Jasny meteor obserwowany nad Francją i Niemcami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykańskie Towarzystwo Meteorów otrzymało aż 115 raportów o dużym meteorze widzianym nad terytorium Francji i Niemiec. Obiekt rozjaśnił na zielono popołudniowe nocne niebo.

Zjawisko wystąpiło w niedzielę, 13 grudnia 2020 roku, około godziny 16:42 czasu uniwersalnego. Ze względu na to, że trwa zima była już noc i spadająca kula ognia była dobrze widoczna. Jej zielony kolor sugeruje, że w spadającym ciele niebieskim było dużo niklu.

 

Bolid był widziany w wielu miejscowościach w środkowej Europie. Są doniesienia z Alp, z niemieckiej doliny Renu, z Badeni-Württembergii i z Nadrenii-Palatynatu. Z kolei we Francji spadający obiekt  widziano w Burgundii, w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

W kazdej chwili moze uderzyć

W kazdej chwili moze uderzyć cos w coś co bedzie nieciekawie wygladalo i rokowalo.Na miejscu moznowladcow raczej staralbym sie oddac wszystko.bo niechybna smierc i zgrzytanie zebami kogoś tu czeka.a moze ktorys z nich ucieknie na marsa.

Ciagle jak widac staraja sie nam mydlic oczy,a dobrze wiedza po co im te bunkry

Skomentuj