Jeden wynalazek może zakończyć erę ropy naftowej, gazu i węgla

Kategorie: 

Źródło: Internet

Doktor Salvatore Pais jest wynalazcą pracującym dla US Navy. Jego patenty wzbudzają ogromne kontrowersje w społeczności naukowej. Mają jednak potencjał do wywołania wielkiej rewolucji.

Niedawno ogłosił on stworzenie reaktora syntezy jądrowej dla hybrydowych statków kosmicznych. Urządzenie to poprzez kompresję plazmową ma generować przyrost energii poprzez inicjację fuzji jądrowej przy pomocy sprężania plazmy. Ta koncepcja daje możliwość powiększenia ciśnienia plazmy i czasu uwięzienia energii w celu maksymalizacji zysku energetycznego, a tym samym stworzenia warunków do zapłonu fuzji jądrowej.

Koncepcja wykorzystuje kontrolowany ruch naładowanej elektrycznie materii poprzez przyspieszone drgania i/lub przyspieszone wirowanie poddane płynnym, ale szybko przyspieszającym stanom przejściowym, do generowania ekstremalnie wysokoenergetycznego/wysoko gęstościowego promieniowania elektromagnetycznego (pól wysokoenergetycznych fotonów), które nie tylko ogranicza plazmę, ale również silnie ją spręża tak, aby wytworzyć plazmę o wysokiej gęstości strumienia doprowadzając do jej zapłonu. Koncepcja ta może wytwarzać moc w zakresie od gigawata do terawata (a nawet wyżej) z mocą wejściową w zakresie od kilowata do megawata i może prowadzić do samopodtrzymującego się zapłonu plazmy.

Reaktor termojądrowy Paisa, o proponowanej mocy 1000 gigawatów (jeden terawat) lub nawet wyższej, znacznie przekracza maksymalną moc największej elektrowni jądrowej w USA – Palo Verde w Arizonie, która – dla porównania – produkuje tylko cztery gigawaty. Wynalazek Paisa przyćmiewa również reaktory jądrowe zasilające nowe lotniskowce klasy Gerald Ford, które wytwarzają tylko 0,7 gigawata (700 megawatów).

Jeśli wynalazek Salvatore Paisa okaże się wykonalny, to może on praktycznie z dnia na dzień zakończyć działalność przemysłu paliwowego opartego na paliwach kopalnych i zrewolucjonizować przemysł lotniczy.

Artykuł na temat tego patentu ukazał się w czasopiśmie wydawanym  przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników, które publikuje wyłącznie artykuły recenzowane w procesie składania wniosków w trybie ślepej recenzji. Oznacza to, że wybitni inżynierowie elektrycy doszli do wniosku, iż koncepcje Paisa są godne poważnego potraktowania mimo, że większość naukowców, w tym rzeczoznawców patentowych, wyraziła zdecydowany sceptycyzm co do ich wykonalności.

Niektórzy wyśmiewają idee Paisa jako „pseudonaukę i pusty żargon”. Jednak dyrektor ds. technologii w Naval Aviation Enterprise – dr James Sheehy zdecydowanie popiera jego wynalazki jako „działające”, a dziesiątki lat badań rządowych potwierdzają wykonalność podobnych koncepcji. Teraz publikacja w "IEEE Transactions on Plasma Science" dodaje kolejny poziom naukowej wiarygodności temu wynalazkowi, ponieważ anonimowi recenzenci wyraźnie stwierdzili, że nie jest to żadna pseudonauka.

Czy jesteśmy więc o krok do wielkiej energetycznej rewolucji?

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Szarik 777

Kto pamięta polski wynalazek

Kto pamięta polski wynalazek zderzak Lucjana Łągiewki? Wynalazek został wykradziony i opatentowany przez kogoś innego, by nigdy nie trafił do powszechnego użytku, bo byłoby mniej wypadkówi rozbitych fur, mniej kalek, a co za tym idzie mniej chajsu dla ubezpieczalni i innych zysków z tego. Wszystkie wynalazki które mogłby zmienić nasze życie, ale nie są w stanie generować długofalowych zysków, są zduszane w zarodku, to samo było z grafenem, i masą innych wynalazków które mogłyby zmienić świat.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Wszyscy "uczeni" problem

Wszyscy "uczeni" problem widzą w podgrzewaniu ciała/konkretnie wody przez Wcz., a nie widzą problemu w czymś oczywiście oczywistym: bo czym jest podwójna helisa DNA z licznymi łączącymi je "mostkami" jak nie swoistego rodzaju uzwojeniem? Umieszczone w polu Wcz. jak każde uzwojenie podlega indukcji prądów wirowych w tej strukturze, rezonując w ten niszczący helisę sposób sposób z zewnętrznym polem Em. Proszę pamiętać że zwinięta helisa obecna w każdej z 50 bilionów komórek ma długość 1,5m każda, jej uszkodzenie - o które w w/w procesie indukcji nietrudno! - o iloe komórka przeżyje - jest skrajnie mutagenne i taka komórka zdrowej komórki potomnej już nie wyprodukuje!!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika hm...

Rewolucja już jest od dawna,

Rewolucja już jest od dawna, tylko ludzie którzy trzymają stery na polityką i ekonomią w tym kontrole społeczne itp. itd. blokują możliwość teechnologi i wybitnych umysłów, nie dając jednoznacznych argumentów dla których danej technologi nie można wprowadzić, mając przed oczami ogromny strasz o własne i przyszłe "dobra", w świecie w którym się znajdujemy, nie chcąc poznać "prawdy", a jedynie upatrywać we własnej psychice (percepcji, apercepcji, przyjemności) działań logicznie kwantowych dla "wierzeń i niewiadomych".

Skomentuj