Jeff Bezos, Elon Musk i George Soros nie płacą podatków i biorą ulgi na dzieci!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Najpierw pojawiły się doniesienia o tym, że największe koncerny technologiczne świata zapłaciły w zeszłym roku o prawie 100 miliardów dolarów mniej podatków niż deklarowały. Teraz wyszło na jaw, jak bardzo płacenia podatków unikają najbogatsi ludzie świata.

Portal ProPublica dotarł do dokumentów podatkowych 25 najbogatszych ludzi w USA. Wynika z nich, że mimo, iż w ostatnich latach majątki najbogatszych zwiększyły się bardzo znacząco, w czym pomogła też pandemia COVID-19, to oni sami, zgłaszali niewielkie dochody, co oznaczało, że zapłacili podatki nieproporcjonalne do posiadanego bogactwa.

Niektórzy wykazywali w zeznaniach straty, co było równoznaczne z tym, że nie zapłacili żadnego podatku dochodowego.

Obecnie drugi na liście najbogatszych ludzi świata - Jeff Bezos - nie zapłacił żadnego podatku w 2007 i 2011 roku, i otrzymał do tego dodatkowo po 4 tysiące dolarów zwrotu ze względu na ulgi na dzieci!

Elon Musk nie zapłacił podatku w 2018 r., a George Soros nie płacił podatku przez trzy lata z rzędu!

W okresie od 2014 do 2018 roku, majątek 25 najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych, zwiększył się o 401 miliardów dolarów. Jednak zapłacili oni w tym okresie tylko nieco ponad 13 miliardów dolarów podatków, co stanowi około 3,4 procenta tej kwoty.

Na ten moment najwyższa stawka federalnego podatku dochodowego wynosi 37 procent. Co ciekawe dysproporcja jest efektem wzrostu wartości posiadanych przez bogaczy aktywów (np. akcji ich własnych firm), a to nie podlega podatkowi.

Za rekordzistę, w kategorii różnicy między wzrostem wartości majątku a płaconym podatkiem, uchodzi Warren Buffett, który zapłacił w latach 2014-2018 równowartość jedynie 0,1 proc. jego rzeczywistego wzrostu majątku, który wyniósł w tym czasie 24,3 miliarda dolarów!

Drugi w tym zestawieniu jest Jeff Bezos, który zapłacił 973 miliony dolarów podatku dochodowego, choć jego fortuna powiększyła się aż o 99 miliardów dolarów. Michael Bloomberg zapłacił 1,3 procenta tego, co zarobił, a Elon Musk - 3,27 procenta.

Widać więc jak na dłoni, w jaki sposób społeczeństwo jest ofiarą władzy i możliwości najbardziej majętnych, którzy bez skrupułów korzystając z tego, co powstaje dzięki pracy wszystkich podatników, sami robią wszystko, by do tego wspólnego dobra dorzucić jak najmniej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Dzięki podatkom podatników

Dzięki podatkom podatników powstają kolejne urzędy skarbowe, które mogą pobierać kolejne podatki, a że kapryśne elity nie korzystają z tego wspólnego dobra to już ból dupy niewolników, którzy optują za tym systemem.

Portret użytkownika baca

Bezos, Musk, Sorosz to tylko

Bezos, Musk, Sorosz to tylko nieudolni mikroprzedsiębiorcy w porównaniu do Jurka Owsiaka... Owsiak co prawda mówi że żebra na dzieci ale tak naprawde to dzieci żebrają na Owsiake, jednakże z tego co nażebrają Owsiak pomógl miliardom dzieci żeby mogły stanąć na nogi i pomaszerować w świat z jego puszkami... pomógł, a nie zapłacił nawet eurogrosika podatku od darowizny. A tymczasem mikroprzedsiębiorcy coś tam zapłacili i to grubo - i tu widać wyższość polskiej milicji nad światowa finansjerą - ona spłodziła idealnych z punktu widzenia ekonomii dziadów a tamci tylko kolejnych nieporadnych dziadów Smile

 

Skomentuj