Jasny meteor przeleciał nad Bałkanami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jasny meteor przeleciał nad środkową Europą. Zjawisko to zaobserwowano około południa w Chorwacji, Słowenii i północnych Włoszech. Mieszkańcy Zagrzebia mówią również o potężnej eksplozji kilka sekund po przejściu ciała niebieskiego.

 


Sejsmolodzy w Słowenii zarejestrowali meteoryt i eksplozję. Obiekt spłonął nad Chorwacją w piątek rano, gdy dostał się do atmosfery. Zostawił za sobą ślad dymu, a jego części rozproszyły się nad Istrii w kierunku Zagrzebia i granicy ze Słowenią - donosi 24sata.

 

Według Vecernji.hr o godzinie 10:30 w Zagrzebiu doszło do silnego dudnienia i wstrząsów. Drżenie było odczuwalne w całym mieście, więc początkowo wszyscy myśleli, że to trzęsienie ziemi.

 

Europejskie Centrum Sejsmologiczne EMSC ogłosiło również na swoim profilu na Twitterze, że trzęsienie ziemi było możliwe. Jednak Instytut Sejsmologiczny powiedział Vecernji List, że nie było to trzęsienie ziemi, ale „przerwanie ściany dźwięku”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj