Jeden ze stawów w Kanadzie pokrył się dziwną czerwoną bulgoczącą substancją

Kategorie: 

Źródło: Jennifer Meunier

Niedaleko miasta Doaktown w Kanadzie, znaleziono staw pokryty jasnoczerwoną, bulgoczącą, przypominającą farbę substancją. Janice Lawrence, profesor biologii na Uniwersytecie w Nowym Brunszwiku, powiedziała, że ​​trudno określić, czym jest substancja bez przeprowadzenia dodatkowych badań.

Prof. Janice Lawrence powiedziała, że ​​to prawdopodobnie algi lub sinice. Połączenie pewnych składników odżywczych, warunków klimatycznych i temperatur może powodować nagły wzrost glonów i sinic. Co ciekawe, mogą one zniknąć w ciągu jednej nocy, kiedy to warunki staną się dla nich nieprzyjazne.

Profesor biologii dodała, że fenomen ten to po prostu kwitnienie, które tworzy mocne zabarwienie oraz grubszą warstwę na powierzchni wody. Najprawdopodobniej nie jest to niebezpieczne, jednak istnieje szansa, że kwitnące glony mogą zawierać groźne toksyny.

 

Ministerstwo Środowiska oraz lokalne władze oświadczyły, że planują zbadać zbiornik wodny i wysłać próbkę glonów do badań laboratoryjnych jeszcze w tym tygodniu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Dawni, ludzie tzw PIERWOTNI

Dawni, ludzie tzw PIERWOTNI czyli nie obyci z LŻENIEM tzw "nałukofcóf" a właściwiej GRANCIAŻY rzeczoną panią płofesór zwyczajnie WRZUCILI BY DO TEJ MAZI by się mogła ona NAOCZNIE PRZEKONAĆ o swojej "prawdomówności"... tfu POTWIERDZIĆ głoszoną przezeń "NAUKOWĄ" teorię. Dziś niestety nauka wzniosła się na szczyty ŁACHUDRSTWA..... idąc śladami JUDASZA.... z tym samym finałem w niedalekiej przyszłości.

Skomentuj