Jeden rabin powie tak, a drugi rabin powie nie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Duda wygłosił dzisiaj historyczną pogadankę i oświadczył, że podpisze polską ustawę o IPN, której weta zażądał Izrael. Jednocześnie zakomunikował, że ustawa zostanie zbadana pod względem zgodności z konstytucją przez Trybunał Konstytucyjny.

Gdy już się wydawało, że tylko godziny dzielą nas od weta Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy o IPN, okazało się, że planowany "Hołd Polski", złożony względem mocarstwa Izrael będzie musiał jeszcze trochę poczekać. 

 

Prezydent Andrzej Duda ogłosił dzisiaj, że podpisze ustawę, ale skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiadomo właściwie czego niekonstytucyjnego miałby się doszukać w nowym polskim prawie TK, ale chodzi chyba o zarzuty, że ustawa o IPN będzie zamachem na wolność słowa.

 

Jakież to paradne, gdy nagle okazuje się, że są tematy, które wymagają wyłączenia z cenzury. Na przykład twierdzenie, że w Holokauście zginęło mniej Żydów niż twierdzą oficjalne źródła to jest to tak zwane "kłamstwo oświęcimskie" i takie poglądy są zagrożone sankcją do lat 3.

Sankcja za poglądy w tej sprawie nie zakłada wolności w zakresie badań naukowych czy działalności artystycznej. Po prostu jeśli masz inne zdanie na temat Holokaustu niż obowiązujące, to zamilcz, bo głosząc to narażasz się na odsiadkę. Teraz gdy Polacy zapragnęli wprowadzić podobne prawo na temat szkalowania narodu polskiego usłyszeli od Żydów, że "nie dla psa kiełbasa".

 

Prowokacyjna postawa Izraela spowodowała poważny problem dla partii rządzącej w Polsce. Powszechne oburzenie bezczelnością izraelskiej ambasador, która upokorzyła polskie władze w czasie uroczystości w Auschwitz, spowodowała, że nie można było pozwolić sobie na słabość i ustępstwa względem mocarstwa Izrael. Zaplanowano to zatem w taki sposób, aby odebrać przed elektoratem pewien spektakl.

 

Senat RP musiał zamanifestować siłę władzy uchwalając iemal natychmiast przegłosowaną wcześniej w Sejmie nowelizację ustawy o IPN. Niewątpliwie potem, prezydent, jako ostatnia instancja w naszej drabince legislacyjnej, został postawiony w trudnej sytuacji. Niektórzy nazwali ją "lose-lose situation", czyli co by nie zrobić to "dupa z tyłu". Z jednej strony chciałby to zawetować i spełnić oczekiwania ukochanego Izraela, ale z drugiej strony taki krok to prawie pewny brak reelekcji, bo ludzie by mu tego nie wybaczyli.

 

Postawiony pod ścianę prezydent Duda wybrał więc rozwiązanie iście "salomonowe". To klasyczny przypadek usiłowania stworzenia sytuacji gdy można jednocześnie mieć ciastko i zjeść ciastko. Zatem prezydent ustawę o IPN niby podpisał, ale jakby nie podpisał, bo jednocześnie skierował ją do analizy w Trybunale Konstytucyjnym, co może potrwać dowolnie długo.

 

Co to oznacza? A no ona przykład to, że teraz Żydzi będą mogli napisać sobie naszą ustawę w satysfakcjonujący da nich sposób, co pewnie będzie się odbywało w ramach tak zwanego "zespołu ds. dialogu z Izraelem", który został niedawno powołany po stronie polskiej. Problem w tym, że odpowiednika tego zespołu nadal nie ma po stronie Izraela. Potem zapewne "uzgodniona" treść zostanie przedstawiona jako oficjalne stanowisko Trybunału Konstytucyjnego.

 

Mocarstwo Izrael pokazało tym samym naszym polskojęzycznym politykom gdzie jest ich miejsce, a popłoch i strach związany z wypowiadaniem słowa tabu  - żyd - , w obawie o posądzenie o antysemityzm, osiąga ostatnio wśród polskich polityków i dziennikarzy, zupełnie nowe poziomy. Na "hołd polski" względem Izraela jednak jeszcze trochę poczekamy, ale ten dzień niewątpliwie jest coraz bliżej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Andrzej PIŁAT... namiestnik

Andrzej PIŁAT... namiestnik knesetu na polin....

czyż to nie brzmi DU-D-NIE.... Biggrin

I tak CICHCEM, takimi wydarzeniami, DINOZAURY (reptylianie ABLA) popychają BIBLIJNĄ NARRACJĘ wprost do "salomonowej świątyni" Smile

PS.
JAPONIA NIE WIERZY w zapewnienia donalda shithole iż jego SSmani NIE ZAATAKUJĄ KRLD w trakcie obecnych ZIMOWYCH IGRZYSK.....

i właśnie EWAKUUJĄ SWOICH MIESZKAŃCÓW z regionu....

a w polin ŚWIĘTUJĄ ŻYDKI... kolejną udaną chucpe.... ich WIELKI SKOK na Polskę....

tak jak to Nostradamus opisał.... ich "OSTATNI BAL" przez ujrzeniem SALOMONA .;p

PS.
Ruskie tez już z nimi DOGADANE co do NAPAŚCI na Polskę wespół z banderowcami, hitlerowcami czy innymi syjonistycznymi przebierańcami.....

będą BRONIĆ HISTORII mordując tych

co PAMIĘTAJĄ O ICH WSPÓŁUDZIALE W ROZPĘTANIU 2 Wojny Światowej....

o tym iż WSPÓLNIE z 3 Rzeszą ZAMIERZALI W CAŁOŚCI EKSTERMINOWAĆ POLSKI NARÓD..... (Pakt NKWD-Gestapo z 1940 roku)

bo SYJONIZM == KOMUNIZM == BANDERYZM == HITLERYZM == DEMOKRACJA.....

to TA SAMA IDEOLOGIA... to TA SAMA... LUDOBÓJCZA od tysiącleci... NACJA....

patrz biblia Acute

Portret użytkownika Franky

Czy klamstwo i obczernianie

Czy klamstwo i obczernianie narodu polskiego mozna nazwac zamachem na wolnosc slowa? Komu tak naprawde zalezy na tym zeby Polske upodlic na miedzynarodowej arenie? Ktos za plecami polakow ciezko pracuje i robi zamieszanie aby nasz narod byl podzielony i sklocony.

Portret użytkownika UPAdlina

Czy "polski" rząd

Czy "polski" rząd rzeczywiście walczy czy może wspiera banderyzm przekonamy się po ich czynach, a nie po słowach na papierze. W tej chwili "polskie" wojsko szkoli banderowskie bojówki na ukrainie. W tej chwili "polskie" władze współpracują z takimi państwami jak uSSmania czy kanada, które jawnie wspierają banderowska juntę w kijowie. Dopóki takie anty-polskie (pro-banderowskie) działania będą kontynuowane, nie ma mowy o tym, aby można było stwierdzić, że "polskie" władze rzeczywiście walczą z banderyzmem. Same słowa to za mało. Potrzebne są czyny. No bo jak można tworzyć prawo penalizujące banderyzm przy jednoczesnym wspieraniu tego banderyzmu na obecnej banderowskiej ukrainie? Jak można zwalczać banderyzm, jednocześnie współpracując z tymi, którzy ten banderyzm finansują i wspierają? Nie można.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika sceptyyk

  Zdajemy sobie pytania, co

  Zdajemy sobie pytania, co daje nam ta ustawa? Ta ustawa daje nam możliwość OBRONY-ATAKU przed banderyzmem w naszym kraju. Ta ustawa, pozwoli atakować i bronić się takim ludziom jak ojciec dziecka, który zaprotestował przeciw probanderowskiej agitacji na terenie szkoły swojego dziecka i został oskarżony o mowę nienawiści.                                                              https://medianarodowe.com/news-skandal-zerwanie-ukrainskich-emblematow-oskarzony-o-nawolywanie-nienawisci/                                                                                         ta ustawa pozwoli naszym rodakom na walkę-protesty przeciw jawnym manifestacjom banderowskich bojówek i ich prowokacyjnym defiladom w naszych miastach                              https://youtu.be/GeEW77je09o itd itp                                                                                         Ustawodawca daje nam do rąk mechanizm który pozwala nam na obronę i zwalczanie banderyzmu na terenie naszego kraju. A to czy my potrafimy realnie tę ustwę wykorzystać, to juz zależy od nas. Chyba już czas skończyć z ponadnormatywnym onanizowaniem się przy klawie laptopów (udając walkę) i zacząć działać. Możemy zacząć realną walkę. Kaczyński nie będzie biegał za nas po ulicach naszych miast i patrzył co czynią banderowcy - to jest zadanie dla nas - on dał nam ustawę, a my mamy obowiązek z niej korzystać. Nie oszukujmy się - w aparatach władzy i wymiarze sprawiedliwości jest wielu banderowców i tych którzy im przyklaskują... Walka bedzie trudna, ale my ją wygramy. Podpowiem Wam jak należy działać - każdy przejaw banderyzmu - ZGŁASZAMY NA PIŚMIE DO PROKURATURY, ŻĄDAMY PISEMNEGO POTWIERDZENIA  ODBIORU ZGŁOSZENIA, ORAZ ODPOWIEDZI PRZYDZIELONEGO DO SPRAWY PROKURATORA, jakie podjął działania. Tu nie ma lipy, tak to działa  :)  Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika UPAdlina

Maliniak w trybie następczym

Maliniak w trybie następczym odesłał ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Trudno to ocenić inaczej niż jako rodzaj asekuracji i zdjęcia z siebie odpowiedzialności. Widać, że przeżywa straszne męczarnie w związku z zaistniałą sytuacją i atakiem trójki największych "sojuszników" Polski, obecnie zjednoczonych w osi: faszyngton - tela-viw - nazi-kijów. 

A my poczekamy i zobaczymy, jak ta ustawa będzie wprowadzana w zycie. Czy zakończy się już ABSOLUTNE WSPARCIE dla banderowskiej ukrainy, o którym wielokrotnie mówił sam maliniak i inni "polscy" politycy? Czy Polska zerwie stosunki dyplomatyczne z banderowską ukrainą, oraz przestanie szkolić bojówki junty kijowskiej? Czy Polska zerwie stosunki dyplomatyczne z państwami, które wspierają banderowski reżim w kijowie, czyli w pierwszej kolejności z uSSmanami czy kanadą? Śmiem wątpić, ale chciałbym się mylić.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Ja ciebie nie rozumiem.

Ja ciebie nie rozumiem. Dlaczego moje pytania nie mają nic wspólnego z nowelizacją? Czy nowelizacja nie mówi o penalizacji zbrodni banderowskich oraz gloryfikowania ukraińskich banderowskich zwyrodnialców? Czy to ma nie podlegać karom twoim zdaniem? A czy czasami dzisiejsza ukraina nie stworzyła prawa, które wręcz nakazuje gloryfikowanie banderyzmu? Jak więc można jednocześnie tworzyć prawo penalizujące banderyzm i utrzymywać stosunki dyplomatyczne z państwem, które łamie to prawo? Jak można utrzymywać stosunki dyplomatyczne z państwami, które wspierają państwo gloryfikujące banderyzm, co zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem?

Pytam więc: Dlaczego moje pytania nie mają nic wspólnego z nowelizacją?

PS: Ustawa przewiduje odpowiedzialność za zaprzeczanie zbrodniom popełnionym na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów i ukraińskie formacje kolaborujące z hitlerowcami. Te formacje i ci zbrodniarze są obecnie wyniesieni na piedestał na ukrainie, a ich krytyka podlega tam pod odpowiedzialność karną. Jak więc "polski" rząd może dalej utrzymywac stosunki z krajem, który gloryfikuje bandytów, których gloryfikacja w Polsce jest ścigana przez prawo????? Jak "polski" rząd może utrzymywać stosunki dyplomatyczne z krajami, które wspierają taki kraj jak banderowska ukraina?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drako_tr

"Czy zakończy się już

"Czy zakończy się już ABSOLUTNE WSPARCIE dla banderowskiej ukrainy ..."

"Czy Polska zerwie stosunki dyplomatyczne z banderowską ukrainą... "

"Czy Polska zerwie stosunki dyplomatyczne z państwami, które wspierają banderowski reżim w kijowie..."

Na tym etapie Twoje pytania nie są istotne, oczywiście są ważne, ale dopiero za kilka miesięcy, padną jakieś na nie odpowiedzi...teraz ważne jest, by TK zbytnio nie namieszał...

Portret użytkownika hyh

zydzi nigdy nie dopuszcza do

zydzi nigdy nie dopuszcza do scigania Ukraincow poniewaz im chodzi o ziemie ukrainskie.

Dlatego jesli to zrobil polski rzad bez ich wiedzy to jest pozamiatany. Jesli z ich pomoca to cos knuja tak ,ze oni to odkreca a my znajdziemy sie w wojnie z neobanderowcami.

Portret użytkownika sceptyyk

Drakosławie, powtarzałem to

Drakosławie, powtarzałem to wielokrotnie we wspisach pod tym artem, powtórzę i Tobie - TK może tę ustawe jedynie zaopiniować... Chcąc tę ustawę zmienić, należy przeprowadzić jej legislację od nowa tzn ktoś upowazniony musi wysunąć projekt jej nowelizacji do Sejmu. Sejm może ale nie musi tę ustawę przegłosować. Po ewentualnym przegłosowaniu przez Sejm, trafia ona do Senatu, Po Senacie do prezydenta... Tzn wszystko od nowa... Na obecnym etapie, TK może tylko zaopiniować tę ustawę i nic więcej nie może z nią uczynić...  Pozdrówka  Smile

Strony

Skomentuj