Jednooki rekin albinos znaleziony u wybrzeży Indonezji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

U wybrzeży indonezyjskiej prowincji Maluku odnaleziono niezwykłą rybę, Rybacy odkryli jednookiego rekina na dodatek albinosa . 

Rybacy złapali i wyciągnęli na pokład rekina, który zdechł już wcześniej zaplątany w sieci. Sprawdzili, że rekin to samica, która była w ciąży, nosząc wewnątrz trzy małe rekiny. Jeden z nich, również już martwy, okazał się zupełnym zaskoczeniem. Był całkowicie biały i miał tylko jedno oko.

 

Rybacy przekazali to rzadkie znalezisko władzom lokalnym. Jak się okazało, zmutowany rekin miał nie tylko albinizm, ale także cyklopię - wadę, w której gałki oczne są całkowicie lub częściowo połączone i umieszczone na jednej orbicie, która znajduje się wzdłuż linii środkowej twarzy. Z reguły właściciele tej mutacji umierają w pierwszych dniach życia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj