Jedynie 26 miliarderów posiada majątek połowy biedniejszej populacji ludzkości

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak co roku, międzynarodowa organizacja Oxfam przedstawiła swoje najnowsze obliczenia na temat dysproporcji majątkowych między bogatszą i biedniejszą częścią populacji. Okazuje się, że miliarderzy z łatwością pomnażają swój majątek, podczas gdy ludzie znajdujący się na samym dnie tej globalnej piramidy finansowej stają się coraz biedniejsi.

 

Z najnowszego raportu dowiadujemy się, że zaledwie 26 najbogatszych ludzi świata dysponuje takim samym majątkiem co biedniejsza część populacji. W 2018 roku, miliarderzy powiększali swoje fortuny średnio o 2,5 miliarda dolarów dziennie. Obecnie najbogatszym człowiekiem świata jest właściciel serwisu Amazon, Jeff Bezos, którego majątek szacowany jest na sumę 112 miliardów dolarów.

Ja mam tyle...

W tym samym czasie, ogólny majątek 3,8 miliarda ludzi, którzy znajdują się na dnie tej piramidy, skurczył się o 11%. To oznacza, że różnice między bogatymi a biednymi pogłębiają się w zastraszającym tempie.

...a wy nie macie nawet tyle!

Organizacja Oxfam postuluje wprowadzenie specjalnej opłaty dla najbogatszych. Przykładowo socjaliści w Stanach Zjednoczonych już proponują nałożenie 70-procentowego podatku. Podobny model opodatkowania bogatych zyskał popularność w Wenezueli, gdzie po wielu latach nastąpiła sytuacja, w której wszyscy stali się biednymi milionerami.

Raport Oxfam jak zwykle przedstawia majątki pojedynczych osób. Zwykle pomija się ogromną fortunę, którą skupia rodzina Rothschildów. Niektóre szacunki mówią o kwocie setek bilionów dolarów, co czyni ją najbogatszą rodziną na świecie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Fair play

Niestety trzeb być tu

Niestety trzeb być tu uczciwym i zaznaczyć, że bogactwo tych ludzi wynika z naszej pazerności i głupoty. Kążdy z nas chce mieć lepsze cuichy, najnowszego iphona, samochód, żeby czuć się lepiej, szczegónie przed gorzej radzącymi sobie znajomymi. Kto napędza rynek kredytowy- my, kto napędza konsumpcjonizm- my. Bez popytu nie ma podaży. Nie potrafimy już żyć normalnie i cieszyć się prostymi rzeczami. W wyścigu do lepszej pozycji w społeczeństwie bez opamiętania poświecamy wszystko- zdrowie, człowieczeństwo, radość życia, zadłużając się po uszy. Nie pasuje wam, że globaliści mają cały majątek ziemi? To zmieńcie swoje życie. Po pierwsze żyję na takim poziomie, na jaki pozwala mi sytuacja finansowa tzn. nie biorę kredytów. Po drugie nie przejmuję się narzuconymi w masmediach trendami i modą, tudzież presją społeczeństwa - potrafię rzyć prosto, nie zachłannie, zachowując przy tym radość. Tak naprawdę wystarczy nie brać kredytów i ten system przestanie istnieć z dnia na dzień - ale wy przecież musicie mieć dom, samochód, iphona, bo jak sie pokażecie przed znajmymi. Dlatego dalej pracujcie jak niewolnicy i się zadłużajcie, ale nie obwiniajcie ludzi inteligentnych i przebiegłych, którzy potrafią wykorzystać waszą głupotę i dorobić się miliardów.

Portret użytkownika Filozof

 Prawo Karmy spowoduje, że

 Prawo Karmy spowoduje, że Yin znowu wyrówna siły z Yang co zainicjuje rozwój duchowy człowieka i Yang przejdzie w fazę dominacji nad Yin co zakończy proces ludzkiej ewolucji jako egzystencji materialnej. Więc niech się cieszą póki mają. Poza tym rośnie świadomość ludzkości, że religia pieniadza, czy każda inna, prowadzą donikąd, więc istnieje realne prawdopodobieństwo, że żyjemy w ciekawych czasach. Fundamenty Babilonu zawsze były kruche...

Portret użytkownika 3plabc

W 2017 z tego co pamiętam, 1%

W 2017 z tego co pamiętam, 1% ludzi na świecie miał majątek jak pozostałe 99%, w 2018 roku 1% najbogatszych ludzi na świecie zarobił 87% całego światowego majątku... w tym roku wiadomo, że dysproporcja musiała wzrosnąć... Wiadomo że Rockefellerów, czy Rothschildów i pewnie paru innych nazwisk na liście najbogatszych nie odnajdziemy... po co z za kulis pchać się na scenę. ;P

Portret użytkownika Lisek

To sa tylko dmuchane

To sa tylko dmuchane pieniądze :-) 

Tak naprawdę to jest fikcyjna wycena ich majątku, ( firm ) a ta czesto jest zawyżana przez akcje na giełdzie... Przykład Tesli lub Apple który potrafi nagle staniec o kilkadziesiąt miliardów $  .... Jak przyjdzie kryzys lub ktoś wymyśli cos nowego/innego/lepszego  okaże sie że to nic nie jest warte ... ( Nokia kiedys tez była warta setki miliardów.. ).

A już wycena Amazonu to kompletna fikcja... ale pompowana reklamami i obrotami... 

 

Portret użytkownika euklides

Co do Rothschildów to

Co do Rothschildów to przeczuwam, że ktoś ich zacznie w końcu eliminować, jednego po drugim... Dlaczego? Bo stworzyli patologię, a patologia wyda bestię która ich pożre. Zupełnie bez sensu, ale takie są fakty.

Portret użytkownika lipka

A ja dałam plusa bo nie jest

A ja dałam plusa bo nie jest to mowa nienawiści i nie chodzi przecież o fizyczną eliminację, jak to myślą ci co dali minusy, ale będzie to eliminacja psychiczna, ci ludzie są już tak oderwani od rzeczywistości, że każde odstępstwo od ich codziennego luksusu spowoduje ich upadek i nie pomogą miliony na kontach i w sejfach. Łatwo było odsunąć takiego Czarneckiego, który zaplątał się pomiędzy szydków na jakiejś wyspie (jak on śmiał tam być) i spotkała go kara, ale jak to mówią kula śniegowa nie myśli ale coś ją tworzy. W gettcie warszawskim mieli tramwaje z napisem 'tylko dla szydów', chociaż innych nie było, o czym wogóle się nie wspomina bo to pokazuje tą drugą stronę ich psychiki pokrętną, władczą, ostateczną. 

Portret użytkownika euklides

Jak ktoś za dużo pije to

Jak ktoś za dużo pije to będzie miał kaca. Jak skoczysz z 10 piętra to się zabijesz. To nie jest mowa nienawiści, tylko chłodna analiza rzeczywistości. Komuś może się to nie podobać, ale takie są prawa rządzące światem. Ktoś z tej patologii po prostu zapragnie w pewnym momencie całej władzy...

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Był już taki ktoś. Abe

Był już taki ktoś. Abe Warburg, syn prawdziwego cesarza Europy ikona artystów muza i natchnienie dla wielu wybitnych umysłów. Rotschildowie to zasłona dymna do zbierania nienawiści. Władcy prawdziwi się nie pokazują. Abe chciał powystrzelać swoją rodzinkę ... wcale nie uprawiał mowy nienawiści a że zajmował się konkretem to i od razu złapał za strzelbę... Nic to nie dało światu. No może kilku artystów natchnął swymi dziełami, ale ci artyści są nieznani dla plebsu który wie to co mu mówi telewizor i tratuje się w biegu do koryta. To tak jak rozmowa Ziemi z Księżycem ''Houston czy mnie słyszysz?'' - ZZZZZZZZZZZZZ

Portret użytkownika euklides

Podatki dochodowe

Podatki dochodowe uniemożliwiają tylko wzbogacenie się biedniejszej części ludności i po to one są. Jak biedak wygra w totka, to zabiorą mu 70% żeby na zawsze pozostał biedakiem. Ten podatki nie wyrządzi najmniejszej krzywdy tym co już się dorobili i żyją z odsetek... Trzeba by "opodatkować" kapitał, który obecnie jest w istocie subsydiowany, ale tego korniszonki boją się jak ognia. Manipulacja i sterowanie bydłem na najniższych instynktach trwa....

Portret użytkownika Lommo

To widać Euklides że nie

To widać Euklides że nie miałeś osiągnieć w totku. Mogę ci zdradzić że podatku od wygranej  jest 10%. Ale dziś nie polecam grać bo maszynę losującą mają tak ustawioną z komputerem i podobno czipami w kulkach , oraz odpowiednio ustawionym magnetycznie wciągiem kulek że widac jak na dłoni że idą w losowaniach tzw. oboki w stosunku do liczb obstawionych. I nawet kombinowanie z obstawianiem ewentualnych oboków na wiele się nie zdaje.

Portret użytkownika euklides

Dobrze mnie złapałeś.

Dobrze mnie złapałeś. Istnieje jednak rozwiązanie. Niestety aby je opisać porządnie to trzeba włożyć w to nieco więcej pracy i poświęcić nieco więcej miejsca niż robi się to komentarzu. Cierpliwości cześku, wszystko będzie ujawnione w swoim czasie.

Strony

Skomentuj