Jednoczesna erupcja wielu wulkanów może zmienić ziemski klimat

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Od kilkunastu dni nastąpił zauważalny wzrost aktywności wulkanicznej na świecie. Kilka wulkanów zachowuje się znacznie bardziej gwałtownie niż zwykle. Wśród nich sa takie giganty jak Kluczewska Sopka, Etna czy Sinabung. Prowadzi to do konkluzji, że nie jest to przypadek, tylko objawy nowego okresu w dziejach ziemskiego wulkanizmu.

 

Wulkany to bardzo niebezpieczne naturalne formacje posiadające zdolność do wpływania na klimat naszej planety. Ludzkość obserwuje świadomie ich zachowanie stosunkowo od niedawna, bo dopiero od XIX wieku. Gdy patrzy się na ewolucje aktywności wulkanicznej można dojść do wniosku, że dzieje się coś niedobrego, ponieważ w XX wieku liczba silnych erupcji wulkanicznych wzrosłą wiek do wieku o 50%.

 

Wygląda to jeszcze gorzej na początku XXI wieku, gdyż doliczono się już około 20 bardzo silnych erupcji wulkanicznych. Oznacza to, że wpływ tych żywiołów na ziemski klimat będzie raczej wzrastał. W przeszłości naszej planety wulkany wielokrotnie wyzwalały poważne zmiany klimatyczne. Wpływają one na skład gazowy atmosfery, czego dowiodły już wielokrotnie w przeszłości.

 

Sam kamczacki Siwelucz przez dwa miesiące działalności uwolnił do atmosfery aż 10 milionów ton gazów cieplarnianych. Gdy spojrzy się na to ile takich wulkanów dokonuje emisji do atmosfery może się okazać, że wpływ wulkanizmu na globalny klimat był zdecydowanie niedoszacowany i konieczna jest ponowna ewaluacja.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nova

 Rozum sobie opodatkujcie, a

 Rozum sobie opodatkujcie, a nie wulkany czy inną  przyrode jak woda czy wiatr i tak dalej, Człowiek co najwyżej może się położyć  pod wulkanem by go popioły przysypały.  Takie brednie piszecie ,że uszy więdną.

Portret użytkownika nova

 Rozum sobie opodatkujcie, a

 Rozum sobie opodatkujcie, a nie wulkany czy inną  przyrode jak woda czy wiatr i tak dalej, Człowiek co najwyżej może się położyć  pod wulkanem by go popioły przysypały.  Takie brednie piszecie ,że uszy więdną.

Portret użytkownika greani11

kiedys juz pisalem ze wiekszy

kiedys juz pisalem ze wiekszy wplyw maja wybuchy na sloncu powodujace erupcje wulkanow na zoemi takze zmiana biegunowosci wiec jakis uboczny naukowiec teraz dopiero to zauwazyl i napisal a jak do tej pory pieprzono tylko na temat o2  produkowanego przez ludzi hehe.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika lacher

Sadzenie lasów na szeroką

Sadzenie lasów na szeroką skalę oraz masowy rozwój rolnictwa jest konieczny w najbliższej przyszłości, bo znika tlen oraz zmiany w przyrodzie ograniczą wydajność z rolnictwa. To powinny być realne projekty rządów i to w skali międzynarodowej. Zobaczymy mądrość urzędniczą po podejmowanych projektach najbliższego czasu, a przecież władza została dana po to by chronić ludzkie życie i jego rozwój.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wszystko idzie w tą stronę o

Wszystko idzie w tą stronę o której pisał Jan w swojej księdzę pt. Apokalipsa. Swoją drogą jak patrzę na komete ISON na filmiku z SOHO to mam wrażenie , że zaczyna ona tworzyć znak krzyża na niebie. To było by już 100% potwierdzenie tego, że nasz świat i cywilizacja zatoczyła koło i że wszystko ulegnie przemianie. Jednak narazie jest za mało dowodów żeby spekulować więc cierpliwie czekajmy. Ps. koniec starego a początek nowego nie musi być związany z wielkim przekleństwem dla ludzi a tylko z oczyszczeniem, oświeceniem i wybaczeniem. Za co trzymam kciuki.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj