Jeff Bezos obiecał, że Amazon stanie się firmą neutralną dla środowiska

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dzień przed tak zwanym "globalnym strajkiem klimatycznym", dyrektor generalny firmy Amazon i najbogatszy człowiek na świecie, Jeff Bezos, zapowiedział, że do 2040 roku gigant handlu detalicznego stanie się neutralny dla środowiska pod kątem emisji dwutlenku węgla. 

W ramach swojego zobowiązania, Bezos ogłosił też, że firma do 2030 roku postara się funkcjonować w całości w oparciu o odnawialne źródła energii. Grupa pracowników Amazona od dawna domagała się od właściciela stanowczych działań w sprawie ochrony klimatu i zapowiadała kolejne strajki. Ostatecznie Bezos ugiął się pod naciskiem i w komunikacie dla prasy poinformował, że chce dawać przykład innym technologicznym gigantom:

Zdecydowaliśmy się wykorzystać naszą pozycję na rynku, aby spróbować naprawić świat. Rozmawiałem z innymi dyrektorami światowych firm i wierzę, że oni również przyłączą się do tego zobowiązania.

Grupa prośrodowiskowych pracowników Amazona nie ukrywała swojego zadowolenia, dając temu wyraz w mediach społecznościowych:

To ogromne zwycięstwo. Jesteśmy podekscytowani tym, co osiągnęliśmy w okresie krótszym niż rok. Ale wiemy, że to nie wystarczy. Trzeba dalej wywierać nacisk na możnych tego świata.

Bezos nie po raz pierwszy wykazał publicznie swoje filantropijne skłonności. W przeszłości miliarder zapowiadał stworzenie infrastruktury, która pozwoli ludzkości skolonizować Księżyc, Mars, a nawet cały Układ Słoneczny. Właściciel Amazona stwierdził, że w ten sposób może wnieść najbardziej znaczący wkład w historię naszej cywilizacji.

 

Jak dobrze wiemy, publiczne wypowiedzi nie zawsze jednak muszą pokrywać się z prawdą. W rzeczywistości najbogatszy człowiek świata ma swoje za uszami. Jak donosi Business Insider, Bezos niedawno miał odebrać 2000 pracownikom prawo do świadczeń zdrowotnych. Amazon jest również oskarżany o potencjalne naruszenie przepisów antymonopolowych i bycie firmą, przedkładająca zysk nad satysfakcję swoich klientów. Nie można wykluczyć, że najnowsze oświadczenie Bezosa o ograniczeniu emisji CO2 jest jedynie chwytem marketingowym, obliczonym na ocieplenie wizerunku i zdobycie sympatii grupy ekologów.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Taaa... "Rozmawiałem z innymi

Taaa... "Rozmawiałem z innymi dyrektorami światowych firm..." chyba o stworzeniu rządu światowego i napychaniu własnych kieszenie... hehehe. Klimat, u którego podstawy stabilności znajdują się lasy absorbujące i akumulujące CO2 to mają głęboko w d.... chyba, że na geoinżynierii zarobią... ;P

Portret użytkownika Zenek ;)

"Coś mojego autorstwa.

"Coś mojego autorstwa.

Dawno dawno temu…. ruch ekologiczny był piękną ideą. Lecz korporacje, politycy dostrzegli w tym kolejne narzędzie wywierania presji. Zauważyli, jak każdy rozsądny człowiek, że działalność jest niemożliwa bez pieniędzy oraz, że kierują tym osoby o niskiej zdolności kredytowej….

I tak oto ten co ma pieniądze i wpływy zawarł porozumienie z tym co ma organizację. A polega ona na tym, że Ty będziesz protestował i blokował tych kogo ja wskażę w zamian dostaniesz tyle kasy, ze nie będziesz już nigdy musiał uczciwie i ciężko pracować. Będziesz ślepy gdy moi ludzie będą zatruwać rzeki , zanieczyszczać powietrze, niszczyć glebę. zabijać pszczoły Tych masz nie ruszać bo ja za nimi stoję. Masz tylko robić to na co ja pozwolę. Bo ja płacę tobie i wymagam. Rozumiesz?

Teraz ciąg dalszy.
Oligarchowie zrozumieli, że nie muszą polegać na już istniejących ruchach. Sami teraz tworzą nowe od zera. Całkowicie je kontrolując. To jest racjonalne i minimalizuje koszty zbędne. Najnowszym tego przykładem jest to:
http://freewestmedia.com/2019/04/24/george-soros-is-backing-greta-thunberg/

Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 22 września 2019 at 11:18 "

Portret użytkownika Zenek ;)

Dzień przed tak zwanym

Dzień przed tak zwanym "globalnym strajkiem klimatycznym", dyrektor generalny firmy Amazon i najbogatszy człowiek na świecie, Jeff Bezos, zapowiedział, że do 2040 roku gigant handlu detalicznego stanie się neutralny dla środowiska pod kątem emisji dwutlenku węgla. 

 

tylko ciekawe jak pan płezes zamierza ZAPRZESTAĆ WYDALAĆ CO2 ZE SWOJEGO CIAŁA (czytaj ODDYCHAĆ) tudzież ZABRONIĆ czynić TEGO SWOJEJ ZAŁODZE.....

 

bo bez tego Amazon zawsze będzie (choć w minimalnym stopniu) NISZCZĄCY DLA ŚRODOWISKA poprzez emitowanie CO2

 

ba, NAWET KAŻDE UBRANIE czy PRZEDMIOT uzywany w firmie AMAZON, by OŚWIADCZENIE nie było kolejną ŁŻĄ GADZĄ MOWĄ biblijnego semity, powinien używać jak i handlować jak i wytwarzać przedmioty, jak i wydobywać surowce do tego czy dystrybuować BEZ JAKIEJKOLWIEK EMISJI CO2....

 

bo jego POŹNIEJSZE "wychwytywanie" z atmosfery już jest w nią INGENRENCJĄ.... i to nierzadko zupełnie BRUTALNĄ.

 

a chyba TAK SIĘ  NIE DA więc "oświadczenie" jest tylko MARKETINGOWYM CHWYTEM by kolejne pokolenia EMO I-Podów się śliniły do produktów tej (WYZYSKUJĄCEJ DZIECI w krajach nierozwiniętych ) marki.

 

 

Portret użytkownika reMedium

A towar dostarczają Chińczycy

A towar dostarczają Chińczycy a ich żadne CO2 nie interesuje. I wszystko załatwione. Dzieci potupią nóżkami, ludzi się dzięki temu zwolni, maszyny będą ekologiczne bo na energię wiatrową czy solarną. Jeszcze niech Solidarność zażąda podwyżek do 8000 zł/mc to Amazon zwinie się szybciej niż się wybudował. Ukraina ma dużo pól do zagorspodarowania.

Skomentuj