Jasne bolidy nad Mumbajem - niezwykły spektakl i ostrzeżenie przed kosmicznymi zagrożeniami?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W pierwszej połowie lutego 2024 roku, mieszkańcy Mumbaju w Indiach byli świadkami niezwykłego zjawiska astronomicznego - dwóch jasnych bolidów, które przecięły nocne niebo nad miastem. Pierwszy z nich pojawił się 30 stycznia o 05:37 czasu lokalnego IST, a drugi, równie spektakularny, miał miejsce zaledwie kilka dni później, 3 lutego o 23:46 IST.

 

India Meteor Observation Network odnotowała oba te zdarzenia jako szczególnie jasne bolidy, co wzbudziło zainteresowanie zarówno amatorów astronomii, jak i profesjonalnych obserwatorów.

 

Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można by zaobserwować dwa tak jasne bolidy w tak krótkim odstępie czasu. Zjawiska te, charakteryzujące się wyjątkową jasnością i trajektorią przelotu z północnego wschodu na południowy zachód w kierunku Morza Arabskiego, były prawdopodobnie dobrze widoczne dla pasażerów i załóg lotów kierujących się na zachód. Ze względu na brak wystarczającej liczby stacji monitorujących i danych do sparowania, szczegółowa analiza tych wydarzeń była ograniczona.

 

Interesujące jest, że bolidy, będące meteorytami, które wchodzą w atmosferę ziemską i stają się jasne na tyle, że można je obserwować gołym okiem, są częstym tematem badań w meteorologii i astronomii. Ich obserwacja pozwala naukowcom na lepsze zrozumienie składu chemicznego meteorytów oraz mechanizmów ich wejścia do atmosfery Ziemi.

 

To, co wydarzyło się nad Mumbajem, jest przypomnieniem o dynamicznym i nieustannie zmieniającym się wszechświecie, w którym żyjemy. Zapewnia także niezwykłą okazję do nauki i obserwacji dla lokalnych społeczności oraz naukowców na całym świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Nasłuchałem się ciekawych

Nasłuchałem się ciekawych rzeczy ostatnio na temat nas i złowrogich istot.W abc amerykańskim programie byl serial o nazwie v czyli visitors.Program jak inne programy służące do pokazywania ludziom(niewolnikom)jak maja myśleć, między innymi sa tez reklamy(co niewolnicy powinni jeść) itd.Serial ten opowiada o przybyszach z kosmosu ,gadach,że bardzo pragnęli ukończyć misję i uratować swoją planetę, dlatego też zamrożono ludzi i ich tam wysłano,bo brakowało im jakiejś tam esencji. 

Wiele nam już pokazano, Zacharias Sitchin opowiadał o Upadłych aniołach i ich ingerencji w planetę, która była podobno zamieszkaną przez człekokształtne istoty.

Dziwnym jest,że po tych wszystkich wielkich cywilizacjach jakoś malo kości ludzkich pozostało. No ale to moje spostrzeżenie.

Sa wśród nas no istoty pozaziemskie i są ludzie ,którzy w to nie wątpią. 

Widząc ten artykuł i to zdjęcie,video,przypomniało mi się las vegas ostatnie i miami.Sadze,ze ktoś tu przybywa i że te nasze miliony istnien będą przetargową kartą. 

Pozdrawiam 

Skomentuj