Jasny meteor eksplodował nad Hiszpanią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donoszą hiszpańscy astronomowie, nad Hiszpanią widziano kulę ognia, która 29 stycznia zajaśniała bardziej niż Księżyc, na niebie nad południową część tego kraju. Pokaz świetlny trwał jedynie przez około 6 sekund, a następnie ognista kula eksplodowała. 

 

Kosmiczna skała zaczęła swoją dekompozycję w atmosferze ziemskiej na wysokości 101 km nad prowincji Jaen. Obiekt szybko przeleciał w kierunku północno-wschodnim, i ostateczne eksplodował na wysokości około 41 km w prowincji Albacete.

 

Wstępna analiza naukowców z Huelva University wskazuje, że to ciało niebieskie, które weszło w ziemską atmosferę nad Hiszpanią leciało z prędkością 180 tys. km/h. Nic nie wskazuje na to, aby jakiekolwiek jego części, w postaci meteorytów, dotarły do powierzchni ziemi.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika figa

Jaka wiara ? W co , w kogo ,

Jaka wiara ? W co , w kogo , może w Boga ? Jakiego ? Od klamstwa , slużalczości , okradania , może boga od nienawiści , zabijania , a moze boga od gnębienia i nękania bliźniego , w jakiego boga polaku wierzysz , skoro krzywdzisz drugiego polaka ? Jaka wiara ? totalna hipokryzja ! Po śmierci będzie tylko jedno pytanie ; co dobrego dla drugiego człowieka zrobiłeś ? Kolo 21, pozdrawiam ,

Portret użytkownika tomasz26

to tylko oswietlenie z

to tylko oswietlenie z tabenakulm  sie wypaliło ..spokojnie w kurniku mamy serwis wymienja gwiazdki na czas w koncu ludzie musza  lukac przez lunety   itp bzdety.. i zakąszać nasa..

Skomentuj