Jedna czwarta mężczyzn jest gotowa uprawiać seks z robotem

Kategorie: 

Źródło: Leet.org

Roboty powoli, ale bardzo intensywnie wchodzą w nasze życie. Pracują dla ludzi w fabrykach, eliminują konsekwencje klęsk żywiołowych gdy coś zagraża życiu ratowników, pracują jako nianie i nawet jako konsultanci w różnych sprawach. Wielu ekspertów uważa, że prędzej czy później powstaną roboty dla seksualnych wygód - to tylko kwestia czasu. Z ankiety, przeprowadzonej przez firmę badawczą YouGov wynika, że około jedna czwarta przedstawicieli płci męskiej jest gotowa na seksualne kontakty z robotem.

 

49% amerykańskich dorosłych zgadza się, że w ciągu najbliższych 50 lat roboty seksualne będą swobodnie sprzedawane w sklepach z artykułami elektronicznymi. Ludzie w przyszłości będą do tego zagadnienia odnosić się dość spokojnie. Teorię tą potwierdza słynny futurysta Jan Pirsen, znany z faktu, że 85% jego przewidywań jest bardzo trafnych i dokładnych. Pirsen jest przekonany, że do roku 2050 erotyczne roboty będą szeroko rozpowszechnione w naszym świecie. Taka wizja jest często przedstawiana w dziełach sztuki. Na przykład w szwedzkiej telewizji w programie pn. „Prawdziwi ludzie” lub w wideogrze pn. Detroit: Become Human.

 

Nie wszyscy Amerykanie są gotowi na taką przyszłość. Na przykład tylko 9% kobiet jest gotowych do kontaktów seksualnych z robotem. Mężczyźni są bardziej otwarci na takie eksperymenty i chęć stosunków z maszyną deklaruje 24% z przebadanej grupy. Podsumowując statystyki dla obu płci, aż 16% ludności USA jest gotowa wchodzić w kontakty ze sztucznymi kochankami. Wielu respondentów martwi się jednak o kwestię, czy w takich wypadkach seks należy uważać za zdradę w odniesieniu do naturalnych partnerów? (tak myśli 36% kobiet i 29% mężczyzn).

 

Dla 52% respondentów, którzy godzą się na seks z robotami, najważniejszym czynnikiem decydującym jest wygląd maszyny. Najczęściej respondenci przyznawali, że robot powinien przypominać prawdziwą, realną osobę. Jednak Amerykanie nie są całkowicie pewni, że współżycie seksualne z urządzeniem jest w stanie zaspokoić ich potrzeby emocjonalne i wątpią, że możliwe jest ustanowienie normalnych relacji międzyludzkich z robotem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Taka prawda, że mężczyźni

Taka prawda, że mężczyźni potrzebują, bardziej od kobiet, rozładowania napięcia sexualnego, niż miłości i podchodzą do sexu bardzo przedmiotowo, nie ma co tego kryć. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że każdy normalny facet bez jakiś chorych dewiacji oczywiście, szuka w pierwszej kolejności atrakcyjnej partnerki i taką chciałby mieć, ograniczają go tylko jego obawy, kompleksy, niedowartościowanie i wygoda. A że dodatkowo promuje się na wszelkie sposoby odejście od modelu rodziny, dyskredytuje jej wartość, to sex roboty będą się sprzedawać, jak ciepłe bułeczki. Dodatkowo napędzać to będzie szerząca się rozwiązłość i dążenie człowieka ku wygodzie na każdym kroku. O upadających realnych relacjach międzyludzkich nie ma co nawet wspominać, bo ludzie coraz bardziej uciekają w kierunku wirtualnego świata i wirtualnych znajomości, rozrywek i kontaktów, co potęguje w nich uwstecznienie emocjonalne.

Portret użytkownika Ractaros96

Nigdy nie zrozumiem tej

Nigdy nie zrozumiem tej samczej potrzeby chwalenia się na prawo i lewo atrakcyjnością swoich samic, traktując je jak jakąś zdobycz lub trofeum...

Nie musi to jednak wykluczać miłości, bo samiec może się tak zachowywać tylko na pokaz przed innymi samcami, a wobec swojej samicy zachowywać się zupełnie inaczej. Może nie rozumiem tego zjawiska, bo nie znoszę konformizmu wśród ludzi. Udawanie na każdym kroku i tworzenie iluzji, że jest inaczej niż jest naprawdę.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj