Jedzenie jabłek i truskawek może spowolnić proces starzenia się

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Związek o nazwie fisetyna, który występuje w jabłkach oraz w truskawkach, może spowolnić proces starzenia w Twoim organizmie. Badanie opublikowane przez Szkołę Medyczną Uniwersytetu Minnesota w czasopiśmie naukowym Nature Medicine dowodzi, że fisetyna może niszczyć starzejące się komórki lub po prostu zapobiegać procesowi ich starzenia. W znaczący sposób wydłuży to życie danej osoby.

 

Od dłuższego czasu sporo mówi się o flawanoidach – naturalnych związkach, które spowalniają starzenie się ludzi oraz zwierząt. Wśród nich została wyróżniona fisetyna, znajdująca się w dużej mierze w jednych z najpopularniejszych owoców – jabłkach oraz w truskawkach.

 

W ostatnich badaniach, naukowcy przetestowali 10 flawanoidów, które posiadają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Związki te naturalnie występują w jabłkach oraz w truskawkach, ale także w wielu warzywach, takich jak cebula czy ogórek.

Podczas eksperymentu wykazano, że w szczególności fisetyna zmniejsza starzenie się komórek zwierzęcych, wydłużając życie i przyczyniając się do ogólnej poprawy zdrowia organizmu. Co więcej, wyniki sugerują, że możemy przedłużyć życie nie tylko młodych osób, ale także na etapie bardzo zaawansowanego wieku.

 

To pierwsze szczegółowe badanie tego typu, które wyróżniło fisetynę. Mimo to jest to ważny krok w kierunku głębszego zrozumienia roli poszczególnych flawanoidów w naszym zdrowiu. Jak zapowiadają naukowcy, temat ten z pewnością będzie pogłębiany.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Szczególnie zdrowe są

Szczególnie zdrowe są truskawki pryskane. Kiedyś po zjedzeniu kilograma truskawek, na drugi dzień bolały mnie wszystkie stawy, takie metaliczne kłucie i ciało wydawało się ważyć 200kg. Szybkie spożycie jodyny, skorupek z jaj, żelatyny i sody pomogło, pod wieczór dało się funkcjonować. Po zjedzeniu malinek to samo. Pieprzę, nie jem więcej zielenin z warzywniaka.

Po chlebie migrena. Po mleku boleści brzucha. Po owocach blaszane stawy. Pozostały tylko jaja i ziemniaki, kapusta i cebula, plus trochę mięsa i tłuszcze. 

Dobry Boże, napraw głupotę tych, którzy są chciwi i dla zysku trują swój towar.

Portret użytkownika minoduesp

Wszyscy przynajmniej

Wszyscy przynajmniej teoretycznie wiedzą ,że aby być zdrowym trzeba jeść warzywa i owoce oraz odżywiać się zgodnie z tkz: piramidą żywieniową . Ale nie wiele to da jeśli równocześnie będziemy się zatruwać wszechobecną "chemią" i spalinami .. nie mówiąc już o alkoholu ,papierosach czy innych używkach . A co do przedłużania życia (raczej starości) to chyba nie jest dobry pomysł ,szczególnie w czasach starzejących się społeczeństw , chorób cywilizacyjnych i przeludnienia . Na chwilę obecną wolałbym umrzeć "młodo" niż być starcem wśród starców. 

Portret użytkownika kapitan ameryka

Austriaccy badacze ogłosili

Austriaccy badacze ogłosili właśnie, że ludzkie nasienie może okazać się niezawodną bronią przeciw starzeniu się. Chodzi o zawarta w nim substancję o nazwie spermidyna. Udowodniono już, że spermidyna spowalnia procesy starzenia i wydłuża życie grzybów, much, robaków i myszy. Podobny zbawienny wpływ ma również na ludzkie komórki, chroniąc je przed zniszczeniem. Efekty działania spermidyny są imponujące. Wydłużyła ona życie muszek owocowych o 15 procent, a robaków o blisko jedna trzecią.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Skomentuj