Jednolicie wyższy podatek zniszczy polską przedsiębiorczość

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pobożni socjaliści rządzący obecnie w Polsce, dla niepoznaki udający prawicę, w typowy dla siebie sposób postanowili pozyskać pieniądze w celu rozdania ich swoim przyszłym wyborcom. A ponieważ rząd ma tylko tyle pieniędzy ile uda mu się ukraść, albo pożyczyć, zatem obecna władza tak jak wcześniej komuniści, postanowiła rozkułaczyć spekulantów, czyli posługując się dzisiejszą nomenklaturą, odebrać pieniądze pazernych przedsiębiorców w imię "sprawiedliwości społecznej".

 

Socjaliści wyobrażają sobie to tak, że ich dobre serduszko każe im rozdawać pieniądze obrzydliwych bogaczy. Posługując się przy tym oksymoronem w postaci "sprawiedliwości społecznej". Cóż nią jest? Skoro to nie po prostu sprawiedliwość, tylko jest "społeczna". To w takim razie nie jest to sprawiedliwość. To jest oczekiwanie, że mityczni bogacze dadzą się okraść w imię komunistycznej ideologii ubranej w nowe słówka.

 

Gdy podczas kampanii wyborczej PiS zapowiadał obniżenie podatków dla firm, można było z uznaniem kiwać głową. Gdy poinformowano, że obniżenie dotyczyć będzie tylko części podatników o niezbyt dużych dochodach, jasne było, że zaczynają się jakieś kombinacje. Teraz okazało się, że to pozorna ulga dla spółek posiadających osobowość prawną z 19% do 15%. Zostanie ona jednak okupiona drastyczną podwyżką podatków dla polskich firm rozliczających się w ramach tak zwanego podatku liniowego, który ma zostać podniesiony dwukrotnie albo nawet i trzykrotnie.

Biedni ludzie nie rozumiejąc, że okrada ich rząd a nie ich pracodawcy, biją brawo ciesząc się z czyjegoś nieszczęścia. Jednak ten się śmieje kto się śmieje ostatni i wszystko wskazuje na to, że rząd wprowadzając wzrost opodatkowania o 100% po prostu się przeliczy i swoją zachłannością da impuls do działania Polakom, którzy przeprowadzą po prostu swoje biznesy do krajów o mniej pazernej władzy.

 

Tak to już jest, że chytry dwa razy traci, zatem PiS nie tylko nie zbierze większych podatków, które wynikają z arkusza kalkulacyjnego bankstera Morawieckiego, ale nawet nie pozyska tyle ile zbiera obecnie. Zapewne neokomunistom z PiS marzy się rozkręcenie aparatu ucisku fiskalnego, który zniechęci do ucieczek polskich firm za granicę. To się jednak nie uda dopóki Polska będzie w Unii Europejskiej. Nie da się też zabrać paszportów, bo nie zostawiamy ich już na posterunku milicji obywatelskiej. Czyli dopóki pozostajemy w strukturach brukselskiego molocha wszelkie próby nękania podatników ze względu na to gdzie opłaca im się bardziej płacić podatki nie powiodą się.

 

Skutkiem niebezpiecznych pomysłów rządu jest to, że fraza "firma w Czechach" wystrzeliła w trendach wyszukiwania Google niczym startująca rakieta Sojuz. Pazerny polski fiskus ma jeszcze nadzieje, że jakoś dobierze się do pieniędzy Polaków strasząc ich, że i tak będą musieli dopłacić różnice w opodatkowaniu. To oznacza, że w Czechach i wszędzie w UE, należy rejestrować spółki kapitałowe, a nie prowadzić działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, bo taki niewolnik może zostać srogo ukarany za to, że nie pozwoli się obrobić rządowym janosikom.

Żenujące jest to, że uważający się za polski rząd, nie widzi problemu w dotowaniu zagranicznych inwestorów, czym ostatnio chwalono się nawet w kontekście budowy fabryki Mercedesa, a przedsiębiorców polskich postanowiono zgnębić. Z jednej strony fantaści w rodzaju Morawieckiego roztaczają wizję prężnie działających innowacyjnych przedsiębiorstw, a z drugiej strony definiują bogactwo na poziomie 6 tysięcy złotych netto i planują nowoczesny "domiar"  dla tych, którym chce się pracować budując własną firmę. Właściwie dla inwestoró zagranicznych panują inne warunki niż dla polskich. Jak zatem mają z nimi konkurowac jeśli zamiast obniżki mogą liczyć na znaczną podwyżkę podatków.


Rządzący poprzez swoją pazerność i ignorancję, zapewne sami pozbawią się dochodów budżetowych. Widać jednak, że są zdeterminowani, aby jakoś komuś wyszarpać te pieniądze, a to oznacza, że znajdą na to sposób. Morawiecki wyglądał się, że brakuje 30 miliardów złotych więc śruba musi być dokręcona,  a to zmusi kolejne miliony Polaków do ucieczki z tego kraju. Rządzący mają już jednak pomysł, kto nas zastąpi. Kolejne miliony tak ukochanych przez partię rządzącą Ukraińców, już czekają na sygnał, żeby tu przyjechać.


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SN69

Pytanie na szybko do admina,

Pytanie na szybko do admina, czy znasz historię działalności konspiracyjnej ojca Morawieckiego, pewnie nie, ale gdybyś przypadkiem miał taką wiedzę albo chciał ją zdobyć, to mam drugie pytanie; czy ktoś o takim kręgosłupie moralnym popierałby " bankstera - fantastę".

Portret użytkownika Mojeimię44

Dlaczego 69 walczysz mimo, ze

Dlaczego 69 walczysz mimo, ze masz dostatek? Synu M i los ci sprzyja i sprzyjaja ci wiatry wiec dlaczego walczysz? Nie ma tego co by juz nie bylo. Czasami jest tak, ze sie wie, ze sie nic nie wie. Kregoslup moralny?Gdybys mial dobra swiata i chcial go zmienic to czy bys zaczal swoja przygode jako Bogacz czy biedak despota? Jak mozesz ocenic potrzeby biednych, sfrustrowanych, wscieklych nie przebywajac z nimi? Zeby pozbyc sie anarchii w jej roznych formach trzeba wiedziec z czego wynika ta anarchia. Osobiscie tzn osobno i scisle przyjze sie temu czlowiekowi. No i admin chyba tez jesli go ladnie poprosimy w imie ojczyzny i ojca blizny. Wink Admin czas pokazac gen juz. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika ekstragoon

Włodarze naszego kraju, nie

Włodarze naszego kraju, nie dopuszczają myśli o nie omylności. Problem w tym że jesteśmy w UE i jeśli już zaczną cisnąć podatkami to przedsiębiorcy przeniosą płacenie podatków poza granice RP. Jedynie kto dostanie w du#e to zwykły Kowalski lub „samozatrudniający się” ( a czym że to się różni od etatu). Ale jedno trzeba PiSiorom przyznać – inwencji to im nie brakuje

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika lukas2016

Brak mi słów kiedy czytam, że

Brak mi słów kiedy czytam, że rząd ma tylko pieniądze z podatków... To może pisać tylko lewak, który uważa, że firmy skarbu państwa już wszystkie wyprzedano... Chciałem zwrócić uwagę nieuku, że tak nie jest...

A tych tematach biegły jest Independent Trader i tylko może się tu wypowiadać....

A to, że jesteś z ruskimi to my już dawno wiemy...

Portret użytkownika beka

"pracodawca" bo trudno nazwać

"pracodawca" bo trudno nazwać ciułacza od siedmiu boleści, który nie płaci pracownikowi na rękę minimum 8000 zł, to zwykły złodziej, którego pracownik powinien powiesić na pierwszym lepszym drzewie, bowiem wiążąc pracownika pracą, umową i obowiązkami tym samym odbiera mu minimalną europejską pensję. nie stać cię polski prawicowy bureczku płacić uczciwie - zwiń zabawki i pobaw się łopatką w piaskownicy. tylko nieudacznik, ledwie ciągnący swój barłóg swojej tępoty i  braku polotu szumnie zwany firmą potrafi jedynie skamleć czy to na podatki czy śmiesznie niski zus w Polsce. Ludzie, najpierw zniszcie szumowiny wokół was, państwo zostawcie w spokoju, to pańśtwo daje wam  drogi, miasta, ziemię, szkoły, szpitale, kulturę, sztukę - na to się składacie, by wam i waszym dzieciom żyło się lepiej, tylko matołowaty złodziej będzie wołał, że wy - bo wy jesteście państwem - że wy ludzie jesteście złodziejami.

Portret użytkownika 85r

bilderbergi już dawno się

bilderbergi już dawno się dogadały że bedą likwidować średnią klasę i to co robi pis to jest właśnie to. Plan jest prosty ma być klasa niska robotnicza i  wysoka (oligarchy korporacyjne) na średnią klasę niema w ich świecie miejsca bo im zagraża.

A jak naród zawsze głosuje na kukły bilderbergów to niema co się dziwić że mamy takie a nie inne prawo.

Strony

Skomentuj