Jeden z największych wulkanów świata przebudził się

Kategorie: 

Źródło: @RSInews (Twitter)

Jeden z największych wulkanów na świecie – 1592 metrowy Aso – rozpoczął niedawno kolejną erupcję. Słup popiołu wulkanicznego, unosi się na wysokość trzech i pół kilometra. Meteorolodzy podnieśli poziom zagrożenia do trzeciego (z pięciu), co oznacza zakaz zbliżania się i wspinania na górę.


Centrala kryzysowa, która powstała zaraz po rozpoczęciu erupcji, zabroniła zbliżania się do wulkanu na odległość bliższą niż dwa kilometry. Czwórka turystów, którzy znajdowali się na zboczach wulkanu podczas erupcji, zdążyło się ewakuować. 11 wspinaczy, którzy byli wówcza na szczycie góry, musiało zostać ewakuowanych. Do tej pory, nie ujawniono żadnych informacji odnośnie rannych, ofiarach i zniszczeniach wywołanych przez erupcję.

Wulkan Aso składa się z łańcucha wulkanicznego, w którym jednym z najbardziej aktywnych jest Nakadake. Ostatnia erupcja tego żywiołu miała miejsce w 2019 roku. W przeszłości, wulkan spowodował liczne problemy dla Japończyków. Podczas erupcji z 1953 roku, 90 osób zostało rannych w wyniku uderzenia materiałami piroklastycznymi. W 1958 roku, erupcja zabiła 12 osób, a w 1979 roku podczas wybuchowej erupcji zginęły 3 osoby.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Set

Bibliści coraz bardziej

Bibliści coraz bardziej zaczynają kojarzyć mi się z LGBT. Jak można tak bez smarowania włazić w dupę stwórcy a on olewa swoich? W razie czego zawsze by się znalazło wytłumaczenie : a bo byłeś taki ,bo nie byłeś doskonały.dlatego cię wieziliśmy na ziemi z tymi wszystkimi deklami jak psa

Skomentuj