Jasna kula ognia widziana nad pólnocnymi Włochami

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Jasna kula ognia koloru zielonego pojawiła się na niebie w północno-zachodniej części Włoch. Zdarzenie miało miejsce w godzinach wieczornych w dniu 14 marca. Było bardzo wielu świadków tego zjawiska.

 

Przelot spadającej gwiazdy zarejestrowano na trasie od Genui przez Mediolan, Turyn aż do Parmy. Świadkowie zwracali uwagę na wyraźnie zielony kolor obiektu. To jest dowodem na jednorodny skład chemiczny meteora, ponieważ w innym wypadku kolor byłby zależy od miejsca obserwacji i mógłby się zmieniać wraz ze spalaniem się kolejnych warstw.

 

Nic nie wiadomo na ten temat, aby jakieś fragmenty tego ciała niebieskiego doleciały do naszej planety. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie przypadki podobnych obserwacji, na przykład ta z Jakucji, nie można wykluczyć, że gdzieś tam we Włoszech leżą meteoryty, które doleciały do powierzchni naszej planety.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj