Jedna osoba zginęła, a dziesiątki zostało rannych po erupcji wulkanu Semeru w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 41 osób zostało rannych po erupcji wulkanu Semeru w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia.

 

Semeru wyrzucił dym i popiół, powodując, że pobliskie wioski pogrążyły się w ciemności. Na filmie widać, jak okoliczni mieszkańcy uciekają przed erupcją.

 

Indah Masdar, zastępca gubernatora okręgu Lumayang, powiedział, że jedna osoba zmarła, a 41 zostało rannych w wyniku poparzeń. Urządnik powiedział, że zaginęły dwie osoby, a ośmiu pracowników kamieniołomów zostało uwięzionych po erupcji.

 

Według szefa National Disaster Management Service, Suharyanto, akcję ratunkową utrudniał gęsty dym, błoto i zawalenie się dużego mostu. Władze rozpoczęły ustawianie namiotów ewakuacyjnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj