Jedna popularna forma witaminy B3 zwiększa ryzyko raka

Kategorie: 

Źródło: tg

Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z University of Missouri, którzy szczegółowo zbadali działanie suplementu diety, tj. formy witaminy B3 - wewnątrz organizmu. Eksperci podkreślają potrzebę dokładnego zbadania skutków ubocznych takich suplementów u osób z różnymi schorzeniami.

 

Rybozyd nikotynamidu jest formą witaminy B3 i wykazuje potencjał kliniczny w różnych zaburzeniach metabolicznych i związanych z wiekiem. Pomimo powszechnej dostępności komercyjnej, naukowcy nadal nie mają pełnej wiedzy na temat wchłaniania związku przez różne komórki i tkanki organizmu.

 

W najnowszym badaniu wykazano, że rybozyd nikotynamidu zwiększa ryzyko agresywnego raka piersi i przerzutów do mózgu, zgodnie ze stroną internetową University of Missouri. Odkrycia opierają się na nowej technologii obrazowania bioluminescencyjnego, która była w stanie ocenić poziomy rybozydu nikotynamidu w komórkach odpornościowych i nowotworowych, a także w tkankach myszy.

„Niektórzy ludzie przyjmują witaminy i suplementy automatycznie wierząc, że są dobre. Tymczasem niewiele wiadomo o tym, jak działają w organizmie” – skomentowała autorka pracy, Elena Gown.

Naukowcy uzyskali teraz nową, ważną wiedzę na temat roli rybozydu nikotynamidu w metabolizmie raka, co może prowadzić do opracowania dodatkowych terapii. Tymczasem głównym zaleceniem pracy jest konieczność starannej oceny powołania rybozydu nikotynamidu różnym kategoriom pacjentów w celu zapobieżenia ryzyku wystąpienia u nich działań niepożądanych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

 wszelkiej maści naukowcy a

 wszelkiej maści naukowcy a zwłaszcza amerykańscy  izeaelscy  lub  europejscy  w tytule   i dalej nie czytam . Dlaczego żaden  żałosny  autor  artów na ZnZ   nigdy nie poruszy  tematu   ziół  ??!!   Odpowiedź jest prosta  Wyborcza też  tego nie robi, zakaz unijny  na takie tematy , a ostatnio wymyslili  że aloes też szkodliwy  jest bo toksyczny. Natomist  suszone robale są pycha , mięso z drukarki 3D  jest przepyszne  , jajecznica z pudełka  w mcdonald  jest  supee a najlepsze wifi mają  jak to pisał pajac m@tis  w starbucksie. Ale co się  dziwić jacy  czytelnicy  takie tematy 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Dawid

Zbiera mnie na wymioty gdy

Zbiera mnie na wymioty gdy słyszę słowo "naukowcy", chyba nie jest tajemnicą, że w większości (są wyjątki) to zachłanne kanalie, na usługach rządów, tajnych służb i korporacji? Gady mające krew na rękach?

Całe szczęście, że choć nieliczni, to jednak są wśród nich również ludzie prawi, szlachetni, prawdomówni, uczciwi, bogobojni!

Poniżej niezwykle ciekawy wywiad z taką wspaniałą Osobą: 

https://www.bitchute.com/video/XqKpwPtZ4drg/

Portret użytkownika Szkarłatny

I znowu propaganda przeciwko

I znowu propaganda przeciwko Niacynie. Niacynę trzeba brać nie w postaci amidowej ale kwasowej, tej ktora powoduje tak zwany flush czyli rumień, zaczerwienienie , swędzenie. Biorę od kilku lat tylko ze Solgar'a , jest niesamowita, ale niestety przez debili którzy nie wiedzą jak dziala krytykowana i wycofywana z rynku jako niebezpieczna. Co do tej ktorą opisuje artykuł to tylko potwierdzenie teorii że big pharma nas truje, nigdy nie spotkalem tej odmiany witaminy B3 w czystej postaci, zawsze mozna bylo ją spotkać w "cudownych" zestawach witamin. Wniosek jest taki - jezeli suplementyjesz witaminy kupuj je osobno a nie w postaci multi

Portret użytkownika astrospasto

obczaj to kolego... jeszcze

obczaj to kolego... jeszcze parę lat temu jeśli ktoś miał zapalene korzonek podawali mu dożylnie witaminy z grupy B. Teraz podają przeciwbólowe substancje. Kompleks wit.B działał po paru godzinach na ból... przeciwbólowe też działają. Będąc na miejscu lekarza jeśli chce pomóc pacjetowi jak najlepiej chyba lepiej podać wit.B które działają na przyczynę bólu tak ogólnie mówiąc...

Portret użytkownika spokoluz

Tutaj jest propaganda przeciw

Tutaj jest propaganda przeciw niacynie ale nawet się niezająkneli , że ta w suplementach jest sztucznie syntezowana - naturlana na bank nie ma takich skutków ubocznych. Tak samo jest z wit C - ta syntetyczna ma łańcuch wiązań prawoskrętny a naturalna lewoskrętny.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Szkarłatny

Bo ja wiem? Raczej chodzi

Bo ja wiem? Raczej chodzi także o ilość zanieczyszczeń innymi chemikaliami używam vit c kilogramami i działa, napewno naturalna jest lepsza bo zawiera jeszcze inne substancje dzialające synergicznie z witaminą c ale ta syntezowana chemicznie nie różni się strukturą, to jest mit.

Skomentuj