Jasna kula ognia zarejestrowana nad Słowacją

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W poniedziałek wieczorem, około godziny 19:30 niebo nad miastem Koszyce zostało rozświetlone przez jakiś obiekt wlatujący akurat w tym miejscu w ziemską atmosferę.. Wiele osób widziało błysk i potężny wybuch do którego doszło wysoko nad głowami.

 

Prawdopodobnie za pokaz odpowiadał meteor, którego szczątki mogły spaść za granicami miasta. Jedni świadkowie widzieli spadający obiekt, a inni tylko go słyszeli. Szczęśliwcy, którzy w odpowiednim czasie podnieśli oczy ku górze twierdzą, że był to niezapomniany widok.

 

Astronomowie starają się obliczyć dokładną trajektorię ruchu meteoru, co może być wykonalne na podstawie zdjęć i dostępnych nagrań tego zjawiska. Według astronomów, masa meteorytu przed osiągnięciem atmosfery ziemskiej wyniosła kilka ton. Większość jednak spłonęła. Pozostałości tego ciała niebieskiego to meteoryty, które podobno uderzyły gdzieś w okolicy. Nic jednak nie wiadomo o tym, aby ktoś znalazła jakieś fragmenty.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj