Jaszczurka znaleziona w „brzuchu” mięsożernej rośliny

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Szkolna prezentacja na temat wyjątkowej flory stanu Georgia przybrała nieoczekiwany obrót, gdy biolodzy przeanalizowali mięsożerną roślinę - kapturnicę - i odkryli, że zjadła małą jaszczurkę.

Zaskakujące znalezisko zostało opublikowane w niedzielę przez Wydział Dzikiej Przyrody Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Georgia. Powiedzieli, że biolodzy z wydziału odwiedzili niedawno lokalną szkołę podstawową, aby edukować uczniów na temat niektórych znanych roślin rodzimych w stanie, w szczególności roślin mięsożernych, które można znaleźć w okolicy.

 

Plan polegał na przeprowadzeniu sekcji owadożernej rośliny, aby pokazać uczniom jej zawartość, która zwykle składa się z chrząszczy i różnych owadów latających. Kiedy jednak rozcięli próbkę, którą przynieśli ze sobą na prezentację, „ku zaskoczeniu wszystkich” odkryli, że wewnątrz układu pokarmowego tej mięsożernej rośliny znajduje się mała zielona jaszczurka. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób ten stwór znalazł się w tak dziwnej sytuacji, ale departament zaproponował możliwy scenariusz, który mógłby do tego doprowadzić.

Zauważając, że „ta mięsożerna roślina przyciąga zdobycz przez kombinację zapachu, grawitacji i woskowej, śliskiej substancji”, zwrócili uwagę, że gdy chrząszcze zbytnio się do niej zbliżą, „wpadają do słoika”, a następnie utkną w nim. pień, który zawiera „ skierowane w dół włosy. Prowadzi to potencjalną żywność do nieuniknionej sytuacji, w której ostatecznie jest zmuszona zejść do „najniższej części dzbanka”, aby utopić się i roztopić w kałuży płynu. W związku z tym departament zasugerował, że jaszczurka prawdopodobnie „goniła owada na obiad, zanim sama stała się pokarmem rośliny”.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Seth

Przecież Bog tworząc wszystko

Przecież Bog tworząc wszystko powiedział ,,i to było dobre". Jeżeli lew nie jadł mięsa, to nie był lwem, po co miałby mieć atrybuty drapieżcy, dla ozdoby? Trzeba umieć kochać to, na tym to polega. Natura jest jak dziewczyna. One też są drapieżne.

Skomentuj