Jasne kule zawisły w powietrzu podczas burzy w Dniepropietrowsku

Kategorie: 

Piorun kulisty zdjęcie podobnego zjawiska z Ameryki Południowej

Kilka dni temu w okolicy Dniepropietrowska doszło do zdumiewającego zjawiska atmosferycznego. W trakcie burzy przez około 10 minut zawisły jasne punktowe światła opisywane, jako jaśniejące kule. Zjawisko widziało wielu świadków i temat stał się szybko lokalną sensacją.

Pojawiły się od razu sugestie, że obserwacja ma coś wspólnego z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Mogły to też być osławione obiekty ORBS. Jednak biorąc pod uwagę, że do zjawiska doszło w trakcie burzy słusznie założono, że to może mieć jakiś związek z wyładowaniami atmosferycznymi.

 

Proponowana przez meteorologów teoria zakłada, że to, co obserwowali mieszkańcy było w istocie manifestacją fenomenu pioruna kulistego, lub raczej piorunów, bo wiadomo, że kul było, co najmniej kilkanaście. Ich powstawaniu towarzyszył huk a to może świadczyć, że teoria pioruna ma sens.

 

Hipoteza pioruna kulistego wspiera też doniesienie o przypadku wpadnięcia jednej z tych kul do lokalnego domu. Te ładunki często to robią. Sąsiedzi tej rodziny mówili, że widzieli niebieskawe światło a sami domownicy podobno widzieli kule, która zawisła w jednym z pomieszczeń. Wiadomo na pewno, że nikt nie ucierpiał i nie było też strat, co może dziwić w kontekście domowych urządzeń elektronicznych. Zastanawia fakt, że pioruny wisiały w jednym miejscu, zwykle są to obiekty poruszające się a nie statyczne.

 

Zadziwiające w tej historii jest też to, że pioruny kuliste nie występują seriami. Niektórzy sugerują, że powstawały w okolicy gdzie znajduje się stacja transformatorowa. Nie sposób również nie powiązać tego zjawiska z podobnym, jakie miało ostatnio miejsce w japońskiej Osace. Tam również w trakcie burzy zaobserwowano dziwne zjawisko optyczne, słupy światła, tam tez tłumaczy się to wyładowaniami atmosferycznymi. Jest to, zatem kolejny przypadek dziwnego zjawiska towarzyszącego całkiem pozornie burzy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika happymeshell

Podobne zjawisko dało się

Podobne zjawisko dało się zaobserwować w lipcu tego roku po przejściu dość dużej wieczornej burzy. Zdjęcie robione było z okna po wsch. stronie.Może to tylko kwestia odbicia promieni zachodzącego słońca...

Portret użytkownika Matti

W sobote 01.09 wieczorem ok

W sobote 01.09 wieczorem ok godziny 22, W miejscowosci Verdal w Norwegii, widzialem na niebie 2 bardzo jasne obiekty.
Niebo bylo bezchmurne wiec widocznosc byla bardzo dobra.
Wygladaly jak dwie bardzo mocno swiecace gwiazdy, na wschodniej czesci nieba z mojego punktu jakies 45st od horyzontu. Nie jestem w stanie okreslic od kiedy one sie tam znajdowaly ale od momentu kiedy je zobaczylem mialem wrazenie ze sie przemieszczaja a po kilku minutach ich swiatlo slablo az do znikniecia. Nie byl to samolot ani satelita bo te rowniez moglem zobaczyc na niebie w tym czasie.

Portret użytkownika momox

Około 10 lat temu widziałem

Około 10 lat temu widziałem piorun kulisty, który bardzo wolno przemieszczał się po niebie, być może nawet zatrzymywał się co jakiś czas, aż w koncu w mgnieniu oka z ogromną prędkością "odleciał". Działo się to podczas burzy, deszcz nie padał, było to bardzo widowiskowe. Mogę dodać, że ów piorun pojawił się tuż po uderzeniu normalnego pioruna.

Portret użytkownika Asza

Popatrzcie na zdjecie, smuga

Popatrzcie na zdjecie, smuga jest od dolu mi to wyglada na wystrzelona race a nie ufo czy piorun. I ciekawostka ze zawsze kiedy jakies ufo ktos widzi czy inne ciekawe zjawiska, zawsze ma pod reka przedwojenny aparat :D  Czyzby nastepna sciema....Jak by ktos napisal ze Kaczynski jest kosmita, to pewnie za pare dni znalazlo by sie szereg osob ktore by to potwierdzily, kiepskiej jakosci zdjeciami Język

„Dlatego stale czuwajcie, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny"

Portret użytkownika Geon

Jeśli zdjęcie ma czas

Jeśli zdjęcie ma czas wydłużony naświetlania, a jest to możliwe, to jakikolwiek poruszający się jasny obiekt zostawi taki ślad. Także piorun kulisty, czy inny fireball.Toteż nie wyjaśnia to sprawy.

Portret użytkownika ja

Są pewne żyjątka, lub formy

Są pewne żyjątka, lub formy inteligencji oficjalnie określane przez większość ludzi jako PLAZMOIDY, kiedyś wraz z sąsiadami widzieliśmy te obiekty które bardziej przypominały płomień i leciały dość nisko ziemi na dodatek przez chaszcze zarośnięta krzakami i o dziwo nic się nie zapaliło od nich, cóż są nawet fenomeny nazywane przez niektórych strzałkami i da się je jedynie uchwycić specjalnymi kamerami - tzw. szybkimi. Jeszcze sporo nie wiemy o naszej planecie "po za pewnie osobami wtajemniczonymi" i o obszarach w wysokich warstwach atmosfery i na orbicie ziemi, nie wspominając o tym co jest w głębinach i tym co jest we wnętrzu naszej planety.

Portret użytkownika Pulsar

No nie - co to za

No nie - co to za stwierdzenie ?"Są pewne żyjątka, lub formy inteligencji" - to nie żadne żyjątka a formy życia o wiele potężniejsze od człowieka i w dodatku o wiele bardziej inteligentniejsze niż on !

Strony

Skomentuj