała hybryda

No bo zwyrodniała hybryda powiedziała… - a któż im  zabroni mówić o ichnich parchatych marzeniach… oni nawet filmy kręcą o swych chorych wizjach… żeby przypadkiem baranki nie beeeczały że nic a nic o ich planach nie wiedziały… ale baranki myślą że to taka fajowa zabawa i rozrywka jest… więc czy nadal barankom ta „ZABAWA” się podoba ??!! >>> https://www.youtube.com/watch?v=wKjWUY26laM – ELIZJUM >>> A czy Tobie Dżony również ta zabawa się podoba… bo pozostałe Legendałne ŁEDAKTOŁY to sprawiają wrażenie odłączonych od rzeczywistości i zadowolonych??!

Portret użytkownika Vercyngetoryx

Czyli jest dokładnie

Czyli jest dokładnie odwrotnie - wysłać ludzi w pizdu w kosmos, aby w imię nauki i postępu zdobywali wszechświat, aby walczyli z niedostatkiem, ograniczeniami, niebezpieczeństwami, a sami zostaną na Ziemi nie "rezerwacie", ale raju zarezerwowanym dla najbogatszych wybrańców. 

Portret użytkownika bezosdeadmanwalking

ja jak czasami gdzies przez

ja jak czasami gdzies przez przypadek widze jego morde, to tak sie zawsze zastanawiam, jak mozna miec takie kosmiczne pieniadze i nic z nimi dobrego nie zrobic, przecierxz ta kurwa nie zabieze ich do grobbu, np pierwsze mysli to dac doskonale zarabiac setkom tysiecy pracownikom amazonu, dac im super opieke medyczna, kurwa jakies szpitale budowac  wkrajach gdzie potrzeba, czyscic ocean ze smieci, i milion innych pomyslow, i jeszcze by mu zostalo tyle ze ja pierdole, sobie bym zostawil dom gdzie jest cieplo, jacht, auta jakies, czolg i hulajnoge, i kurwa bylbym najszcesliwszy na ziemi dajac szczescir innym, i plan bylby taki dac wszystko innym przed smiercia Smile , ja prdl, co za parch z niego, jego nawet w piekle nie beda chcieli...

 

Portret użytkownika syriues

A moze to oni będą w

A moze to oni będą w rezerwacie.jak ostatni z ocalałych. Dobrze wiemy, że coś się zbliża, a bogaci juz szukają niczym annunaki wyjścia z parowej sytuacji, do której doprowadzili. 

My jako ostatni wierzacy.powinnismy pokazac swiatu w jaki sposób sie wierzy i bez uległości wbrew wszystkim prawom i obostrzeniom.pokazac swiatu ,ze chodz jestesmy ludźmi śmiertelnymi mozemy ta śmiertelność zamienić na nieśmiertelność.

I właśnie w tym zyciu o to chodzi by sie nie poddać matrixowi, bo wtedy tylko zapomnienie.

A na stacji zapomnienie bedzie wszelakie.wszechstronne z domieszką schizm i opetan

Portret użytkownika Misterny plan

Gdyby nie jego pieniądze nie

Gdyby nie jego pieniądze nie słuchałby tego pierdolenia nawet jego własny mózg bo jedynym jego celem jest wykorzystywanie pieniędzy do zarabiania jeszcze większej ilości pieniędzy KOSZTEM wszystkich i wszystkiego wokół. Nie wierzę w żadnego Boga jakiego wymyślił sobie człowiek, ale gdybym miał nazwać kogoś demonem, ten koleś spokojnie mógłby nim być. Jebany skurwiel, kiedyś zginie przygnieciony przez ciężar swojego własnego ego.

Portret użytkownika Kwazar

A ja mówię że powiem więcej 

A ja mówię że powiem więcej  ! Ziemia nigdy nie była dla ludzi tylko dla Marsa Dinozaury wyginęły NIESPRAWIEDLIWIE Wszyscy powinnismy się wynieść z Ziemi Chociażby dla planyu sklonowania dinozałruf i tego ocieplenia klimatu.TO KONIEC Wynosimy się na Marsa.

Strony

Skomentuj