Jasny meteor przeleciał nad Europą i wrócił w kosmos

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przelot niesamowicie jasnego meteora został sfilmowany w wielu miejscach. Europejska Agencja Kosmiczna przesłała wyjątkowe wideo, które zostało nagrane na jednej z kamer specjalnego systemu Global Meteor Network. Na filmie można zobaczyć dość duży obiekt, który wpadł w atmosferę naszej planety, ale nie wypalił się podczas lotu i nie upadł.

 

Meteor przeleciał przez atmosferę ziemską, a następnie powrócił w kosmos. To jest niezwykle rzadkie. Niesamowite wydarzenie miało miejsce 22 września br., wczesnym rankiem. Mogli go zobaczyć mieszkańcy Holandii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Ciało niebieskie było wyraźnie widoczne na niebie i świeciło jasnym światłem. Jednocześnie widać było za nim niewielką, ale dość wyraźną smugę.

 

Meteor przeleciał nad powierzchnią Ziemi na wysokości 91 kilometrów. To bardzo nisko. Warto zauważyć, że ciało niebieskie zostało przypisane liczbie obiektów nieuwzględnionych przez specjalistów. Nikt nie ostrzegł, że coś takiego może się zdarzyć lub że jakieś ciało niebieskie wleci w atmosferę naszej planety.

W tym samym czasie astronomowie spodziewali się 22 września br. zobaczyć trzy asteroidy o średnicy ponad 30 metrów i jeden obiekt o średnicy około 7 metrów. Ten, który został sfilmowany, na pewno nie był jednak żadnym z nich. Powyższe ciała niebieskie leciały znacznie dalej za Księżycem.

Europejska Agencja Kosmiczna nie podała żadnych dokładnych informacji o rozmiarach tego meteora. Biorąc pod uwagę sytuację, która się wydarzyła, zdecydowanie obiekt nie był mały. Dlatego gdyby spadł na gęsto zaludnione obszary, mógłby spowodować poważne zniszczenia i dużą liczbę ofiar. Najprawdopodobniej szczęśliwie odbił się od ziemskiej atmosfery i poleciał dalej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika angelus

... JAK PISAŁEM TU PRZED LATY

... JAK PISAŁEM TU PRZED LATY I NA IM, ŻE OBIEKTY DUŻE ODBIJANE SĄ PRZEZ "WIATRAK GRAWITACYJNY" ZIEMI A MAŁE WPADAJĄ I SIĘ SPALAJĄ, LUB ROBIĄ NIEWIELKIE "BUUUM"... tEN PRZYPADEK POTWIERDZA TYLKO MOJĄ TEORIĘ...

Portret użytkownika shemhazzay

Legendarny!!!! Ty to lubisz

Legendarny!!!! Ty to lubisz mnie wqrwiać!!!  Meteor nie mógł nigdzie polecieć ani przelecieć ani też wylecieć, bo meteor to ślad jaki zostawia po sobie wlatujący w atmosferę meteoroid!!! 

METEOR - zwany nieściśle spadającą gwiazdą, świetlny ślad znaczący na niebie drogę meteoroidu wpadającego do atmosfery Ziemi z prędkością kilkudziesięciu km/s. Meteoroid rozgrzany przez tarcie sublimuje i powoduje, na wysokości ok. 100 km, świecenie otaczającej go atmosfery, średnio przez kilka sekund."("Szkolny słownik - astronomia" 1994, "Urania" 11/96)

No mógłbyś chociaż w Wikipedii sprawdzić o czym piszesz!!!

Portret użytkownika Kwazar

Ale to jeszcze NIC !!!

Ale to jeszcze NIC !!! Niejaka kaczka z wupetałoneta wyszła na brzeg i pożarała krokodyle na wybiegu ! Czy jakoś tak ? A potem tam niejedna ONA chudnie jak nie wiem co ? Szlamu sie nażarła podobno.Teraz jednak stało się najstraszniejsze ...Jasny meteor przeleciał nad Europą i wrócił w kosmos. No wręcz jak to i coś ???? .......No i fajnie??? No nie jak tak ! 

Portret użytkownika Kwazar

Nosz kurnosz i jusz

Nosz kurnosz i jusz.Przestańcie mnie miusować ludzięta. To nie ja ! Jestem winny tworzenia dla was onej tej ... wupetowołonetowej rzeczywisości.Pretensje to nie pod ten adres kierujcie ! To WY macie każdego dnia co chcecie i na co się decydujecie żeby kilogramy głupot połykać  ! Takich historycznie,politycznie i rozrywkowo, rewelacji.Tylko nieliczni z was dotrzą do sedna jak to na prawdę wszystko działa.

Skomentuj